Karamanlı 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Karamanlı sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %43,3 ile birinci, Muharrem İnce %37,1 ile ikinci; fark 6,1 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 9,1 puan altında. Meral Akşener Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,3 (+9,9 puan). 20 mahalle ve köy arasından 12'sinde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Kayalıköy (%54,4); Muharrem İnce en güçlü Mürseller Köyü (%65,6). Katılım %90,3 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Karamanlı 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Karamanlı, Burdur, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Karamanlı | Burdur | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.407 | %43,3 | %54,0 | %52,4 | −9,1 |
| Muharrem İnce | 2.065 | %37,1 | %28,0 | %30,8 | +6,3 |
| Meral Akşener | 964 | %17,3 | %15,8 | %7,4 | +9,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 62 | %1,1 | %1,2 | %0,9 | +0,2 |
| Selahattin Demirtaş | 45 | %0,8 | %0,7 | %8,3 | −7,5 |
| Doğu Perinçek | 18 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
Karamanlı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 28 | 6.352 | 5.733 | %90,3 | 5.561 | 172 |
Karamanlı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bademli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %49,7 | %30,2 | %95,5 | 359 |
| Barbaros Mahallesi | Muharrem İnce | %31,0 | %47,6 | %85,5 | 172 |
| Cafer Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %38,8 | %37,4 | %92,7 | 464 |
| Camii Mahallesi | Muharrem İnce | %38,2 | %45,3 | %98,9 | 176 |
| Çamlık Mahallesi | Muharrem İnce | %38,0 | %39,9 | %88,8 | 421 |
| Dereköy | Recep Tayyip Erdoğan | %43,8 | %21,1 | %97,1 | 138 |
| Eşeler Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %49,1 | %32,2 | %89,4 | 1.148 |
| Fatih Mahallesi | Muharrem İnce | %35,3 | %47,8 | %94,0 | 149 |
| Hürriyet Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %45,1 | %31,6 | %85,8 | 824 |
| İstiklal Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %49,2 | %38,6 | %86,6 | 232 |
| Kağılcık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 | %28,6 | %91,5 | 410 |
| Karaman Mahallesi | Muharrem İnce | %31,4 | %51,4 | %90,9 | 121 |
| Kayalıköy | Recep Tayyip Erdoğan | %54,4 | %28,1 | %96,8 | 62 |
| Kılavuzlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 | %32,8 | %93,1 | 303 |
| Kılçan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %49,0 | %37,5 | %93,8 | 113 |
| Manca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %44,1 | %33,8 | %93,1 | 233 |
| Mürseller Köyü | Muharrem İnce | %25,4 | %65,6 | %92,3 | 247 |
| Pazar Mahallesi | Muharrem İnce | %36,4 | %39,3 | %82,7 | 173 |
| Yeni Mahallesi | Muharrem İnce | %30,2 | %50,9 | %88,5 | 322 |
| Zafer Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %42,0 | %42,0 | %88,1 | 285 |
İlgili sonuçlar