Yeşilova 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Yeşilova sonuçlarında Muharrem İnce %43,2 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %40,3 ile ikinci; fark 2,8 puan. Muharrem İnce burada Türkiye ortalamasının (%30,8) 12,4 puan üstünde. Meral Akşener Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %14,5 (+7,1 puan). 43 mahalle ve köy arasından 22'sinde Muharrem İnce önde. Muharrem İnce en güçlü Niyazlar Köyü (%94,8); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Aşağıkırlı Köyü (%78,0). Katılım %89,6 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yeşilova 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Yeşilova, Burdur, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Yeşilova | Burdur | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Muharrem İnce | 4.875 | %43,2 | %28,0 | %30,8 | +12,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.554 | %40,3 | %54,0 | %52,4 | −12,1 |
| Meral Akşener | 1.640 | %14,5 | %15,8 | %7,4 | +7,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 97 | %0,9 | %1,2 | %0,9 | −0,0 |
| Doğu Perinçek | 84 | %0,7 | %0,3 | %0,2 | +0,5 |
| Selahattin Demirtaş | 43 | %0,4 | %0,7 | %8,3 | −7,9 |
Yeşilova seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 60 | 13.172 | 11.806 | %89,6 | 11.293 | 513 |
Yeşilova mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Muharrem İnce | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaköy | Muharrem İnce | %82,4 | %8,6 | %90,9 | 254 |
| Alanköy | Recep Tayyip Erdoğan | %37,3 | %47,5 | %91,9 | 236 |
| Armutköy | Muharrem İnce | %64,0 | %19,3 | %96,6 | 177 |
| Aşağıkırlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %13,4 | %78,0 | %96,6 | 88 |
| Bahcelievler Mahallesi | Muharrem İnce | %46,0 | %38,8 | %92,3 | 413 |
| Başkuyu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %11,3 | %76,8 | %93,5 | 336 |
| Bayındır Köyü | Muharrem İnce | %71,4 | %16,2 | %91,0 | 122 |
| Bayırbaşı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %35,1 | %40,5 | %90,6 | 85 |
| Bedirli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %32,7 | %47,0 | %96,5 | 511 |
| Beyköy | Recep Tayyip Erdoğan | %31,6 | %63,2 | %117,6 | 17 |
| Büyükyaka Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %34,0 | %47,1 | %91,3 | 275 |
| Çaltepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %20,0 | %47,4 | %86,4 | 389 |
| Çardak Köyü | Muharrem İnce | %67,7 | %10,8 | %95,3 | 107 |
| Çeltek Köyü | Muharrem İnce | %51,6 | %26,6 | %87,9 | 215 |
| Çuvallı Köyü | Muharrem İnce | %54,9 | %26,1 | %95,1 | 245 |
| Değirmen Mahallesi | Muharrem İnce | %48,7 | %38,3 | %87,4 | 230 |
| Dereköy | Muharrem İnce | %61,9 | %22,3 | %94,8 | 310 |
| Doğanbaba Köyü | Muharrem İnce | %40,0 | %37,6 | %91,7 | 482 |
| Düdenköy | Recep Tayyip Erdoğan | %39,4 | %47,2 | %92,5 | 173 |
| Elden Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %28,9 | %47,4 | %102,6 | 76 |
| Emek Mahallesi | Muharrem İnce | %59,1 | %27,1 | %86,7 | 839 |
| Gençali Köyü | Muharrem İnce | %55,4 | %23,5 | %96,6 | 178 |
| Gökçeyaka Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %16,3 | %72,1 | %96,9 | 159 |
| Güney Köyü | Muharrem İnce | %57,7 | %33,9 | %75,3 | 1.052 |
| Harmanlı Köyü | Muharrem İnce | %59,3 | %27,1 | %89,7 | 407 |
| Horozköy | Muharrem İnce | %45,5 | %37,5 | %95,7 | 94 |
| Işıklar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %41,1 | %47,4 | %98,0 | 100 |
| İğdir Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %24,6 | %60,3 | %90,9 | 208 |
| Karaatlı Mahallesi | Muharrem İnce | %62,0 | %16,8 | %92,5 | 201 |
| Karaköy | Recep Tayyip Erdoğan | %24,1 | %55,2 | %86,5 | 74 |
| Kavakköy | Recep Tayyip Erdoğan | %41,0 | %45,2 | %91,2 | 194 |
| Kayadibi Mahallesi | Muharrem İnce | %64,1 | %22,2 | %87,9 | 480 |
| Koyunlar Çeşme Mahallesi | Muharrem İnce | %45,3 | %40,4 | %86,7 | 1.035 |
| Merkez Mahallesi | Muharrem İnce | %47,4 | %37,5 | %86,9 | 1.216 |
| Niyazlar Köyü | Muharrem İnce | %94,8 | %3,4 | %101,8 | 57 |
| Onacak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %10,7 | %76,8 | %98,3 | 59 |
| Orhanlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %18,6 | %57,6 | %90,6 | 203 |
| Örencik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %30,0 | %52,7 | %96,5 | 115 |
| Salda Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %13,8 | %69,8 | %89,7 | 987 |
| Sazak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %12,2 | %54,3 | %93,4 | 181 |
| Taşpınar Köyü | Muharrem İnce | %43,3 | %36,7 | %92,4 | 66 |
| Yarışlı Köyü | Muharrem İnce | %40,0 | %34,9 | %96,5 | 462 |
| Yukarı Kırlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %41,8 | %41,8 | %90,6 | 64 |
İlgili sonuçlar