Eceabat 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Eceabat sonuçlarında Muharrem İnce %60,7 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %24,5 ile ikinci; fark 36,2 puan. Muharrem İnce burada Türkiye ortalamasının (%30,8) 29,9 puan üstünde. Meral Akşener Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %13,0 (+5,5 puan). 14 mahalle ve köy arasından 13'ünde Muharrem İnce önde. Muharrem İnce en güçlü Seddülbahir Köyü (%81,8); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Behramlı Köyü (%52,4). Katılım %92,2 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Eceabat 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Eceabat, Çanakkale, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Eceabat | Çanakkale | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Muharrem İnce | 4.040 | %60,7 | %43,8 | %30,8 | +29,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.633 | %24,5 | %41,9 | %52,4 | −27,8 |
| Meral Akşener | 862 | %13,0 | %11,9 | %7,4 | +5,5 |
| Selahattin Demirtaş | 90 | %1,4 | %1,7 | %8,3 | −7,0 |
| Doğu Perinçek | 21 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 10 | %0,2 | %0,4 | %0,9 | −0,7 |
Eceabat seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 28 | 7.409 | 6.829 | %92,2 | 6.656 | 173 |
Eceabat mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Muharrem İnce | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alçıtepe Köyü | Muharrem İnce | %68,9 | %18,1 | %94,9 | 429 |
| Behramlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %39,7 | %52,4 | %98,2 | 282 |
| Beşyol Köyü | Muharrem İnce | %55,8 | %32,7 | %93,5 | 168 |
| Bigalı Köyü | Muharrem İnce | %58,2 | %22,1 | %95,3 | 129 |
| Büyükanafarta Köyü | Muharrem İnce | %65,2 | %22,8 | %92,2 | 205 |
| İsmetpaşa Mahallesi | Muharrem İnce | %59,0 | %25,0 | %90,9 | 2.676 |
| Kemalpaşa Mahallesi | Muharrem İnce | %56,5 | %25,7 | %91,0 | 1.878 |
| Kilidülbahir Köyü | Muharrem İnce | %69,3 | %19,7 | %93,6 | 549 |
| Kocadere Köyü | Muharrem İnce | %65,1 | %17,5 | %108,6 | 58 |
| Kumköy | Muharrem İnce | %60,8 | %27,5 | %91,2 | 273 |
| Küçükanafarta Köyü | Muharrem İnce | %67,8 | %17,8 | %96,4 | 192 |
| Seddülbahir Köyü | Muharrem İnce | %81,8 | %10,3 | %92,1 | 240 |
| Yalova Köyü | Muharrem İnce | %71,5 | %19,4 | %90,5 | 211 |
| Yolağzı Köyü | Muharrem İnce | %71,8 | %12,7 | %94,1 | 119 |
İlgili sonuçlar