Eceabat 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Eceabat sonuçlarında CHP %50,0 ile birinci, AK Parti %22,0 ile ikinci; fark 27,9 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%22,6) 27,3 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,8 (+9,7 puan). 14 mahalle ve köy arasından 13'ünde CHP önde. CHP en güçlü Seddülbahir Köyü (%67,8); AK Parti en güçlü Behramlı Köyü (%51,3). Katılım %92,1 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Eceabat 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Eceabat, Çanakkale, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Eceabat | Çanakkale | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 3.315 | %50,0 | %34,1 | %22,6 | +27,3 |
| AK Parti | 1.462 | %22,0 | %36,4 | %41,6 | −19,5 |
| İYİ Parti | 1.312 | %19,8 | %17,1 | %10,1 | +9,7 |
| MHP | 245 | %3,7 | %6,8 | %11,0 | −7,3 |
| HDP | 177 | %2,7 | %3,3 | %11,5 | −8,9 |
| Saadet | 40 | %0,6 | %0,8 | %1,3 | −0,7 |
| Vatan Partisi | 22 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 13 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Eceabat seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 28 | 7.409 | 6.825 | %92,1 | 6.635 | 190 |
Eceabat mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alçıtepe Köyü | CHP | %61,3 | %17,0 | %94,9 | 429 |
| Behramlı Köyü | AK Parti | %35,4 | %51,3 | %97,9 | 282 |
| Beşyol Köyü | CHP | %44,2 | %32,1 | %93,5 | 168 |
| Bigalı Köyü | CHP | %51,2 | %17,4 | %95,3 | 129 |
| Büyükanafarta Köyü | CHP | %57,9 | %21,9 | %91,7 | 205 |
| İsmetpaşa Mahallesi | CHP | %47,3 | %21,4 | %90,9 | 2.676 |
| Kemalpaşa Mahallesi | CHP | %45,0 | %23,6 | %91,1 | 1.878 |
| Kilidülbahir Köyü | CHP | %58,3 | %17,0 | %93,6 | 549 |
| Kocadere Köyü | CHP | %61,0 | %15,3 | %108,6 | 58 |
| Kumköy | CHP | %52,4 | %24,2 | %91,2 | 273 |
| Küçükanafarta Köyü | CHP | %52,0 | %15,8 | %96,4 | 192 |
| Seddülbahir Köyü | CHP | %67,8 | %9,0 | %90,8 | 240 |
| Yalova Köyü | CHP | %60,7 | %20,2 | %90,5 | 211 |
| Yolağzı Köyü | CHP | %64,9 | %11,7 | %94,1 | 119 |
İlgili sonuçlar