Çeşme 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Çeşme sonuçlarında Muharrem İnce %64,3 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %25,2 ile ikinci; fark 39,1 puan. Muharrem İnce burada Türkiye ortalamasının (%30,8) 33,5 puan üstünde. 25 mahalle ve köy arasından 23'ünde Muharrem İnce önde. Muharrem İnce en güçlü Celal Bayar Mahallesi (%78,0); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Karaköy Mahallesi (%55,0). Katılım %88,0 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çeşme 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Çeşme, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Çeşme | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Muharrem İnce | 18.973 | %64,3 | %54,0 | %30,8 | +33,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.444 | %25,2 | %32,9 | %52,4 | −27,2 |
| Meral Akşener | 1.519 | %5,1 | %6,3 | %7,4 | −2,3 |
| Selahattin Demirtaş | 1.458 | %4,9 | %6,0 | %8,3 | −3,4 |
| Doğu Perinçek | 61 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | +0,0 |
| Temel Karamollaoğlu | 58 | %0,2 | %0,5 | %0,9 | −0,7 |
Çeşme seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 102 | 34.017 | 29.926 | %88,0 | 29.513 | 413 |
Çeşme mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Muharrem İnce | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| 16 Eylül Mahallesi | Muharrem İnce | %62,8 | %26,7 | %87,3 | 2.788 |
| Alaçatı Mahallesi | Muharrem İnce | %70,1 | %21,1 | %89,4 | 8.021 |
| Altınkum Mahallesi | Muharrem İnce | %67,1 | %23,7 | %83,3 | 96 |
| Altınyunus Mahallesi | Muharrem İnce | %77,4 | %15,7 | %88,2 | 313 |
| Ardıç Mahallesi | Muharrem İnce | %70,1 | %19,9 | %86,6 | 380 |
| Boyalık Mahallesi | Muharrem İnce | %75,4 | %19,3 | %89,3 | 383 |
| Celal Bayar Mahallesi | Muharrem İnce | %78,0 | %15,6 | %86,0 | 527 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Muharrem İnce | %75,6 | %16,7 | %87,2 | 713 |
| Çakabey Mahallesi | Muharrem İnce | %67,8 | %24,8 | %83,6 | 146 |
| Çiftlik Mahallesi | Muharrem İnce | %70,0 | %20,8 | %89,5 | 1.500 |
| Dalyan Mahallesi | Muharrem İnce | %67,0 | %25,2 | %86,4 | 1.765 |
| Fahrettinpaşa Mahallesi | Muharrem İnce | %66,5 | %24,8 | %97,2 | 326 |
| Germiyan Mahallesi | Muharrem İnce | %60,2 | %28,1 | %88,2 | 1.054 |
| Ildır Mahallesi | Muharrem İnce | %74,5 | %17,8 | %91,9 | 639 |
| Ilıca Mahallesi | Muharrem İnce | %71,9 | %21,2 | %87,0 | 897 |
| İsmet İnönü Mahallesi | Muharrem İnce | %61,4 | %28,3 | %85,8 | 3.699 |
| Karaköy Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %40,0 | %55,0 | %153,8 | 13 |
| Musalla Mahallesi | Muharrem İnce | %66,8 | %23,2 | %86,3 | 3.786 |
| Ovacık Mahallesi | Muharrem İnce | %43,6 | %36,5 | %87,6 | 1.571 |
| Reisdere Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %40,1 | %42,7 | %89,4 | 2.735 |
| Sakarya Mahallesi | Muharrem İnce | %69,8 | %16,7 | %85,6 | 695 |
| Şehit Mehmet Mahallesi | Muharrem İnce | %65,4 | %20,9 | %91,7 | 169 |
| Şifne Mahallesi | Muharrem İnce | %60,2 | %27,2 | %86,1 | 789 |
| Üniversite Mahallesi | Muharrem İnce | %75,2 | %16,8 | %90,2 | 450 |
| Yalı Mahallesi | Muharrem İnce | %67,7 | %24,0 | %89,1 | 562 |
İlgili sonuçlar