Foça 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Foça sonuçlarında Muharrem İnce %59,4 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %29,4 ile ikinci; fark 30,0 puan. Muharrem İnce burada Türkiye ortalamasının (%30,8) 28,6 puan üstünde. 16 mahalle ve köy arasından 15'inde Muharrem İnce önde. Muharrem İnce en güçlü Fatih Mahallesi (%77,4); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi (%47,6). Katılım %89,4 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Foça 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Foça, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Foça | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Muharrem İnce | 12.666 | %59,4 | %54,0 | %30,8 | +28,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.270 | %29,4 | %32,9 | %52,4 | −23,0 |
| Meral Akşener | 1.440 | %6,7 | %6,3 | %7,4 | −0,7 |
| Selahattin Demirtaş | 800 | %3,7 | %6,0 | %8,3 | −4,6 |
| Doğu Perinçek | 92 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| Temel Karamollaoğlu | 67 | %0,3 | %0,5 | %0,9 | −0,6 |
Foça seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 73 | 24.236 | 21.656 | %89,4 | 21.335 | 321 |
Foça mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Muharrem İnce | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Atatürk Mahallesi | Muharrem İnce | %70,4 | %20,3 | %86,8 | 5.323 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Muharrem İnce | %67,8 | %24,1 | %89,5 | 743 |
| Fatih Mahallesi | Muharrem İnce | %77,4 | %14,4 | %91,8 | 390 |
| Fevzi Çakmak Mahallesi | Muharrem İnce | %72,4 | %16,8 | %88,3 | 1.329 |
| Fevzipaşa Mahallesi | Muharrem İnce | %67,1 | %24,4 | %89,0 | 1.015 |
| Hacıveli Mahallesi | Muharrem İnce | %55,6 | %21,2 | %90,0 | 1.039 |
| Ilıpınar Mahallesi | Muharrem İnce | %43,2 | %30,8 | %90,8 | 642 |
| İsmetpaşa Mahallesi | Muharrem İnce | %68,6 | %23,1 | %88,5 | 2.840 |
| Kazım Dirik Mahallesi | Muharrem İnce | %56,4 | %26,1 | %86,9 | 1.620 |
| Kemal Atatürk Mahallesi | Muharrem İnce | %54,6 | %30,6 | %90,3 | 703 |
| Koca Mehmetler Mahallesi | Muharrem İnce | %74,2 | %14,0 | %97,1 | 103 |
| Kozbeyli Mahallesi | Muharrem İnce | %58,4 | %27,6 | %92,3 | 517 |
| Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi | Muharrem İnce | %49,9 | %33,0 | %94,4 | 762 |
| Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %44,4 | %47,6 | %90,5 | 5.576 |
| Yenibağarası Mahallesi | Muharrem İnce | %54,0 | %32,9 | %93,1 | 1.440 |
| Yeniköy Mahallesi | Muharrem İnce | %54,2 | %29,1 | %93,8 | 194 |
İlgili sonuçlar