Ermenek 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Ermenek sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %53,6 ile birinci, Muharrem İnce %24,9 ile ikinci; fark 28,7 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 1,3 puan üstünde. Meral Akşener Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,7 (+12,2 puan). 58 mahalle ve köy arasından 49'unda Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Katranlı Köyü (%90,5); Muharrem İnce en güçlü Kazancı-Gökceler Mahallesi (%57,1). Katılım %86,9 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ermenek 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Ermenek, Karaman, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Ermenek | Karaman | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.471 | %53,6 | %66,3 | %52,4 | +1,3 |
| Muharrem İnce | 4.400 | %24,9 | %19,8 | %30,8 | −5,9 |
| Meral Akşener | 3.472 | %19,7 | %11,9 | %7,4 | +12,2 |
| Temel Karamollaoğlu | 142 | %0,8 | %1,2 | %0,9 | −0,1 |
| Selahattin Demirtaş | 88 | %0,5 | %0,6 | %8,3 | −7,8 |
| Doğu Perinçek | 82 | %0,5 | %0,2 | %0,2 | +0,3 |
Ermenek seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 92 | 21.307 | 18.522 | %86,9 | 17.655 | 867 |
Ermenek mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağaççatı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 | %22,2 | %89,2 | 65 |
| Akcamescit Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %54,2 | %18,7 | %85,9 | 128 |
| Ardıçkaya Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 | %7,0 | %87,3 | 794 |
| Aşağıçağlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 | %13,7 | %82,5 | 692 |
| Balkusan Köyü | Muharrem İnce | %31,4 | %50,4 | %96,9 | 163 |
| Başpınar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %46,7 | %32,2 | %82,1 | 112 |
| Boyalık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 | %6,6 | %93,4 | 244 |
| Çamlıca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %48,6 | %20,4 | %86,0 | 344 |
| Çavuşköy | Recep Tayyip Erdoğan | %60,5 | %14,0 | %95,6 | 45 |
| Çınarlısu Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %47,8 | %28,6 | %87,4 | 405 |
| Değirmenlik Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %46,1 | %29,4 | %83,5 | 723 |
| Elmayurdu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %48,2 | %22,1 | %90,7 | 409 |
| Eskice Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 | %29,4 | %106,1 | 49 |
| Evsin Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 | %7,7 | %88,3 | 240 |
| Gökçekent Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 | %19,3 | %79,3 | 716 |
| Gökçeseki Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 | %10,9 | %90,8 | 249 |
| Görmeli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %47,4 | %39,8 | %80,7 | 523 |
| Güllük Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 | %20,5 | %88,2 | 390 |
| Gülpazar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %41,1 | %24,7 | %84,8 | 92 |
| Güneyyurt-Aralık Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 | %16,6 | %90,4 | 509 |
| Güneyyurt-Cami Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %49,2 | %27,8 | %86,4 | 616 |
| Güneyyurt-Habib Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 | %14,2 | %88,0 | 515 |
| Güneyyurt-Kışlacık Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %46,9 | %6,8 | %89,7 | 174 |
| Güneyyurt-Oda Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %51,9 | %20,2 | %89,8 | 768 |
| Güneyyurt-Orta Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 | %9,8 | %92,2 | 192 |
| Güneyyurt-Pınargözü Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %69,9 | %14,2 | %95,2 | 375 |
| Güneyyurt-Yenimahalle Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %49,8 | %37,7 | %86,6 | 551 |
| İkizçınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %45,0 | %31,3 | %93,9 | 246 |
| Karalar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 | %5,1 | %97,5 | 40 |
| Katranlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 | %5,4 | %90,7 | 616 |
| Kayaönü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 | %21,1 | %87,4 | 159 |
| Kazancı-Bucak Mahallesi | Muharrem İnce | %35,8 | %52,2 | %93,2 | 73 |
| Kazancı-Çatalbadem Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %40,8 | %39,9 | %86,1 | 432 |
| Kazancı-Gökceler Mahallesi | Muharrem İnce | %26,8 | %57,1 | %92,9 | 126 |
| Kazancı-Merkez Mahallesi | Muharrem İnce | %35,4 | %50,2 | %87,4 | 721 |
| Kazancı-Tepecik Mahallesi | Muharrem İnce | %33,9 | %53,0 | %91,5 | 130 |
| Kazancı-Türbeseki Mahallesi | Muharrem İnce | %42,1 | %50,9 | %85,9 | 71 |
| Kazancı-Uluköy Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %46,4 | %34,0 | %85,4 | 123 |
| Kazancı-Yukarı Mahallesi | Muharrem İnce | %33,1 | %36,4 | %87,5 | 184 |
| Kebendibi Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %50,8 | %18,6 | %98,4 | 63 |
| Keçipazar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 | %24,0 | %91,2 | 181 |
| Keşillik Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 | %7,1 | %98,4 | 64 |
| Meydan Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %45,1 | %31,0 | %83,7 | 1.303 |
| Olukpınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 | %17,5 | %91,9 | 124 |
| Orta Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %49,8 | %21,1 | %82,1 | 268 |
| Pamuklu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %48,7 | %40,1 | %89,6 | 183 |
| Pınarönü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %52,4 | %34,0 | %82,5 | 137 |
| Sandıklı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %53,2 | %23,2 | %84,6 | 505 |
| Sarıvadi Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 | %14,3 | %83,7 | 245 |
| Seyran Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %46,7 | %27,2 | %84,7 | 2.110 |
| Susaklı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %44,8 | %26,2 | %85,1 | 814 |
| Taşbaşı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %39,0 | %35,0 | %86,8 | 634 |
| Tepebaşı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 | %32,3 | %84,7 | 327 |
| Yalındal Köyü | Muharrem İnce | %33,5 | %35,1 | %86,9 | 298 |
| Yaylapazarı Köyü | Muharrem İnce | %37,5 | %38,4 | %91,4 | 128 |
| Yerbağ Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 | %9,7 | %91,0 | 133 |
| Yeşilköy | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 | %5,2 | %93,8 | 257 |
| Yukarıçağlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 | %22,4 | %88,8 | 529 |
İlgili sonuçlar