Sarıveliler 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Sarıveliler sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %50,5 ile birinci, Muharrem İnce %29,6 ile ikinci; fark 20,9 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 1,9 puan altında. Meral Akşener Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %18,1 (+10,7 puan). 26 mahalle ve köy arasından 17'sinde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Yeşilyurt Mahallesi (%76,2); Muharrem İnce en güçlü Çevrekavak Köyü (%77,9). Katılım %86,1 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sarıveliler 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Sarıveliler, Karaman, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Sarıveliler | Karaman | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.545 | %50,5 | %66,3 | %52,4 | −1,9 |
| Muharrem İnce | 2.079 | %29,6 | %19,8 | %30,8 | −1,2 |
| Meral Akşener | 1.275 | %18,1 | %11,9 | %7,4 | +10,7 |
| Selahattin Demirtaş | 51 | %0,7 | %0,6 | %8,3 | −7,6 |
| Temel Karamollaoğlu | 39 | %0,6 | %1,2 | %0,9 | −0,3 |
| Doğu Perinçek | 36 | %0,5 | %0,2 | %0,2 | +0,3 |
Sarıveliler seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 36 | 8.609 | 7.412 | %86,1 | 7.025 | 387 |
Sarıveliler mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adiller Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %47,8 | %34,7 | %84,3 | 594 |
| Baş Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 | %14,9 | %89,4 | 264 |
| Civandere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 | %18,7 | %83,4 | 241 |
| Civler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %40,5 | %38,7 | %80,5 | 981 |
| Çakıllar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 | %12,8 | %91,7 | 398 |
| Çevrekavak Köyü | Muharrem İnce | %11,0 | %77,9 | %94,7 | 169 |
| Daran Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %58,4 | %22,7 | %78,3 | 203 |
| Dumlugöze Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 | %5,3 | %84,9 | 1.105 |
| Göktepe-Cumhuriyet Mahallesi | Muharrem İnce | %16,0 | %70,7 | %98,8 | 81 |
| Göktepe-Çukurbağ Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %51,2 | %35,3 | %89,1 | 404 |
| Göktepe-Esentepe Mahallesi | Muharrem İnce | %17,4 | %70,7 | %91,3 | 369 |
| Göktepe-Göksu Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %49,2 | %28,0 | %86,5 | 141 |
| Göktepe-Gülpazar Mahallesi | Muharrem İnce | %36,1 | %53,7 | %86,7 | 279 |
| Göktepe-Günder Mahallesi | Meral Akşener | %32,2 | %21,1 | %88,7 | 106 |
| Göktepe-Yeşilyurt Mahallesi | Muharrem İnce | %34,6 | %55,3 | %80,5 | 200 |
| Göktepe-Yıldız Mahallesi | Muharrem İnce | %25,4 | %65,9 | %91,2 | 147 |
| Işıklı Köyü | Muharrem İnce | %31,9 | %37,5 | %89,7 | 87 |
| Karakaya Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %44,7 | %20,5 | %77,7 | 291 |
| Koçaşlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %48,7 | %17,6 | %86,2 | 254 |
| Küçük Karapınar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 | %13,4 | %78,2 | 312 |
| Merkez Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %43,6 | %24,9 | %86,8 | 461 |
| Ortaköy Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 | %16,5 | %81,3 | 321 |
| Turcalar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 | %9,3 | %92,0 | 389 |
| Uğurlu Köyü | Muharrem İnce | %13,7 | %77,1 | %94,5 | 272 |
| Ulucami Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %67,8 | %19,2 | %89,9 | 367 |
| Yeşilyurt Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 | %10,9 | %91,9 | 173 |
İlgili sonuçlar