Balışeyh 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Balışeyh sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %64,9 ile birinci, Muharrem İnce %20,2 ile ikinci; fark 44,7 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 12,5 puan üstünde. Meral Akşener Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %12,0 (+4,5 puan). 32 mahalle ve köy arasından 29'unda Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Bıyıkaydın Köyü (%92,1); Muharrem İnce en güçlü Koçubaba Köyü (%95,8). Katılım %89,1 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Balışeyh 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Balışeyh, Kırıkkale, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Balışeyh | Kırıkkale | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.493 | %64,9 | %65,0 | %52,4 | +12,5 |
| Muharrem İnce | 777 | %20,2 | %21,7 | %30,8 | −10,6 |
| Meral Akşener | 460 | %12,0 | %11,6 | %7,4 | +4,5 |
| Selahattin Demirtaş | 88 | %2,3 | %0,4 | %8,3 | −6,0 |
| Temel Karamollaoğlu | 21 | %0,5 | %1,1 | %0,9 | −0,3 |
| Doğu Perinçek | 4 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
Balışeyh seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 33 | 4.442 | 3.956 | %89,1 | 3.843 | 113 |
Balışeyh mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçakavak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 | %14,2 | %94,7 | 113 |
| Aşağıkarakısık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 | %0,0 | %97,1 | 34 |
| Aydınşeyh Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 | %12,8 | %83,4 | 175 |
| Ballı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 | %18,2 | %93,7 | 174 |
| Battalobası Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 | %21,7 | %89,5 | 95 |
| Beşbıçak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 | %6,8 | %94,6 | 93 |
| Beyobası Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 | %19,5 | %87,1 | 132 |
| Bıyıkaydın Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 | %6,3 | %85,5 | 76 |
| Dikmen Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 | %29,0 | %87,3 | 79 |
| Eldelek Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 | %17,1 | %87,4 | 87 |
| Hıdırşeyh Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 | %9,0 | %88,1 | 235 |
| Hüseyinobası Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 | %20,2 | %98,1 | 105 |
| Işıklar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %59,1 | %10,2 | %85,5 | 166 |
| İzzettinköy | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 | %10,8 | %91,0 | 133 |
| Karalı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %86,6 | %6,3 | %89,8 | 147 |
| Kargın Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 | %9,7 | %83,8 | 37 |
| Kenanobası Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 | %13,3 | %92,7 | 96 |
| Kılevli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 | %27,1 | %93,8 | 64 |
| Kırlangıç Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 | %10,1 | %83,4 | 211 |
| Koçubaba Köyü | Muharrem İnce | %3,6 | %95,8 | %92,3 | 196 |
| Kösedurak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 | %20,3 | %97,0 | 66 |
| Kulaksız Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 | %19,3 | %76,5 | 226 |
| Mehmetbeyobası Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 | %2,5 | %101,3 | 80 |
| Oba Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 | %18,4 | %87,5 | 329 |
| Selamlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 | %5,5 | %98,4 | 61 |
| Toki Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %61,6 | %19,4 | %86,1 | 280 |
| Ulaklı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 | %14,5 | %89,7 | 78 |
| Uzunlar Köyü | Muharrem İnce | %22,7 | %52,3 | %84,9 | 53 |
| Yeni Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 | %19,6 | %88,9 | 595 |
| Yenice Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %65,5 | %13,1 | %89,7 | 97 |
| Yenili Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 | %12,3 | %100,0 | 69 |
| Yukarıkarakısık Köyü | Muharrem İnce | %5,3 | %91,2 | %100,0 | 60 |
İlgili sonuçlar