Sulakyurt 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Sulakyurt sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %59,8 ile birinci, Muharrem İnce %34,4 ile ikinci; fark 25,3 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 7,4 puan üstünde. Muharrem İnce Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %34,4 (+3,7 puan). 33 mahalle ve köy arasından 24'ünde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Yağbasan Köyü (%100,0); Muharrem İnce en güçlü Hamzalı Köyü (%96,8). Katılım %89,5 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sulakyurt 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Sulakyurt, Kırıkkale, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Sulakyurt | Kırıkkale | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.842 | %59,8 | %65,0 | %52,4 | +7,4 |
| Muharrem İnce | 1.638 | %34,4 | %21,7 | %30,8 | +3,7 |
| Meral Akşener | 223 | %4,7 | %11,6 | %7,4 | −2,7 |
| Selahattin Demirtaş | 35 | %0,7 | %0,4 | %8,3 | −7,6 |
| Temel Karamollaoğlu | 11 | %0,2 | %1,1 | %0,9 | −0,7 |
| Doğu Perinçek | 6 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
Sulakyurt seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 36 | 5.454 | 4.884 | %89,5 | 4.755 | 129 |
Sulakyurt mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağaylı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 | %17,6 | %88,8 | 107 |
| Akkuyu Köyü | Muharrem İnce | %5,7 | %94,3 | %97,2 | 72 |
| Alişeyhli Köyü | Muharrem İnce | %2,2 | %95,6 | %91,4 | 105 |
| Amberdere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 | %7,9 | %89,4 | 151 |
| Ayvatlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %98,9 | %0,5 | %96,4 | 197 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 | %23,3 | %82,2 | 270 |
| Çayoba Köyü | Muharrem İnce | %2,2 | %93,3 | %102,2 | 45 |
| Çevrimli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 | %16,9 | %83,3 | 102 |
| Danacı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %96,5 | %2,4 | %94,2 | 276 |
| Deredüzü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 | %4,9 | %89,8 | 166 |
| Esenpınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 | %14,3 | %88,9 | 18 |
| Faraşlı Köyü | Muharrem İnce | %3,4 | %91,9 | %93,6 | 173 |
| Güzelyurt Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %98,9 | %0,0 | %99,7 | 379 |
| Hamzalı Köyü | Muharrem İnce | %1,5 | %96,8 | %93,8 | 438 |
| İmamoğluçeşmesi Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 | %14,4 | %73,7 | 361 |
| Kalekışla Köyü | Muharrem İnce | %6,4 | %91,0 | %97,6 | 83 |
| Kıyıhalilinceli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 | %10,2 | %88,7 | 71 |
| Kıyıkavurgalı Köyü | Muharrem İnce | %10,9 | %89,1 | %100,0 | 46 |
| Koruköy | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 | %22,4 | %94,4 | 126 |
| Ortaköy | Recep Tayyip Erdoğan | %48,3 | %40,0 | %98,5 | 66 |
| Sarıkızlı Köyü | Muharrem İnce | %23,3 | %68,9 | %89,2 | 251 |
| Sarımbey Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 | %9,9 | %91,0 | 78 |
| Sofularçiftliği Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 | %1,3 | %88,2 | 85 |
| Yağbasan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 66 |
| Yayla Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 | %16,7 | %85,0 | 214 |
| Yeni Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %63,7 | %26,3 | %85,7 | 482 |
| Yeniceli Köyü | Muharrem İnce | %2,3 | %96,1 | %90,2 | 143 |
| Yenihayat Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %49,5 | %30,3 | %91,8 | 110 |
| Yeşilli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 | %4,9 | %97,0 | 66 |
| Yeşilyazı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 | %16,3 | %90,9 | 143 |
| Yeşilyurt Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 | %31,9 | %78,1 | 155 |
| Yıldız Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 | %28,0 | %86,8 | 136 |
| Yükselen Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 | %28,5 | %86,1 | 273 |
İlgili sonuçlar