Sulakyurt 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Sulakyurt sonuçlarında MHP %37,4 ile birinci, AK Parti %29,1 ile ikinci; fark 8,3 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%11,0) 26,4 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %27,9 (+5,3 puan). 33 mahalle ve köy arasından 18'inde MHP önde. MHP en güçlü Sarımbey Köyü (%84,5); AK Parti en güçlü Güzelyurt Köyü (%88,9). Katılım %89,4 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sulakyurt 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Sulakyurt, Kırıkkale, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Sulakyurt | Kırıkkale | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 1.786 | %37,4 | %24,2 | %11,0 | +26,4 |
| AK Parti | 1.390 | %29,1 | %42,6 | %41,6 | −12,5 |
| CHP | 1.335 | %27,9 | %15,1 | %22,6 | +5,3 |
| İYİ Parti | 103 | %2,2 | %13,8 | %10,1 | −7,9 |
| HDP | 42 | %0,9 | %1,1 | %11,5 | −10,7 |
| Saadet | 18 | %0,4 | %1,2 | %1,3 | −1,0 |
| HÜDA PAR | 9 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 5 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
Sulakyurt seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 36 | 5.454 | 4.878 | %89,4 | 4.780 | 98 |
Sulakyurt mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağaylı Köyü | MHP | %45,7 | %26,1 | %88,8 | 107 |
| Akkuyu Köyü | CHP | %11,4 | %2,9 | %97,2 | 72 |
| Alişeyhli Köyü | CHP | %5,6 | %0,0 | %90,5 | 105 |
| Amberdere Köyü | MHP | %45,2 | %41,3 | %89,4 | 151 |
| Ayvatlı Köyü | AK Parti | %40,2 | %52,4 | %96,4 | 197 |
| Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %48,8 | %29,5 | %82,2 | 270 |
| Çayoba Köyü | CHP | %13,6 | %0,0 | %102,2 | 45 |
| Çevrimli Köyü | AK Parti | %35,4 | %53,7 | %83,3 | 102 |
| Danacı Köyü | AK Parti | %19,8 | %74,7 | %94,2 | 276 |
| Deredüzü Köyü | MHP | %61,8 | %30,6 | %89,8 | 166 |
| Esenpınar Köyü | MHP | %50,0 | %31,3 | %88,9 | 18 |
| Faraşlı Köyü | CHP | %2,0 | %0,7 | %93,1 | 173 |
| Güzelyurt Köyü | AK Parti | %10,1 | %88,9 | %99,7 | 379 |
| Hamzalı Köyü | CHP | %1,0 | %1,5 | %93,8 | 438 |
| İmamoğluçeşmesi Köyü | MHP | %58,2 | %21,5 | %73,7 | 361 |
| Kalekışla Köyü | CHP | %7,6 | %1,3 | %96,4 | 83 |
| Kıyıhalilinceli Köyü | MHP | %53,2 | %32,3 | %88,7 | 71 |
| Kıyıkavurgalı Köyü | CHP | %10,9 | %6,5 | %100,0 | 46 |
| Koruköy | MHP | %67,5 | %25,6 | %94,4 | 126 |
| Ortaköy | MHP | %38,3 | %28,3 | %98,5 | 66 |
| Sarıkızlı Köyü | CHP | %5,5 | %18,3 | %89,2 | 251 |
| Sarımbey Köyü | MHP | %84,5 | %14,1 | %91,0 | 78 |
| Sofularçiftliği Köyü | AK Parti | %32,4 | %60,8 | %87,1 | 85 |
| Yağbasan Köyü | AK Parti | %34,4 | %65,6 | %98,5 | 66 |
| Yayla Mahallesi | MHP | %65,4 | %26,9 | %85,0 | 214 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %64,6 | %15,0 | %85,7 | 482 |
| Yeniceli Köyü | CHP | %0,8 | %1,6 | %90,2 | 143 |
| Yenihayat Mahallesi | MHP | %62,6 | %11,1 | %91,8 | 110 |
| Yeşilli Köyü | MHP | %48,4 | %46,8 | %97,0 | 66 |
| Yeşilyazı Köyü | MHP | %66,4 | %18,8 | %90,9 | 143 |
| Yeşilyurt Mahallesi | MHP | %68,9 | %9,2 | %78,1 | 155 |
| Yıldız Mahallesi | MHP | %59,3 | %18,6 | %86,8 | 136 |
| Yükselen Mahallesi | MHP | %59,6 | %22,2 | %85,7 | 273 |
İlgili sonuçlar