Delice 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Delice sonuçlarında AK Parti %49,4 ile birinci, CHP %20,2 ile ikinci; fark 29,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 7,8 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %16,2 (+5,2 puan). 53 mahalle ve köy arasından 40'ında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kavakköy (%89,7); CHP en güçlü Meşeyayla Köyü (%93,1). Katılım %88,8 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Delice 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Delice, Kırıkkale, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Delice | Kırıkkale | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.939 | %49,4 | %42,6 | %41,6 | +7,8 |
| CHP | 1.201 | %20,2 | %15,1 | %22,6 | −2,4 |
| MHP | 961 | %16,2 | %24,2 | %11,0 | +5,2 |
| İYİ Parti | 586 | %9,9 | %13,8 | %10,1 | −0,2 |
| HDP | 104 | %1,7 | %1,1 | %11,5 | −9,8 |
| Saadet | 47 | %0,8 | %1,2 | %1,3 | −0,6 |
| HÜDA PAR | 25 | %0,4 | %0,2 | %0,3 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 16 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
Delice seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 56 | 6.814 | 6.052 | %88,8 | 5.948 | 104 |
Delice mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akboğaz Köyü | AK Parti | %85,3 | %0,0 | %93,9 | 82 |
| Aktepe Mahallesi | AK Parti | %53,1 | %13,5 | %85,6 | 361 |
| Alçılı Köyü | AK Parti | %75,0 | %4,2 | %86,0 | 57 |
| Arbışlı Köyü | AK Parti | %59,2 | %10,5 | %87,6 | 89 |
| Aşağıihsangazili Köyü | AK Parti | %63,3 | %4,1 | %90,9 | 55 |
| Baraklı Köyü | AK Parti | %86,9 | %4,9 | %100,0 | 61 |
| Bozköy | AK Parti | %52,5 | %33,9 | %88,1 | 67 |
| Büyükafşar Köyü | CHP | %1,0 | %69,1 | %88,7 | 327 |
| Büyükyağlı Köyü | AK Parti | %50,2 | %9,8 | %84,9 | 251 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %47,7 | %14,6 | %85,7 | 237 |
| Çatallı Köyü | CHP | %28,1 | %68,4 | %93,4 | 61 |
| Çatallıkarakoyunlu Köyü | AK Parti | %52,1 | %0,0 | %94,2 | 52 |
| Çerikli-Gökçebel Mahallesi | AK Parti | %49,4 | %10,5 | %82,2 | 213 |
| Çerikli-Merkez Mahallesi | AK Parti | %47,0 | %8,2 | %83,4 | 163 |
| Çerikli-Sakarya Mahallesi | AK Parti | %42,0 | %9,3 | %85,5 | 484 |
| Çerikli-Yeni Mahallesi | AK Parti | %48,6 | %10,6 | %81,6 | 413 |
| Çerikli-Yerlikent Mahallesi | AK Parti | %41,9 | %13,4 | %82,8 | 227 |
| Çoğul Köyü | AK Parti | %71,9 | %4,7 | %95,7 | 69 |
| Çongar Köyü | AK Parti | %56,4 | %3,6 | %85,2 | 135 |
| Dağobası Köyü | AK Parti | %88,5 | %0,5 | %93,0 | 199 |
| Derekışla Köyü | AK Parti | %67,2 | %9,8 | %87,5 | 72 |
| Doğanören Köyü | AK Parti | %80,0 | %4,3 | %94,7 | 76 |
| Elmalı Köyü | CHP | %6,6 | %77,6 | %89,7 | 87 |
| Evliyalı Köyü | AK Parti | %72,3 | %1,0 | %101,0 | 101 |
| Fadılobası Köyü | AK Parti | %56,4 | %5,1 | %87,0 | 46 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %58,5 | %18,2 | %84,8 | 211 |
| Fevzi Çakmak Mahallesi | AK Parti | %65,4 | %10,3 | %90,8 | 120 |
| Gözükızıllı Köyü | AK Parti | %38,5 | %7,7 | %90,7 | 43 |
| Gündüz Mahallesi | AK Parti | %52,9 | %6,7 | %90,2 | 133 |
| Hacıobası Köyü | AK Parti | %69,6 | %10,4 | %88,2 | 144 |
| Halitli Köyü | AK Parti | %85,9 | %0,5 | %100,0 | 186 |
| Herekli Köyü | AK Parti | %66,7 | %13,3 | %115,4 | 13 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %50,4 | %13,9 | %82,3 | 141 |
| İmirli Köyü | CHP | %3,2 | %85,7 | %100,0 | 63 |
| Karabekir Mahallesi | AK Parti | %35,0 | %8,5 | %92,1 | 127 |
| Karaköseli Köyü | CHP | %0,0 | %53,8 | %92,9 | 42 |
| Karpuz Köyü | CHP | %12,9 | %80,6 | %100,0 | 32 |
| Kavakköy | AK Parti | %89,7 | %0,0 | %100,0 | 78 |
| Kocabaş Köyü | CHP | %2,4 | %92,7 | %96,9 | 128 |
| Kurtoğlu Köyü | AK Parti | %81,7 | %0,0 | %95,5 | 66 |
| Kuzayyurt Köyü | AK Parti | %89,6 | %1,5 | %98,5 | 68 |
| Küçükafşar Köyü | CHP | %1,5 | %84,1 | %95,7 | 138 |
| Meşeyayla Köyü | CHP | %1,5 | %93,1 | %89,0 | 154 |
| Mimar Sinan Mahallesi | AK Parti | %55,0 | %15,0 | %89,7 | 359 |
| Ocakbaşı Köyü | MHP | %42,9 | %4,8 | %85,7 | 49 |
| Sarıyaka Köyü | AK Parti | %66,7 | %8,6 | %92,3 | 104 |
| Şahçalı Köyü | AK Parti | %72,2 | %5,6 | %76,6 | 47 |
| Taşyazı Köyü | CHP | %11,8 | %67,6 | %97,2 | 36 |
| Tatlıcak Köyü | MHP | %26,1 | %2,2 | %80,7 | 57 |
| Tavaözü Köyü | AK Parti | %43,1 | %2,0 | %89,5 | 57 |
| Tekkeköy | AK Parti | %77,9 | %5,9 | %90,9 | 77 |
| Yaylayurt Köyü | AK Parti | %79,5 | %0,0 | %96,3 | 81 |
| Yeniyapan Köyü | MHP | %35,8 | %1,5 | %89,3 | 75 |
İlgili sonuçlar