Pehlivanköy 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Pehlivanköy sonuçlarında Muharrem İnce %52,2 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %29,0 ile ikinci; fark 23,2 puan. Muharrem İnce burada Türkiye ortalamasının (%30,8) 21,4 puan üstünde. Meral Akşener Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,8 (+10,4 puan). 11 mahalle ve köy arasından 10'unda Muharrem İnce önde. Muharrem İnce en güçlü Yeşilpınar Köyü (%71,8); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Akarca Köyü (%43,7). Katılım %90,0 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pehlivanköy 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Pehlivanköy, Kırklareli, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Pehlivanköy | Kırklareli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Muharrem İnce | 1.450 | %52,2 | %58,4 | %30,8 | +21,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 805 | %29,0 | %29,8 | %52,4 | −23,4 |
| Meral Akşener | 496 | %17,8 | %9,7 | %7,4 | +10,4 |
| Selahattin Demirtaş | 13 | %0,5 | %1,4 | %8,3 | −7,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 8 | %0,3 | %0,3 | %0,9 | −0,6 |
| Doğu Perinçek | 8 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
Pehlivanköy seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 13 | 3.189 | 2.869 | %90,0 | 2.780 | 89 |
Pehlivanköy mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Muharrem İnce | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akarca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %30,3 | %43,7 | %94,1 | 307 |
| Doğanca Köyü | Muharrem İnce | %64,7 | %12,7 | %89,8 | 352 |
| Ergene Mahallesi | Muharrem İnce | %45,1 | %41,4 | %85,1 | 355 |
| Hıdırca Köyü | Muharrem İnce | %49,7 | %23,4 | %94,7 | 187 |
| İmampazarı Köyü | Muharrem İnce | %69,1 | %7,3 | %98,2 | 57 |
| Kazımdirik Mahallesi | Muharrem İnce | %61,2 | %27,8 | %86,4 | 550 |
| Kumköy | Muharrem İnce | %63,6 | %12,1 | %90,4 | 114 |
| Kurtuluş Mahallesi | Muharrem İnce | %40,9 | %40,9 | %91,1 | 506 |
| Kuştepe Köyü | Muharrem İnce | %52,4 | %21,9 | %90,7 | 333 |
| Yeşilova Köyü | Muharrem İnce | %58,7 | %26,7 | %89,0 | 347 |
| Yeşilpınar Köyü | Muharrem İnce | %71,8 | %14,1 | %97,5 | 81 |
İlgili sonuçlar