Pınarhisar 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Pınarhisar sonuçlarında Muharrem İnce %53,4 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %33,4 ile ikinci; fark 20,0 puan. Muharrem İnce burada Türkiye ortalamasının (%30,8) 22,6 puan üstünde. Meral Akşener Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %11,6 (+4,1 puan). 21 mahalle ve köy arasından 17'sinde Muharrem İnce önde. Muharrem İnce en güçlü Kaynarca-Akarlar Mahallesi (%73,9); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Kurudere Köyü (%90,5). Katılım %90,0 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pınarhisar 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Pınarhisar, Kırklareli, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Pınarhisar | Kırklareli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Muharrem İnce | 6.895 | %53,4 | %58,4 | %30,8 | +22,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.308 | %33,4 | %29,8 | %52,4 | −19,0 |
| Meral Akşener | 1.492 | %11,6 | %9,7 | %7,4 | +4,1 |
| Selahattin Demirtaş | 136 | %1,1 | %1,4 | %8,3 | −7,3 |
| Doğu Perinçek | 40 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 34 | %0,3 | %0,3 | %0,9 | −0,6 |
Pınarhisar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 51 | 14.705 | 13.236 | %90,0 | 12.905 | 331 |
Pınarhisar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Muharrem İnce | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %34,8 | %56,1 | %101,5 | 66 |
| Ataköy | Muharrem İnce | %67,7 | %21,6 | %94,1 | 512 |
| Beylik Mahallesi | Muharrem İnce | %52,7 | %34,7 | %90,7 | 2.543 |
| Camiikebir Mahallesi | Muharrem İnce | %52,2 | %32,5 | %88,9 | 1.195 |
| Cevizköy | Muharrem İnce | %45,6 | %39,2 | %88,2 | 697 |
| Çayırdere Köyü | Muharrem İnce | %42,9 | %23,8 | %85,2 | 203 |
| Dere Mahallesi | Muharrem İnce | %45,8 | %39,4 | %87,5 | 2.248 |
| Erenler Köyü | Muharrem İnce | %66,2 | %21,2 | %92,5 | 174 |
| Evciler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %33,7 | %54,3 | %91,2 | 227 |
| Hacıfakılı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %30,8 | %57,7 | %93,0 | 86 |
| İslambeyli Köyü | Muharrem İnce | %63,4 | %25,0 | %92,4 | 250 |
| Kaynarca-Akarlar Mahallesi | Muharrem İnce | %73,9 | %15,3 | %94,1 | 441 |
| Kaynarca-Işıklar Mahallesi | Muharrem İnce | %59,4 | %23,6 | %89,6 | 863 |
| Kaynarca-Yenicamii Mahallesi | Muharrem İnce | %71,2 | %18,2 | %94,6 | 504 |
| Kurudere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %6,1 | %90,5 | %91,0 | 300 |
| Orta Mahallesi | Muharrem İnce | %55,0 | %32,4 | %88,9 | 1.941 |
| Osmancık Köyü | Muharrem İnce | %53,7 | %30,3 | %91,1 | 350 |
| Poyralı Köyü | Muharrem İnce | %69,3 | %22,6 | %90,1 | 365 |
| Sütlüce Köyü | Muharrem İnce | %57,8 | %31,0 | %87,6 | 598 |
| Tozaklı Köyü | Muharrem İnce | %63,0 | %26,0 | %92,7 | 603 |
| Yenice Köyü | Muharrem İnce | %45,8 | %42,2 | %90,9 | 539 |
İlgili sonuçlar