Kaman 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Kaman sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %56,8 ile birinci, Muharrem İnce %28,7 ile ikinci; fark 28,1 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 4,5 puan üstünde. Meral Akşener Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %12,7 (+5,3 puan). 65 mahalle ve köy arasından 58'inde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Yağmurlusarıuşağı Köyü (%100,0); Muharrem İnce en güçlü Ömerkahya Köyü (%68,9). Katılım %82,0 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kaman 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Kaman, Kırşehir, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Kaman | Kırşehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 12.357 | %56,8 | %55,7 | %52,4 | +4,5 |
| Muharrem İnce | 6.250 | %28,7 | %28,3 | %30,8 | −2,0 |
| Meral Akşener | 2.758 | %12,7 | %12,3 | %7,4 | +5,3 |
| Selahattin Demirtaş | 197 | %0,9 | %2,8 | %8,3 | −7,4 |
| Temel Karamollaoğlu | 115 | %0,5 | %0,8 | %0,9 | −0,4 |
| Doğu Perinçek | 63 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
Kaman seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 112 | 27.437 | 22.511 | %82,0 | 21.740 | 771 |
Kaman mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağapınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %57,4 | %21,3 | %77,6 | 192 |
| Aydınlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 | %12,2 | %85,8 | 331 |
| Bahçelievler Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 | %26,6 | %83,2 | 1.036 |
| Başköy | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 | %11,7 | %89,3 | 290 |
| Bayındır Köyü | Muharrem İnce | %31,9 | %47,3 | %97,1 | 102 |
| Bayramözü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %61,6 | %22,0 | %88,2 | 204 |
| Benzer Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 | %32,7 | %86,5 | 230 |
| Büğüz Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 | %8,3 | %118,2 | 11 |
| Cuma Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 | %25,0 | %80,7 | 1.909 |
| Çadırlı Hacıbayram Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 | %7,9 | %110,1 | 69 |
| Çadırlı Körmehmet Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 | %24,2 | %78,8 | 137 |
| Çağırkan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 | %16,5 | %83,4 | 751 |
| Çiftlikli Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 | %32,0 | %84,5 | 3.653 |
| Darıözü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 | %11,5 | %96,3 | 27 |
| Darıözü Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 | %9,6 | %85,4 | 89 |
| Değirmenözü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 | %7,4 | %91,8 | 61 |
| Demirli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 | %18,1 | %60,2 | 788 |
| Esentepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %64,9 | %22,8 | %82,4 | 74 |
| Fakılı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 | %9,4 | %106,7 | 30 |
| Gaffar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %54,0 | %28,6 | %84,0 | 655 |
| Gökeşme Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 | %6,8 | %100,0 | 45 |
| Gültepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 | %8,2 | %83,6 | 61 |
| Hacıpınar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 | %34,0 | %87,4 | 1.135 |
| Hamit Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %43,7 | %42,7 | %82,8 | 599 |
| Hirfanlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %47,1 | %41,4 | %80,7 | 109 |
| İbrişim Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 | %6,8 | %89,3 | 122 |
| İkizler Köyü | Muharrem İnce | %40,8 | %49,0 | %84,7 | 59 |
| İmancı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %38,4 | %38,4 | %85,1 | 94 |
| İsahocalı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %50,9 | %40,5 | %78,0 | 605 |
| Kaleköy | Recep Tayyip Erdoğan | %48,5 | %42,4 | %100,0 | 33 |
| Karahabalı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 | %15,2 | %93,9 | 49 |
| Karakaya Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 | %17,2 | %89,9 | 99 |
| Kargınkızıközü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 | %42,5 | %97,2 | 145 |
| Kargınmeşe Köyü | Muharrem İnce | %43,2 | %46,4 | %87,2 | 149 |
| Kargınselimağa Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 | %18,4 | %91,4 | 128 |
| Kargınyenice Köyü | Muharrem İnce | %32,4 | %44,4 | %78,7 | 793 |
| Kekilliali Köyü | Muharrem İnce | %30,7 | %58,7 | %85,9 | 92 |
| Kurancılı-Bahçelievler Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 | %25,0 | %76,3 | 228 |
| Kurancılı-Cumhuriyet Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 | %21,8 | %77,1 | 650 |
| Kurancılı-Orta Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 | %24,0 | %79,3 | 295 |
| Kurancılı-Yeni Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %69,9 | %23,6 | %78,8 | 326 |
| Meşeköy | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 | %2,3 | %84,6 | 52 |
| Mollaosmanlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 | %43,3 | %100,0 | 30 |
| Müderris Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %52,3 | %24,6 | %83,6 | 244 |
| Orta Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 | %23,7 | %83,1 | 921 |
| Ömerhacılı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 | %33,1 | %69,7 | 661 |
| Ömerkahya Köyü | Muharrem İnce | %14,8 | %68,9 | %88,1 | 160 |
| Sarıömerli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %48,0 | %37,3 | %87,3 | 126 |
| Sarıuşağı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 | %24,2 | %82,1 | 2.487 |
| Savcılıbağbaşı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 | %25,0 | %81,4 | 145 |
| Savcılıbüyükoba Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 | %24,2 | %72,2 | 738 |
| Savcılıebeyit Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 | %13,9 | %85,0 | 147 |
| Savcılıkışla Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %86,9 | %9,8 | %86,5 | 74 |
| Savcılıkurutlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 | %11,7 | %83,1 | 195 |
| Savcılımeryemkaşı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %66,4 | %22,4 | %80,0 | 165 |
| Tatık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 | %16,0 | %87,6 | 241 |
| Tepeköy | Recep Tayyip Erdoğan | %64,2 | %17,2 | %86,0 | 164 |
| Yağmurlusarıuşağı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 | %0,0 | %80,0 | 10 |
| Yazıyolu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 | %31,9 | %87,1 | 85 |
| Yelek Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 | %27,3 | %69,1 | 433 |
| Yeni Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %50,2 | %33,8 | %83,2 | 1.992 |
| Yeniköy | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 | %34,7 | %74,2 | 66 |
| Yeniyapan Köyü | Muharrem İnce | %26,3 | %47,4 | %82,3 | 181 |
| Yukarıçiftlikköyü | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 | %28,9 | %84,8 | 92 |
| Ziyarettepe Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %49,4 | %36,7 | %85,7 | 1.573 |
İlgili sonuçlar