Kaman 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Kaman sonuçlarında AK Parti %42,8 ile birinci, CHP %26,7 ile ikinci; fark 16,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 1,2 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %26,7 (+4,1 puan). 65 mahalle ve köy arasından 53'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yağmurlusarıuşağı Köyü (%100,0); CHP en güçlü Ömerkahya Köyü (%62,7). Katılım %82,0 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kaman 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Kaman, Kırşehir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kaman | Kırşehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 9.321 | %42,8 | %40,1 | %41,6 | +1,2 |
| CHP | 5.822 | %26,7 | %25,6 | %22,6 | +4,1 |
| MHP | 3.164 | %14,5 | %16,9 | %11,0 | +3,5 |
| İYİ Parti | 2.457 | %11,3 | %10,2 | %10,1 | +1,2 |
| HDP | 371 | %1,7 | %4,3 | %11,5 | −9,8 |
| Saadet | 176 | %0,8 | %1,0 | %1,3 | −0,5 |
| Bağımsızlar | 68 | %0,3 | %0,1 | %0,2 | +0,2 |
| Vatan Partisi | 66 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 49 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
Kaman seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 112 | 27.437 | 22.502 | %82,0 | 21.783 | 719 |
Kaman mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağapınar Köyü | AK Parti | %47,5 | %16,3 | %77,6 | 192 |
| Aydınlar Köyü | AK Parti | %65,2 | %9,4 | %85,8 | 331 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %38,2 | %24,5 | %83,2 | 1.036 |
| Başköy | AK Parti | %61,6 | %11,8 | %89,3 | 290 |
| Bayındır Köyü | CHP | %26,3 | %46,3 | %97,1 | 102 |
| Bayramözü Köyü | AK Parti | %45,5 | %18,5 | %88,2 | 204 |
| Benzer Köyü | AK Parti | %45,5 | %35,4 | %86,5 | 230 |
| Büğüz Köyü | AK Parti | %53,8 | %7,7 | %118,2 | 11 |
| Cuma Mahallesi | AK Parti | %45,3 | %22,1 | %80,7 | 1.909 |
| Çadırlı Hacıbayram Köyü | AK Parti | %65,8 | %19,2 | %110,1 | 69 |
| Çadırlı Körmehmet Köyü | AK Parti | %60,8 | %13,7 | %78,8 | 137 |
| Çağırkan Köyü | AK Parti | %56,0 | %14,6 | %83,4 | 751 |
| Çiftlikli Mahallesi | AK Parti | %35,5 | %28,8 | %84,5 | 3.653 |
| Darıözü Köyü | AK Parti | %48,0 | %8,0 | %92,6 | 27 |
| Darıözü Mahallesi | AK Parti | %55,3 | %5,3 | %85,4 | 89 |
| Değirmenözü Köyü | MHP | %29,1 | %3,6 | %91,8 | 61 |
| Demirli Köyü | AK Parti | %52,0 | %17,3 | %60,2 | 788 |
| Esentepe Köyü | AK Parti | %56,4 | %18,2 | %81,1 | 74 |
| Fakılı Köyü | AK Parti | %71,9 | %6,3 | %106,7 | 30 |
| Gaffar Mahallesi | AK Parti | %39,1 | %28,3 | %84,0 | 655 |
| Gökeşme Köyü | AK Parti | %45,5 | %4,5 | %100,0 | 45 |
| Gültepe Köyü | AK Parti | %68,6 | %9,8 | %83,6 | 61 |
| Hacıpınar Mahallesi | AK Parti | %41,2 | %39,2 | %87,4 | 1.135 |
| Hamit Köyü | CHP | %31,9 | %38,9 | %82,8 | 599 |
| Hirfanlar Köyü | AK Parti | %33,3 | %32,2 | %80,7 | 109 |
| İbrişim Köyü | AK Parti | %67,0 | %6,6 | %87,7 | 122 |
| İkizler Köyü | AK Parti | %35,4 | %25,0 | %84,7 | 59 |
| İmancı Köyü | AK Parti | %36,8 | %31,6 | %85,1 | 94 |
| İsahocalı Köyü | AK Parti | %45,1 | %37,0 | %78,0 | 605 |
| Kaleköy | CHP | %24,2 | %36,4 | %100,0 | 33 |
| Karahabalı Köyü | AK Parti | %65,2 | %15,2 | %93,9 | 49 |
| Karakaya Köyü | AK Parti | %50,0 | %14,8 | %89,9 | 99 |
| Kargınkızıközü Köyü | CHP | %39,1 | %42,0 | %97,2 | 145 |
| Kargınmeşe Köyü | CHP | %25,8 | %41,1 | %87,2 | 149 |
| Kargınselimağa Köyü | AK Parti | %42,6 | %16,5 | %91,4 | 128 |
| Kargınyenice Köyü | CHP | %23,8 | %47,1 | %78,7 | 793 |
| Kekilliali Köyü | HDP | %28,9 | %28,9 | %84,8 | 92 |
| Kurancılı-Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %57,1 | %24,1 | %76,3 | 228 |
| Kurancılı-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %58,1 | %19,8 | %77,1 | 650 |
| Kurancılı-Orta Mahallesi | AK Parti | %56,8 | %21,8 | %79,3 | 295 |
| Kurancılı-Yeni Mahallesi | AK Parti | %51,6 | %21,0 | %78,8 | 326 |
| Meşeköy | AK Parti | %62,8 | %0,0 | %84,6 | 52 |
| Mollaosmanlar Köyü | CHP | %32,1 | %46,4 | %100,0 | 30 |
| Müderris Mahallesi | AK Parti | %44,2 | %22,6 | %83,6 | 244 |
| Orta Mahallesi | AK Parti | %45,9 | %24,3 | %83,0 | 921 |
| Ömerhacılı Köyü | AK Parti | %42,4 | %29,7 | %69,7 | 661 |
| Ömerkahya Köyü | CHP | %10,4 | %62,7 | %88,1 | 160 |
| Sarıömerli Köyü | AK Parti | %30,1 | %29,1 | %87,3 | 126 |
| Sarıuşağı Mahallesi | AK Parti | %48,5 | %22,8 | %82,1 | 2.487 |
| Savcılıbağbaşı Köyü | AK Parti | %56,9 | %21,1 | %81,4 | 145 |
| Savcılıbüyükoba Köyü | AK Parti | %46,4 | %23,2 | %72,2 | 738 |
| Savcılıebeyit Köyü | AK Parti | %61,7 | %14,2 | %85,0 | 147 |
| Savcılıkışla Köyü | AK Parti | %76,2 | %6,3 | %86,5 | 74 |
| Savcılıkurutlu Köyü | AK Parti | %53,2 | %13,0 | %83,1 | 195 |
| Savcılımeryemkaşı Köyü | AK Parti | %46,5 | %17,3 | %80,0 | 165 |
| Tatık Köyü | AK Parti | %56,1 | %13,1 | %87,6 | 241 |
| Tepeköy | AK Parti | %52,6 | %19,5 | %86,0 | 164 |
| Yağmurlusarıuşağı Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %80,0 | 10 |
| Yazıyolu Köyü | AK Parti | %47,3 | %32,4 | %87,1 | 85 |
| Yelek Köyü | AK Parti | %45,1 | %24,4 | %69,1 | 433 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %36,0 | %30,5 | %83,2 | 1.992 |
| Yeniköy | AK Parti | %37,5 | %27,1 | %74,2 | 66 |
| Yeniyapan Köyü | CHP | %23,4 | %44,5 | %82,3 | 181 |
| Yukarıçiftlikköyü | AK Parti | %55,1 | %26,9 | %84,8 | 92 |
| Ziyarettepe Mahallesi | CHP | %32,9 | %34,3 | %85,5 | 1.573 |
İlgili sonuçlar