Akpınar 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Akpınar sonuçlarında AK Parti %52,2 ile birinci, CHP %24,3 ile ikinci; fark 27,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 10,6 puan üstünde. 32 mahalle ve köy arasından 26'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Büyükabdiuşağı Köyü (%88,4); CHP en güçlü Gülveren Köyü (%66,7). Katılım %87,4 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Akpınar 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Akpınar, Kırşehir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Akpınar | Kırşehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.635 | %52,2 | %40,1 | %41,6 | +10,6 |
| CHP | 1.226 | %24,3 | %25,6 | %22,6 | +1,6 |
| MHP | 560 | %11,1 | %16,9 | %11,0 | +0,1 |
| İYİ Parti | 453 | %9,0 | %10,2 | %10,1 | −1,1 |
| HDP | 34 | %0,7 | %4,3 | %11,5 | −10,9 |
| Saadet | 34 | %0,7 | %1,0 | %1,3 | −0,7 |
| Vatan Partisi | 24 | %0,5 | %0,2 | %0,2 | +0,2 |
| HÜDA PAR | 13 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Akpınar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 35 | 5.955 | 5.205 | %87,4 | 5.050 | 155 |
Akpınar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alipaşa Mahallesi | AK Parti | %46,0 | %22,6 | %88,0 | 334 |
| Alişar Köyü | AK Parti | %72,8 | %14,6 | %88,5 | 183 |
| Aşağıhomurlu Köyü | AK Parti | %55,9 | %19,0 | %83,7 | 387 |
| Boyalık Köyü | AK Parti | %59,4 | %27,5 | %77,9 | 95 |
| Büyükabdiuşağı Köyü | AK Parti | %88,4 | %3,2 | %88,6 | 289 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %30,3 | %85,5 | 275 |
| Çalıburnu Köyü | AK Parti | %59,7 | %25,4 | %83,2 | 167 |
| Çayözü Köyü | CHP | %27,5 | %37,7 | %92,6 | 81 |
| Çebişler Köyü | AK Parti | %39,0 | %39,0 | %87,2 | 47 |
| Çelebiuşağı Köyü | AK Parti | %36,4 | %27,3 | %109,1 | 11 |
| Çiftlikmehmetağa Köyü | AK Parti | %63,6 | %7,6 | %86,5 | 274 |
| Çiftliksarıkaya Köyü | AK Parti | %55,8 | %20,9 | %96,7 | 90 |
| Demirci Köyü | AK Parti | %71,7 | %18,3 | %95,2 | 63 |
| Deveci Köyü | AK Parti | %61,0 | %18,4 | %86,7 | 165 |
| Durmuşlu Köyü | CHP | %5,9 | %64,7 | %112,5 | 16 |
| Eldeleklidemirel Köyü | AK Parti | %55,0 | %27,5 | %87,8 | 49 |
| Eldelekliortaoba Köyü | AK Parti | %56,3 | %10,4 | %91,5 | 106 |
| Eşrefli Köyü | CHP | %28,9 | %51,1 | %90,2 | 51 |
| Gülveren Köyü | CHP | %20,8 | %66,7 | %108,7 | 23 |
| Hacı Hüseyin Efendi Mahallesi | AK Parti | %41,6 | %37,0 | %87,5 | 530 |
| Hacımirza Köyü | CHP | %31,6 | %38,2 | %90,8 | 87 |
| Hacıselimli Köyü | AK Parti | %41,5 | %24,6 | %86,7 | 75 |
| Hanyerisarıkaya Köyü | AK Parti | %62,4 | %12,2 | %90,7 | 269 |
| Himmetuşağı Köyü | AK Parti | %54,2 | %8,4 | %88,1 | 126 |
| Kaleyazı Mahallesi | CHP | %29,9 | %43,3 | %87,9 | 313 |
| Karaova Köyü | AK Parti | %53,7 | %17,2 | %88,9 | 235 |
| Kelismailuşağı Köyü | AK Parti | %63,3 | %19,1 | %82,8 | 238 |
| Köşker Köyü | AK Parti | %50,8 | %25,7 | %82,0 | 423 |
| Pekmezci Köyü | AK Parti | %71,1 | %14,8 | %87,2 | 164 |
| Sofrazlı Köyü | AK Parti | %54,9 | %14,6 | %89,2 | 93 |
| Şirinevler Mahallesi | AK Parti | %37,3 | %33,3 | %89,1 | 487 |
| Yenidoğan Mahallesi | AK Parti | %43,7 | %35,5 | %89,0 | 209 |
İlgili sonuçlar