Marmaris 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Marmaris sonuçlarında Muharrem İnce %61,1 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %27,0 ile ikinci; fark 34,1 puan. Muharrem İnce burada Türkiye ortalamasının (%30,8) 30,3 puan üstünde. 25 mahalle ve köy arasından 21'inde Muharrem İnce önde. Muharrem İnce en güçlü Adaköy Mahallesi (%69,5); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Yeşilbelde Mahallesi (%66,3). Katılım %85,3 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Marmaris 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Marmaris, Muğla, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Marmaris | Muğla | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Muharrem İnce | 35.166 | %61,1 | %52,6 | %30,8 | +30,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 15.544 | %27,0 | %32,1 | %52,4 | −25,4 |
| Meral Akşener | 4.337 | %7,5 | %11,8 | %7,4 | +0,1 |
| Selahattin Demirtaş | 2.217 | %3,9 | %2,8 | %8,3 | −4,5 |
| Doğu Perinçek | 172 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 134 | %0,2 | %0,3 | %0,9 | −0,7 |
Marmaris seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 196 | 68.498 | 58.450 | %85,3 | 57.570 | 880 |
Marmaris mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Muharrem İnce | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adaköy Mahallesi | Muharrem İnce | %69,5 | %18,7 | %79,9 | 1.647 |
| Armutalan Mahallesi | Muharrem İnce | %62,4 | %26,3 | %85,7 | 15.700 |
| Bayır Mahallesi | Muharrem İnce | %51,2 | %35,5 | %81,9 | 535 |
| Beldibi Mahallesi | Muharrem İnce | %60,4 | %26,5 | %87,5 | 7.916 |
| Bozburun Mahallesi | Muharrem İnce | %68,1 | %22,7 | %84,9 | 1.656 |
| Çamdibi Mahallesi | Muharrem İnce | %67,7 | %22,4 | %88,1 | 2.867 |
| Çamlı Mahallesi | Muharrem İnce | %60,1 | %29,9 | %87,9 | 630 |
| Çetibeli Mahallesi | Muharrem İnce | %49,5 | %43,0 | %94,5 | 309 |
| Çıldır Mahallesi | Muharrem İnce | %67,1 | %22,3 | %84,0 | 4.899 |
| Hatipirimi Mahallesi | Muharrem İnce | %61,7 | %26,1 | %85,6 | 2.489 |
| Hisarönü Mahallesi | Muharrem İnce | %53,7 | %33,0 | %86,9 | 2.211 |
| İçmeler Mahallesi | Muharrem İnce | %55,5 | %26,6 | %85,9 | 4.555 |
| Karaca Mahallesi | Muharrem İnce | %57,5 | %32,1 | %88,4 | 595 |
| Kemeraltı Mahallesi | Muharrem İnce | %64,7 | %25,0 | %84,0 | 5.434 |
| Orhaniye Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %37,8 | %52,7 | %88,3 | 1.058 |
| Osmaniye Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %34,3 | %52,4 | %83,3 | 401 |
| Sarıana Mahallesi | Muharrem İnce | %62,5 | %25,8 | %84,4 | 3.311 |
| Selimiye Mahallesi | Muharrem İnce | %66,4 | %25,5 | %91,8 | 1.028 |
| Siteler Mahallesi | Muharrem İnce | %65,3 | %22,9 | %83,7 | 2.014 |
| Söğüt Mahallesi | Muharrem İnce | %64,0 | %24,4 | %83,5 | 1.398 |
| Taşlıca Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %28,1 | %54,2 | %79,4 | 412 |
| Tepe Mahallesi | Muharrem İnce | %56,8 | %30,4 | %81,7 | 5.370 |
| Turgut Mahallesi | Muharrem İnce | %66,5 | %26,8 | %81,6 | 588 |
| Turunç Mahallesi | Muharrem İnce | %58,9 | %29,5 | %87,9 | 1.288 |
| Yeşilbelde Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %16,6 | %66,3 | %92,5 | 187 |
İlgili sonuçlar