Köyceğiz 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Köyceğiz sonuçlarında Muharrem İnce %42,8 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %41,8 ile ikinci; fark 1,1 puan. Muharrem İnce burada Türkiye ortalamasının (%30,8) 12,0 puan üstünde. Meral Akşener Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %13,4 (+5,9 puan). 25 mahalle ve köy arasından 9'unda Muharrem İnce önde. Muharrem İnce en güçlü Ulucami Mahallesi (%68,8); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Sazak Mahallesi (%81,4). Katılım %88,2 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Köyceğiz 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Köyceğiz, Muğla, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Köyceğiz | Muğla | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Muharrem İnce | 10.013 | %42,8 | %52,6 | %30,8 | +12,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.761 | %41,8 | %32,1 | %52,4 | −10,6 |
| Meral Akşener | 3.121 | %13,4 | %11,8 | %7,4 | +5,9 |
| Selahattin Demirtaş | 296 | %1,3 | %2,8 | %8,3 | −7,1 |
| Doğu Perinçek | 107 | %0,5 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
| Temel Karamollaoğlu | 77 | %0,3 | %0,3 | %0,9 | −0,6 |
Köyceğiz seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 88 | 27.400 | 24.162 | %88,2 | 23.375 | 787 |
Köyceğiz mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Muharrem İnce | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akköprü Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %28,8 | %62,0 | %93,0 | 757 |
| Balcılar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %34,7 | %52,7 | %99,4 | 156 |
| Beyobası Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %36,7 | %45,6 | %86,9 | 2.090 |
| Çandır Mahallesi | Muharrem İnce | %43,3 | %38,4 | %93,7 | 333 |
| Çayhisar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %21,6 | %70,7 | %78,2 | 381 |
| Döğüşbelen Mahallesi | Muharrem İnce | %50,1 | %35,6 | %88,9 | 1.190 |
| Ekincik Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %25,4 | %65,5 | %91,3 | 344 |
| Gelişim Mahallesi | Muharrem İnce | %57,1 | %25,2 | %86,4 | 2.586 |
| Gülpınar Mahallesi | Muharrem İnce | %64,5 | %23,0 | %86,7 | 2.273 |
| Hamitköy Mahallesi | Muharrem İnce | %45,5 | %37,9 | %94,2 | 954 |
| Karaçam Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %30,3 | %41,6 | %88,9 | 207 |
| Kavakarası Mahallesi | Muharrem İnce | %56,3 | %29,4 | %91,8 | 522 |
| Köyceğiz Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %34,0 | %48,7 | %89,8 | 724 |
| Otmanlar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %16,8 | %71,6 | %81,8 | 771 |
| Pınar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %28,2 | %60,3 | %83,6 | 2.257 |
| Sazak Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %14,3 | %81,4 | %90,2 | 275 |
| Sultaniye Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %10,8 | %76,3 | %96,0 | 198 |
| Toparlar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %34,7 | %46,4 | %88,7 | 3.519 |
| Ulucami Mahallesi | Muharrem İnce | %68,8 | %17,6 | %91,0 | 1.615 |
| Yangı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %35,5 | %44,2 | %88,6 | 1.185 |
| Yayla Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %34,3 | %46,2 | %92,2 | 322 |
| Yeni Mahallesi | Muharrem İnce | %55,9 | %29,2 | %86,9 | 1.700 |
| Yeşilköy Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %39,6 | %43,4 | %92,4 | 446 |
| Zaferler Mahallesi | Muharrem İnce | %50,2 | %35,0 | %91,1 | 485 |
| Zeytinalanı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %32,5 | %52,0 | %88,2 | 2.110 |
İlgili sonuçlar