Köyceğiz 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Köyceğiz sonuçlarında CHP %39,2 ile birinci, AK Parti %35,9 ile ikinci; fark 3,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%22,6) 16,5 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %13,3 (+3,2 puan). 25 mahalle ve köy arasından 10'unda CHP önde. CHP en güçlü Ulucami Mahallesi (%58,7); AK Parti en güçlü Sazak Mahallesi (%70,8). Katılım %88,2 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Köyceğiz 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Köyceğiz, Muğla, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Köyceğiz | Muğla | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 9.175 | %39,2 | %41,3 | %22,6 | +16,5 |
| AK Parti | 8.409 | %35,9 | %27,0 | %41,6 | −5,7 |
| İYİ Parti | 3.118 | %13,3 | %16,8 | %10,1 | +3,2 |
| MHP | 1.415 | %6,0 | %6,3 | %11,0 | −5,0 |
| HDP | 760 | %3,2 | %6,4 | %11,5 | −8,3 |
| Saadet | 132 | %0,6 | %0,6 | %1,3 | −0,8 |
| Vatan Partisi | 124 | %0,5 | %0,4 | %0,2 | +0,3 |
| HÜDA PAR | 65 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
Köyceğiz seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 88 | 27.400 | 24.160 | %88,2 | 23.423 | 737 |
Köyceğiz mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akköprü Mahallesi | AK Parti | %27,7 | %59,2 | %93,1 | 757 |
| Balcılar Mahallesi | AK Parti | %36,0 | %48,0 | %98,7 | 156 |
| Beyobası Mahallesi | AK Parti | %36,3 | %39,6 | %86,9 | 2.090 |
| Çandır Mahallesi | CHP | %31,5 | %27,6 | %93,7 | 333 |
| Çayhisar Mahallesi | AK Parti | %20,9 | %58,9 | %78,2 | 381 |
| Döğüşbelen Mahallesi | CHP | %45,0 | %32,6 | %88,9 | 1.190 |
| Ekincik Mahallesi | AK Parti | %19,2 | %59,0 | %91,3 | 344 |
| Gelişim Mahallesi | CHP | %49,2 | %20,8 | %86,4 | 2.586 |
| Gülpınar Mahallesi | CHP | %58,2 | %18,0 | %86,7 | 2.273 |
| Hamitköy Mahallesi | CHP | %47,5 | %31,5 | %94,2 | 954 |
| Karaçam Mahallesi | AK Parti | %29,1 | %39,1 | %88,9 | 207 |
| Kavakarası Mahallesi | CHP | %50,4 | %27,1 | %91,8 | 522 |
| Köyceğiz Mahallesi | AK Parti | %33,7 | %44,4 | %89,8 | 724 |
| Otmanlar Mahallesi | AK Parti | %15,6 | %64,7 | %81,7 | 771 |
| Pınar Mahallesi | AK Parti | %24,3 | %50,9 | %83,6 | 2.257 |
| Sazak Mahallesi | AK Parti | %14,0 | %70,8 | %90,2 | 275 |
| Sultaniye Mahallesi | AK Parti | %13,0 | %70,7 | %96,0 | 198 |
| Toparlar Mahallesi | AK Parti | %32,0 | %41,1 | %88,7 | 3.519 |
| Ulucami Mahallesi | CHP | %58,7 | %14,3 | %91,0 | 1.615 |
| Yangı Mahallesi | AK Parti | %36,2 | %37,3 | %88,6 | 1.185 |
| Yayla Mahallesi | AK Parti | %38,3 | %39,7 | %92,2 | 322 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %48,6 | %22,7 | %86,9 | 1.700 |
| Yeşilköy Mahallesi | CHP | %42,9 | %31,8 | %92,4 | 446 |
| Zaferler Mahallesi | CHP | %44,3 | %32,1 | %91,1 | 485 |
| Zeytinalanı Mahallesi | AK Parti | %31,4 | %44,3 | %88,2 | 2.110 |
İlgili sonuçlar