Datça 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Datça sonuçlarında CHP %51,1 ile birinci, AK Parti %15,0 ile ikinci; fark 36,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%22,6) 28,4 puan üstünde. 12 mahalle ve köy arasından 11'inde CHP önde. CHP en güçlü Hızırşah Mahallesi (%61,9); AK Parti en güçlü Karaköy Mahallesi (%24,1). Katılım %89,8 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Datça 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Datça, Muğla, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Datça | Muğla | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 8.311 | %51,1 | %41,3 | %22,6 | +28,4 |
| AK Parti | 2.448 | %15,0 | %27,0 | %41,6 | −26,5 |
| İYİ Parti | 2.113 | %13,0 | %16,8 | %10,1 | +2,9 |
| HDP | 2.101 | %12,9 | %6,4 | %11,5 | +1,4 |
| MHP | 1.028 | %6,3 | %6,3 | %11,0 | −4,7 |
| Vatan Partisi | 108 | %0,7 | %0,4 | %0,2 | +0,4 |
| Saadet | 46 | %0,3 | %0,6 | %1,3 | −1,1 |
| HÜDA PAR | 21 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
Datça seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 56 | 18.421 | 16.540 | %89,8 | 16.273 | 267 |
Datça mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Cumalı Mahallesi | İYİ Parti | %34,1 | %14,8 | %95,9 | 685 |
| Datça Mahallesi | CHP | %36,4 | %15,2 | %89,1 | 624 |
| Emecik Mahallesi | CHP | %61,7 | %9,1 | %94,4 | 1.258 |
| Hızırşah Mahallesi | CHP | %61,9 | %20,2 | %96,9 | 418 |
| İskele Mahallesi | CHP | %51,2 | %15,5 | %87,6 | 10.507 |
| Karaköy Mahallesi | CHP | %51,9 | %24,1 | %89,1 | 679 |
| Kızlan Mahallesi | CHP | %51,4 | %14,7 | %91,4 | 1.147 |
| Mesudiye Mahallesi | CHP | %52,8 | %9,1 | %92,2 | 641 |
| Reşadiye Mahallesi | CHP | %57,4 | %15,5 | %93,3 | 887 |
| Sındı Mahallesi | CHP | %39,4 | %13,3 | %91,0 | 300 |
| Yaka Mahallesi | CHP | %46,5 | %14,4 | %93,2 | 721 |
| Yazı Mahallesi | CHP | %51,5 | %15,0 | %93,3 | 554 |
İlgili sonuçlar