Çamardı 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Çamardı sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %70,6 ile birinci, Muharrem İnce %14,3 ile ikinci; fark 56,3 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 18,2 puan üstünde. Meral Akşener Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %13,5 (+6,1 puan). 27 mahalle ve köy arasından 26'sında Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Kavaklıgöl Köyü (%90,3); Muharrem İnce en güçlü Kavlaktepe Köyü (%48,9). Katılım %84,3 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çamardı 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Çamardı, Niğde, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Çamardı | Niğde | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.361 | %70,6 | %61,6 | %52,4 | +18,2 |
| Muharrem İnce | 1.089 | %14,3 | %25,1 | %30,8 | −16,4 |
| Meral Akşener | 1.023 | %13,5 | %11,4 | %7,4 | +6,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 52 | %0,7 | %1,0 | %0,9 | −0,2 |
| Selahattin Demirtaş | 38 | %0,5 | %0,6 | %8,3 | −7,8 |
| Doğu Perinçek | 29 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
Çamardı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 39 | 9.408 | 7.931 | %84,3 | 7.592 | 339 |
Çamardı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bademdere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %47,5 | %29,5 | %87,7 | 937 |
| Bekçili Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 | %8,4 | %79,8 | 168 |
| Bereketli Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %73,8 | %16,8 | %84,8 | 868 |
| Beyazkışlakçı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %58,5 | %5,8 | %82,6 | 224 |
| Burç Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 | %4,8 | %68,3 | 921 |
| Celaller Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %78,4 | %10,7 | %85,1 | 444 |
| Çardacık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %68,0 | %12,3 | %86,3 | 153 |
| Çukurbağ Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 | %4,2 | %86,7 | 487 |
| Demirkazık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 | %37,0 | %89,2 | 223 |
| Elekgölü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 | %8,5 | %82,0 | 327 |
| Eynelli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 | %6,0 | %88,7 | 602 |
| Karataş Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %57,4 | %31,7 | %85,6 | 125 |
| Kavaklıgöl Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 | %3,9 | %82,5 | 126 |
| Kavlaktepe Köyü | Muharrem İnce | %40,2 | %48,9 | %93,5 | 107 |
| Kocapınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 | %23,1 | %98,3 | 172 |
| Maden Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 | %13,0 | %82,0 | 261 |
| Mahmatlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 | %4,8 | %89,9 | 306 |
| Orhaniye Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 | %11,0 | %91,2 | 125 |
| Örenköy | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 | %8,7 | %114,3 | 21 |
| Pınarbaşı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 | %6,5 | %94,0 | 67 |
| Sulucaova Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 | %6,0 | %91,1 | 135 |
| Üçkapılı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 | %16,1 | %95,2 | 168 |
| Yelatan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 | %5,9 | %78,9 | 706 |
| Yeni Çarşı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %54,7 | %24,1 | %84,3 | 497 |
| Yeni Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 | %23,7 | %88,0 | 309 |
| Yeniköy | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 | %4,9 | %87,2 | 391 |
| Yunus Emre Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %60,5 | %18,4 | %83,6 | 538 |
İlgili sonuçlar