Çamardı 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Çamardı sonuçlarında AK Parti %53,4 ile birinci, MHP %17,9 ile ikinci; fark 35,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 11,8 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,9 (+6,9 puan). 27 mahalle ve köy arasından 26'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Örenköy (%75,0); MHP en güçlü Mahmatlı Köyü (%34,3). Katılım %84,3 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çamardı 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Çamardı, Niğde, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çamardı | Niğde | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.088 | %53,4 | %42,7 | %41,6 | +11,8 |
| MHP | 1.372 | %17,9 | %20,7 | %11,0 | +6,9 |
| İYİ Parti | 963 | %12,6 | %12,0 | %10,1 | +2,5 |
| CHP | 891 | %11,6 | %20,2 | %22,6 | −11,0 |
| Saadet | 72 | %0,9 | %1,2 | %1,3 | −0,4 |
| HDP | 44 | %0,6 | %1,2 | %11,5 | −11,0 |
| Vatan Partisi | 43 | %0,6 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
| HÜDA PAR | 31 | %0,4 | %0,2 | %0,3 | +0,1 |
Çamardı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 39 | 9.408 | 7.928 | %84,3 | 7.659 | 269 |
Çamardı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bademdere Köyü | AK Parti | %31,7 | %15,8 | %87,7 | 937 |
| Bekçili Köyü | AK Parti | %74,4 | %10,5 | %79,8 | 168 |
| Bereketli Mahallesi | AK Parti | %53,5 | %21,4 | %84,8 | 868 |
| Beyazkışlakçı Köyü | AK Parti | %47,9 | %9,6 | %82,6 | 224 |
| Burç Köyü | AK Parti | %70,2 | %11,3 | %68,1 | 921 |
| Celaller Köyü | AK Parti | %59,3 | %18,6 | %85,1 | 444 |
| Çardacık Köyü | AK Parti | %50,0 | %31,7 | %86,3 | 153 |
| Çukurbağ Köyü | AK Parti | %51,5 | %21,5 | %86,7 | 487 |
| Demirkazık Köyü | AK Parti | %39,6 | %18,8 | %89,2 | 223 |
| Elekgölü Köyü | AK Parti | %59,1 | %19,8 | %81,7 | 327 |
| Eynelli Köyü | AK Parti | %63,3 | %12,0 | %88,7 | 602 |
| Karataş Mahallesi | AK Parti | %45,2 | %8,7 | %85,6 | 125 |
| Kavaklıgöl Köyü | AK Parti | %73,8 | %14,6 | %82,5 | 126 |
| Kavlaktepe Köyü | CHP | %32,3 | %12,9 | %93,5 | 107 |
| Kocapınar Köyü | AK Parti | %44,5 | %18,3 | %98,3 | 172 |
| Maden Mahallesi | AK Parti | %52,8 | %17,0 | %82,0 | 261 |
| Mahmatlı Köyü | AK Parti | %53,5 | %34,3 | %89,9 | 306 |
| Orhaniye Köyü | AK Parti | %51,9 | %9,3 | %91,2 | 125 |
| Örenköy | AK Parti | %75,0 | %12,5 | %114,3 | 21 |
| Pınarbaşı Köyü | AK Parti | %67,2 | %21,3 | %94,0 | 67 |
| Sulucaova Köyü | AK Parti | %66,9 | %16,1 | %91,1 | 135 |
| Üçkapılı Köyü | AK Parti | %61,3 | %20,0 | %95,2 | 168 |
| Yelatan Köyü | AK Parti | %64,8 | %20,1 | %78,9 | 706 |
| Yeni Çarşı Mahallesi | AK Parti | %42,5 | %14,6 | %84,3 | 497 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %41,1 | %24,4 | %88,0 | 309 |
| Yeniköy | AK Parti | %65,3 | %21,6 | %87,2 | 391 |
| Yunus Emre Mahallesi | AK Parti | %44,5 | %17,6 | %83,6 | 538 |
İlgili sonuçlar