Ulukışla 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Ulukışla sonuçlarında AK Parti %31,8 ile birinci, CHP %27,4 ile ikinci; fark 4,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 9,8 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %23,6 (+12,6 puan). 46 mahalle ve köy arasından 27'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çifteköy (%76,6); CHP en güçlü Bayağıl Köyü (%61,6). Katılım %88,6 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ulukışla 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Ulukışla, Niğde, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ulukışla | Niğde | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.385 | %31,8 | %42,7 | %41,6 | −9,8 |
| CHP | 3.785 | %27,4 | %20,2 | %22,6 | +4,8 |
| MHP | 3.250 | %23,6 | %20,7 | %11,0 | +12,6 |
| İYİ Parti | 1.629 | %11,8 | %12,0 | %10,1 | +1,7 |
| HDP | 236 | %1,7 | %1,2 | %11,5 | −9,8 |
| Saadet | 94 | %0,7 | %1,2 | %1,3 | −0,7 |
| Vatan Partisi | 88 | %0,6 | %0,3 | %0,2 | +0,4 |
| HÜDA PAR | 54 | %0,4 | %0,2 | %0,3 | +0,1 |
Ulukışla seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 70 | 16.030 | 14.209 | %88,6 | 13.791 | 418 |
Ulukışla mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alihoca Köyü | AK Parti | %45,1 | %17,8 | %92,6 | 420 |
| Alpağut Mahallesi | AK Parti | %31,0 | %26,0 | %86,6 | 967 |
| Altay Köyü | AK Parti | %55,2 | %9,0 | %85,9 | 78 |
| Ardıçlı Köyü | AK Parti | %57,7 | %3,8 | %108,3 | 24 |
| Ballık Mahallesi | CHP | %20,7 | %36,6 | %89,9 | 168 |
| Başmakçı Köyü | AK Parti | %56,0 | %13,3 | %89,1 | 175 |
| Bayağıl Köyü | CHP | %13,2 | %61,6 | %91,2 | 712 |
| Çanakçı Köyü | AK Parti | %39,3 | %35,5 | %86,3 | 131 |
| Çiftehan Köyü | AK Parti | %32,5 | %26,5 | %89,0 | 773 |
| Çifteköy | AK Parti | %76,6 | %2,8 | %96,9 | 129 |
| Çövek Mahallesi | AK Parti | %27,8 | %23,7 | %79,1 | 349 |
| Darboğaz Köyü | CHP | %31,2 | %44,6 | %92,6 | 1.358 |
| Doğu Mahallesi | CHP | %19,9 | %34,4 | %86,0 | 958 |
| Elmalı Köyü | AK Parti | %74,0 | %1,6 | %94,7 | 133 |
| Eminlik Köyü | AK Parti | %39,6 | %29,9 | %94,0 | 350 |
| Emirler Köyü | AK Parti | %35,9 | %28,8 | %93,3 | 465 |
| Gedelli Köyü | AK Parti | %48,8 | %9,4 | %89,4 | 189 |
| Gümüşköy | AK Parti | %36,5 | %18,0 | %93,3 | 210 |
| Güney Köyü | MHP | %20,0 | %6,7 | %88,4 | 189 |
| Hacıbekirli Köyü | MHP | %28,7 | %4,9 | %87,9 | 141 |
| Handere Köyü | AK Parti | %65,8 | %11,4 | %95,2 | 84 |
| Hasangazi Köyü | CHP | %24,4 | %38,0 | %87,4 | 657 |
| Horoz Köyü | AK Parti | %46,1 | %28,6 | %90,8 | 359 |
| Hüsniye Köyü | AK Parti | %38,1 | %22,6 | %93,1 | 447 |
| İlhanköy | AK Parti | %68,7 | %7,6 | %92,5 | 146 |
| İmrahor Köyü | AK Parti | %57,9 | %16,5 | %86,7 | 203 |
| Kadılar Mahallesi | CHP | %14,0 | %40,7 | %78,8 | 311 |
| Karacaören Köyü | AK Parti | %69,6 | %8,7 | %92,3 | 78 |
| Kemalpaşa Mahallesi | CHP | %24,1 | %29,2 | %82,7 | 1.189 |
| Kılan Köyü | AK Parti | %32,8 | %12,8 | %87,7 | 1.321 |
| Koçak Köyü | AK Parti | %29,7 | %29,7 | %79,9 | 288 |
| Kolsuz Köyü | MHP | %22,1 | %30,7 | %93,5 | 154 |
| Kozluca Köyü | AK Parti | %51,9 | %19,2 | %81,8 | 66 |
| Köşkönü Köyü | AK Parti | %38,9 | %25,3 | %89,5 | 114 |
| Madenköy | CHP | %25,5 | %29,1 | %90,7 | 161 |
| Mehmetpaşa Mahallesi | CHP | %29,4 | %37,0 | %80,8 | 156 |
| Mısırlı Mahallesi | CHP | %21,2 | %36,0 | %86,5 | 348 |
| Ovacık Köyü | AK Parti | %43,7 | %26,4 | %94,7 | 187 |
| Porsuk Köyü | CHP | %21,3 | %52,8 | %91,2 | 285 |
| Şeyhömerli Köyü | MHP | %23,1 | %3,9 | %94,5 | 329 |
| Tabaklı Köyü | CHP | %34,8 | %39,1 | %92,0 | 25 |
| Tekneçukur Köyü | MHP | %32,1 | %12,3 | %87,7 | 300 |
| Tepeköy | MHP | %12,0 | %8,3 | %96,1 | 228 |
| Toraman Köyü | AK Parti | %41,4 | %24,3 | %92,5 | 80 |
| Ünlüyaka Köyü | AK Parti | %53,3 | %3,3 | %103,2 | 31 |
| Yeniyıldız Köyü | MHP | %36,1 | %14,7 | %84,8 | 564 |
İlgili sonuçlar