Çatalpınar 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Çatalpınar sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %87,8 ile birinci, Muharrem İnce %8,8 ile ikinci; fark 79,1 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 35,5 puan üstünde. 23 mahalle ve köy arasından 22'sinde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Gündoğdu Mahallesi (%96,3); Muharrem İnce en güçlü Akkaya Mahallesi (%78,9). Katılım %88,1 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çatalpınar 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Çatalpınar, Ordu, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Çatalpınar | Ordu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.420 | %87,8 | %65,1 | %52,4 | +35,5 |
| Muharrem İnce | 740 | %8,8 | %26,0 | %30,8 | −22,0 |
| Meral Akşener | 206 | %2,4 | %7,6 | %7,4 | −5,0 |
| Temel Karamollaoğlu | 58 | %0,7 | %0,8 | %0,9 | −0,2 |
| Selahattin Demirtaş | 12 | %0,1 | %0,3 | %8,3 | −8,2 |
| Doğu Perinçek | 12 | %0,1 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
Çatalpınar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 38 | 9.895 | 8.714 | %88,1 | 8.448 | 266 |
Çatalpınar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akkaya Mahallesi | Muharrem İnce | %15,9 | %78,9 | %84,8 | 309 |
| Dere Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 | %4,5 | %86,7 | 241 |
| Elmaköy Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 | %7,0 | %90,0 | 319 |
| Göller Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 | %8,5 | %86,1 | 1.298 |
| Gündoğdu Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 | %2,0 | %84,1 | 434 |
| Güney Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 | %7,4 | %92,4 | 224 |
| Güneyce Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 | %3,0 | %85,1 | 295 |
| Haşal Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 | %4,9 | %88,7 | 186 |
| Hatipler Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 | %10,9 | %92,3 | 143 |
| İncirli Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %94,8 | %3,6 | %92,9 | 211 |
| Karahamza Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 | %7,7 | %92,9 | 624 |
| Karahasan Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 | %5,6 | %95,4 | 327 |
| Karşıyaka Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 | %3,1 | %82,2 | 320 |
| Kayatepe Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 | %1,8 | %91,4 | 489 |
| Keçili Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 | %5,6 | %84,6 | 577 |
| Kıran Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 | %5,6 | %92,9 | 650 |
| Madenköy Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 | %5,7 | %90,7 | 237 |
| Merkez Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 | %9,7 | %90,1 | 1.026 |
| Ortaköy Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 | %5,2 | %87,3 | 632 |
| Sayacatürk Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 | %5,5 | %78,9 | 645 |
| Şirinköy Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 | %18,8 | %86,9 | 373 |
| Terimli Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %74,8 | %9,4 | %95,3 | 149 |
| Yeni Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 | %3,2 | %87,6 | 186 |
İlgili sonuçlar