Çaybaşı 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Çaybaşı sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %83,4 ile birinci, Muharrem İnce %8,5 ile ikinci; fark 74,9 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 31,0 puan üstünde. 26 mahalle ve köy arasından 26'sında Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Göksu Mahallesi (%93,8); Muharrem İnce en güçlü Hacıali Mahallesi (%20,1). Katılım %87,5 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çaybaşı 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Çaybaşı, Ordu, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Çaybaşı | Ordu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.694 | %83,4 | %65,1 | %52,4 | +31,0 |
| Muharrem İnce | 683 | %8,5 | %26,0 | %30,8 | −22,3 |
| Meral Akşener | 568 | %7,1 | %7,6 | %7,4 | −0,3 |
| Temel Karamollaoğlu | 38 | %0,5 | %0,8 | %0,9 | −0,4 |
| Doğu Perinçek | 26 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| Selahattin Demirtaş | 18 | %0,2 | %0,3 | %8,3 | −8,1 |
Çaybaşı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 43 | 9.537 | 8.347 | %87,5 | 8.027 | 320 |
Çaybaşı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akbaba Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 | %7,6 | %81,7 | 421 |
| Aşıklı Çakıllı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 | %7,5 | %84,6 | 701 |
| Boras Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 | %4,5 | %96,2 | 78 |
| Cemallı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 | %17,8 | %87,0 | 123 |
| Cevizliyatak Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 | %8,1 | %88,5 | 400 |
| Çağlayan Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 | %8,7 | %90,3 | 145 |
| Çandır Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 | %6,9 | %91,6 | 131 |
| Çay Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 | %15,1 | %90,0 | 250 |
| Çayır Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 | %6,6 | %88,3 | 266 |
| Çınar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 | %18,8 | %85,8 | 998 |
| Eğribel Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %80,1 | %10,1 | %94,3 | 300 |
| Göksu Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 | %1,8 | %88,2 | 745 |
| Gürcek Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 | %2,6 | %84,8 | 92 |
| Hacıali Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 | %20,1 | %89,4 | 188 |
| İçeribükü Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 | %11,2 | %89,1 | 165 |
| İlküvez Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 | %7,8 | %86,6 | 876 |
| Kapılı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 | %3,7 | %83,7 | 781 |
| Kargalı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 | %8,2 | %85,8 | 134 |
| Köklük Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 | %4,3 | %88,2 | 811 |
| Kurudere Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 | %6,0 | %84,4 | 212 |
| Kuşlu Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %81,2 | %14,1 | %92,6 | 95 |
| Mollalı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 | %6,3 | %89,8 | 567 |
| Namazlı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 | %9,4 | %93,7 | 127 |
| Taşkesiği Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 | %5,4 | %92,7 | 590 |
| Tekke Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 | %15,1 | %88,9 | 216 |
| Yenicuma Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 | %12,9 | %77,6 | 125 |
İlgili sonuçlar