Derepazarı 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Derepazarı sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %84,8 ile birinci, Muharrem İnce %11,2 ile ikinci; fark 73,6 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 32,4 puan üstünde. 18 mahalle ve köy arasından 18'inde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Fıçıcılar Mahallesi (%93,8); Muharrem İnce en güçlü Merkez Mahallesi (%30,4). Katılım %90,5 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Derepazarı 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Derepazarı, Rize, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Derepazarı | Rize | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.281 | %84,8 | %76,9 | %52,4 | +32,4 |
| Muharrem İnce | 564 | %11,2 | %16,6 | %30,8 | −19,6 |
| Meral Akşener | 119 | %2,4 | %4,7 | %7,4 | −5,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 72 | %1,4 | %1,3 | %0,9 | +0,5 |
| Doğu Perinçek | 8 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| Selahattin Demirtaş | 3 | %0,1 | %0,3 | %8,3 | −8,3 |
Derepazarı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 24 | 5.698 | 5.154 | %90,5 | 5.047 | 107 |
Derepazarı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bahattinpaşa Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,1 | %5,9 | %90,7 | 194 |
| Bürücek Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 | %16,1 | %92,4 | 171 |
| Çakmakçılar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 | %7,0 | %95,8 | 215 |
| Çalışkanlar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 | %10,4 | %95,5 | 111 |
| Çeşmeköy | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 | %13,1 | %88,1 | 202 |
| Çukurlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 | %10,1 | %91,2 | 204 |
| Eriklimanı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %80,1 | %15,8 | %88,0 | 894 |
| Esentepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %92,4 | %4,2 | %91,5 | 260 |
| Fıçıcılar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 | %3,5 | %87,9 | 429 |
| Kirazdağı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 | %5,8 | %94,8 | 523 |
| Maltepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 | %4,7 | %97,8 | 269 |
| Merkez Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 | %30,4 | %88,2 | 424 |
| Sandıktaş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 | %8,3 | %95,0 | 221 |
| Sarıyer Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 | %10,2 | %93,9 | 229 |
| Subaşı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 | %6,2 | %93,5 | 246 |
| Tersane Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 | %12,4 | %86,8 | 606 |
| Uzunkaya Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %72,9 | %19,3 | %87,6 | 194 |
| Yanıktaş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 | %7,1 | %84,3 | 306 |
İlgili sonuçlar