Derepazarı 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Derepazarı sonuçlarında AK Parti %70,5 ile birinci, MHP %14,1 ile ikinci; fark 56,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 28,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %14,1 (+3,1 puan). 18 mahalle ve köy arasından 18'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Maltepe Köyü (%80,6); MHP en güçlü Bahattinpaşa Köyü (%29,1). Katılım %90,5 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Derepazarı 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Derepazarı, Rize, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Derepazarı | Rize | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.567 | %70,5 | %64,3 | %41,6 | +28,9 |
| MHP | 715 | %14,1 | %12,4 | %11,0 | +3,1 |
| CHP | 407 | %8,0 | %12,8 | %22,6 | −14,6 |
| İYİ Parti | 161 | %3,2 | %6,0 | %10,1 | −6,9 |
| Saadet | 102 | %2,0 | %1,9 | %1,3 | +0,7 |
| HDP | 24 | %0,5 | %0,9 | %11,5 | −11,1 |
| Bağımsızlar | 8 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 6 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| HÜDA PAR | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,3 |
Derepazarı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 24 | 5.698 | 5.154 | %90,5 | 5.061 | 93 |
Derepazarı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bahattinpaşa Köyü | AK Parti | %64,0 | %29,1 | %90,7 | 194 |
| Bürücek Köyü | AK Parti | %67,8 | %12,5 | %92,4 | 171 |
| Çakmakçılar Köyü | AK Parti | %73,5 | %17,2 | %95,8 | 215 |
| Çalışkanlar Mahallesi | AK Parti | %75,5 | %12,3 | %95,5 | 111 |
| Çeşmeköy | AK Parti | %65,9 | %17,0 | %88,1 | 202 |
| Çukurlu Köyü | AK Parti | %71,7 | %16,7 | %91,2 | 204 |
| Eriklimanı Mahallesi | AK Parti | %63,0 | %15,6 | %88,0 | 894 |
| Esentepe Köyü | AK Parti | %80,4 | %12,3 | %91,5 | 260 |
| Fıçıcılar Mahallesi | AK Parti | %78,8 | %14,4 | %87,9 | 429 |
| Kirazdağı Köyü | AK Parti | %74,6 | %14,1 | %94,8 | 523 |
| Maltepe Köyü | AK Parti | %80,6 | %7,6 | %97,8 | 269 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %53,6 | %12,3 | %88,2 | 424 |
| Sandıktaş Köyü | AK Parti | %76,2 | %10,7 | %95,0 | 221 |
| Sarıyer Mahallesi | AK Parti | %69,3 | %16,3 | %93,9 | 229 |
| Subaşı Mahallesi | AK Parti | %77,1 | %13,2 | %93,5 | 246 |
| Tersane Mahallesi | AK Parti | %71,4 | %13,4 | %86,8 | 606 |
| Uzunkaya Köyü | AK Parti | %61,3 | %9,5 | %87,6 | 194 |
| Yanıktaş Köyü | AK Parti | %76,5 | %11,6 | %84,3 | 306 |
İlgili sonuçlar