Divriği 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Divriği sonuçlarında Muharrem İnce %70,1 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %25,4 ile ikinci; fark 44,7 puan. Muharrem İnce burada Türkiye ortalamasının (%30,8) 39,3 puan üstünde. 132 mahalle ve köy arasından 109'unda Muharrem İnce önde. Muharrem İnce en güçlü Derimli Köyü (%100,0); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Beldibi Köyü (%96,1). Katılım %92,8 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Divriği 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Divriği, Sivas, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Divriği | Sivas | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Muharrem İnce | 8.701 | %70,1 | %19,8 | %30,8 | +39,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.150 | %25,4 | %72,2 | %52,4 | −27,0 |
| Meral Akşener | 336 | %2,7 | %6,1 | %7,4 | −4,7 |
| Selahattin Demirtaş | 164 | %1,3 | %0,3 | %8,3 | −7,0 |
| Temel Karamollaoğlu | 39 | %0,3 | %1,4 | %0,9 | −0,6 |
| Doğu Perinçek | 28 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,0 |
Divriği seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 139 | 13.734 | 12.740 | %92,8 | 12.418 | 322 |
Divriği mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Muharrem İnce | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abuçimen Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %30,1 | %62,7 | %89,8 | 196 |
| Adatepe Köyü | Muharrem İnce | %79,8 | %12,4 | %91,3 | 103 |
| Ağaçlıgöl Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %9,5 | %90,5 | %91,7 | 24 |
| Ahmetpaşa Mahallesi | Muharrem İnce | %56,9 | %35,9 | %89,8 | 669 |
| Akbaba Köyü | Muharrem İnce | %92,9 | %0,0 | %107,7 | 13 |
| Akmeşe Köyü | Muharrem İnce | %97,2 | %1,8 | %100,0 | 119 |
| Akpelit Köyü | Muharrem İnce | %55,6 | %44,4 | %94,7 | 19 |
| Arhusu Mahallesi | Muharrem İnce | %93,7 | %2,6 | %94,5 | 293 |
| Arıkbaşı Köyü | Muharrem İnce | %94,6 | %5,4 | %92,8 | 83 |
| Aşağıhamam Mahallesi | Muharrem İnce | %57,8 | %37,6 | %92,2 | 129 |
| Atmalıoğlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %8,3 | %91,7 | %104,3 | 23 |
| Avşarcık Köyü | Muharrem İnce | %95,7 | %0,0 | %85,2 | 27 |
| Bahçeli Köyü | Muharrem İnce | %85,0 | %5,0 | %100,0 | 20 |
| Bahtiyar Köyü | Muharrem İnce | %95,2 | %4,8 | %100,0 | 21 |
| Balova Köyü | Muharrem İnce | %94,1 | %5,9 | %85,0 | 20 |
| Başören Köyü | Muharrem İnce | %98,1 | %0,0 | %94,7 | 57 |
| Bayırlı Köyü | Muharrem İnce | %95,8 | %3,1 | %101,1 | 95 |
| Bayırüstü Köyü | Muharrem İnce | %95,7 | %4,3 | %98,6 | 73 |
| Beldibi Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %3,9 | %96,1 | %75,0 | 68 |
| Beyköy | Muharrem İnce | %98,1 | %1,9 | %100,0 | 54 |
| Ceditpaşa Mahallesi | Muharrem İnce | %88,2 | %9,4 | %89,9 | 337 |
| Çakırağa Köyü | Muharrem İnce | %96,9 | %3,1 | %97,0 | 33 |
| Çakırtarla Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %9,1 | %90,9 | %110,0 | 20 |
| Çakmakdüzü Köyü | Muharrem İnce | %98,4 | %1,6 | %100,0 | 123 |
| Çamlık Köyü | Muharrem İnce | %74,4 | %18,6 | %100,0 | 45 |
| Çamurlu Köyü | Muharrem İnce | %95,3 | %4,7 | %97,8 | 46 |
| Çayören Köyü | Muharrem İnce | %94,7 | %1,3 | %88,2 | 93 |
| Çayözü Köyü | Muharrem İnce | %80,0 | %15,0 | %105,0 | 40 |
| Çiğdemli Köyü | Muharrem İnce | %95,5 | %2,7 | %97,4 | 114 |
| Çitme Köyü | Muharrem İnce | %92,3 | %7,7 | %86,7 | 15 |
| Çobandurağı Köyü | Muharrem İnce | %51,4 | %45,7 | %97,2 | 36 |
| Çukuröz Köyü | Muharrem İnce | %98,0 | %0,0 | %98,0 | 50 |
| Demirdağ Köyü | Muharrem İnce | %90,9 | %7,3 | %96,5 | 57 |
| Demirdağ Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %42,1 | %49,1 | %81,8 | 647 |
| Derimli Köyü | Muharrem İnce | %100,0 | %0,0 | %92,2 | 51 |
| Dikmeçay Köyü | Muharrem İnce | %96,3 | %1,2 | %98,8 | 86 |
| Diktaş Köyü | Muharrem İnce | %100,0 | %0,0 | %92,9 | 28 |
| Dillioğlu Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %20,4 | %74,3 | %100,8 | 119 |
| Dişbudak Köyü | Muharrem İnce | %96,0 | %4,0 | %100,0 | 25 |
| Dumluca Köyü | Muharrem İnce | %94,2 | %3,8 | %102,0 | 51 |
| Duruköy | Recep Tayyip Erdoğan | %10,7 | %89,3 | %90,6 | 32 |
| Eğrisu Köyü | Muharrem İnce | %97,4 | %1,7 | %99,2 | 118 |
| Ekinbaşı Köyü | Muharrem İnce | %100,0 | %0,0 | %103,0 | 33 |
| Erikli Köyü | Muharrem İnce | %100,0 | %0,0 | %97,3 | 37 |
| Eskibeyli Köyü | Muharrem İnce | %95,7 | %2,1 | %99,0 | 100 |
| Gedikbaşı Köyü | Muharrem İnce | %96,3 | %3,7 | %97,6 | 85 |
| Gökçebel Köyü | Muharrem İnce | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 40 |
| Gökçecamii Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %16,4 | %80,5 | %87,8 | 148 |
| Gökçeharman Köyü | Muharrem İnce | %84,2 | %15,8 | %100,0 | 20 |
| Gölören Köyü | Muharrem İnce | %100,0 | %0,0 | %93,1 | 58 |
| Göndüren Köyü | Muharrem İnce | %98,7 | %1,3 | %97,4 | 78 |
| Gözecik Köyü | Muharrem İnce | %100,0 | %0,0 | %96,3 | 27 |
| Güllübağ Mahallesi | Muharrem İnce | %78,3 | %16,7 | %91,3 | 504 |
| Güllüce Köyü | Muharrem İnce | %96,1 | %2,0 | %98,1 | 52 |
| Günbahçe Köyü | Muharrem İnce | %95,3 | %4,7 | %104,5 | 44 |
| Güneş Köyü | Muharrem İnce | %97,6 | %2,4 | %97,6 | 84 |
| Güneyevler Köyü | Muharrem İnce | %92,0 | %3,3 | %95,8 | 166 |
| Güresin Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %6,3 | %77,1 | %96,1 | 51 |
| Gürpınar Köyü | Muharrem İnce | %96,4 | %0,0 | %96,5 | 57 |
| Güvenkaya Köyü | Muharrem İnce | %88,2 | %2,9 | %97,1 | 35 |
| Hacıkumru Mahallesi | Muharrem İnce | %58,3 | %36,2 | %85,5 | 853 |
| Hacıosmanmescidi Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %22,2 | %62,7 | %87,8 | 180 |
| Handere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %20,0 | %80,0 | %107,1 | 14 |
| Höbek Köyü | Muharrem İnce | %95,8 | %2,8 | %96,0 | 151 |
| İkizbaşak Köyü | Muharrem İnce | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 23 |
| İmamoğlu Mahallesi | Muharrem İnce | %70,3 | %24,0 | %91,5 | 319 |
| İmirhan Köyü | Muharrem İnce | %90,5 | %9,5 | %110,5 | 19 |
| İnanlı Köyü | Muharrem İnce | %95,2 | %4,8 | %95,5 | 22 |
| İncirlipınar Köyü | Muharrem İnce | %98,1 | %1,9 | %100,0 | 55 |
| Kale Mahallesi | Muharrem İnce | %48,8 | %46,4 | %85,6 | 543 |
| Kalealtı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %12,1 | %77,6 | %105,4 | 56 |
| Kaledibi Köyü | Muharrem İnce | %97,5 | %2,5 | %93,0 | 43 |
| Karaağaçlı Köyü | Muharrem İnce | %100,0 | %0,0 | %104,3 | 23 |
| Karakale Köyü | Muharrem İnce | %97,1 | %0,0 | %100,0 | 35 |
| Karakuzulu Köyü | Muharrem İnce | %60,9 | %4,3 | %96,0 | 25 |
| Karamahmut Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %38,6 | %53,0 | %96,7 | 90 |
| Karaman Köyü | Muharrem İnce | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 13 |
| Karasar Köyü | Muharrem İnce | %93,3 | %2,7 | %94,9 | 79 |
| Karayusuf Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %38,9 | %50,9 | %90,9 | 198 |
| Karşıkonak Köyü | Muharrem İnce | %96,3 | %3,7 | %103,8 | 53 |
| Kavaklısu Köyü | Muharrem İnce | %94,7 | %2,6 | %102,7 | 74 |
| Kayaburun Köyü | Muharrem İnce | %93,2 | %1,9 | %98,2 | 109 |
| Kayacık Köyü | Muharrem İnce | %95,7 | %1,4 | %95,2 | 146 |
| Keçikaya Köyü | Muharrem İnce | %95,8 | %4,2 | %100,0 | 24 |
| Kekliktepe Köyü | Muharrem İnce | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 10 |
| Kemenkeş Mahallesi | Muharrem İnce | %75,7 | %16,8 | %85,7 | 217 |
| Kesme Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %9,5 | %84,5 | %95,5 | 89 |
| Kırkgöz Köyü | Muharrem İnce | %100,0 | %0,0 | %102,7 | 37 |
| Kızılcaören Köyü | Muharrem İnce | %67,4 | %26,1 | %97,9 | 48 |
| Kocapaşa Mahallesi | Muharrem İnce | %63,3 | %28,3 | %89,0 | 328 |
| Kuluncak Köyü | Muharrem İnce | %94,2 | %0,0 | %96,3 | 54 |
| Küçük Hüseyin Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %14,7 | %78,4 | %93,1 | 231 |
| Kültürlü Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %8,6 | %86,0 | %92,2 | 103 |
| Maden Mahallesi | Muharrem İnce | %96,9 | %3,1 | %100,0 | 32 |
| Madenli Köyü | Muharrem İnce | %93,0 | %2,0 | %97,1 | 104 |
| Maltepe Köyü | Muharrem İnce | %52,6 | %38,2 | %93,2 | 88 |
| Mercantepe Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %38,6 | %56,8 | %86,6 | 209 |
| Mursal Köyü | Muharrem İnce | %97,4 | %0,3 | %96,4 | 330 |
| Oğulbey Köyü | Muharrem İnce | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 20 |
| Olukman Köyü | Muharrem İnce | %98,4 | %0,0 | %101,6 | 63 |
| Ortaköy | Recep Tayyip Erdoğan | %13,0 | %87,0 | %104,5 | 22 |
| Ovacık Köyü | Muharrem İnce | %96,6 | %0,8 | %98,4 | 123 |
| Oyuktepe Köyü | Muharrem İnce | %80,0 | %10,0 | %100,0 | 10 |
| Ödek Köyü | Muharrem İnce | %93,2 | %1,4 | %96,1 | 77 |
| Ölçekli Köyü | Muharrem İnce | %97,5 | %2,5 | %100,0 | 40 |
| Özbağı Köyü | Muharrem İnce | %95,0 | %5,0 | %105,3 | 19 |
| Purunönü Köyü | Muharrem İnce | %96,7 | %0,0 | %100,0 | 30 |
| Selimoğlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %8,7 | %87,0 | %164,3 | 14 |
| Sırçalı Köyü | Muharrem İnce | %96,2 | %0,0 | %86,7 | 30 |
| Sincan Köyü | Muharrem İnce | %87,5 | %10,9 | %98,5 | 65 |
| Soğucak Köyü | Muharrem İnce | %100,0 | %0,0 | %94,7 | 57 |
| Susuzlar Köyü | Muharrem İnce | %98,2 | %1,8 | %98,2 | 56 |
| Susuzören Köyü | Muharrem İnce | %97,0 | %0,0 | %103,1 | 32 |
| Süleymanağa Mahallesi | Muharrem İnce | %68,3 | %27,2 | %89,7 | 261 |
| Şahinköy | Muharrem İnce | %96,3 | %3,7 | %100,0 | 54 |
| Tepehan Köyü | Muharrem İnce | %100,0 | %0,0 | %90,3 | 31 |
| Turabali Mahallesi | Muharrem İnce | %49,2 | %44,7 | %90,6 | 606 |
| Ulucamii Mahallesi | Muharrem İnce | %76,8 | %18,4 | %93,4 | 257 |
| Uluçayır Köyü | Muharrem İnce | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 23 |
| Uzunbağ Köyü | Muharrem İnce | %96,0 | %2,0 | %100,0 | 50 |
| Uzunkaya Köyü | Muharrem İnce | %91,5 | %2,1 | %102,1 | 47 |
| Üçpınar Köyü | Muharrem İnce | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 64 |
| Ürük Köyü | Muharrem İnce | %98,7 | %0,0 | %98,7 | 78 |
| Yağbasan Köyü | Muharrem İnce | %98,1 | %1,0 | %100,0 | 106 |
| Yalnızsöğüt Köyü | Muharrem İnce | %95,7 | %1,4 | %95,8 | 72 |
| Yazı Köyü | Muharrem İnce | %93,8 | %0,0 | %97,0 | 33 |
| Yerliçay Köyü | Muharrem İnce | %96,3 | %0,0 | %103,8 | 26 |
| Yeşilyayla Köyü | Muharrem İnce | %98,3 | %0,0 | %96,7 | 61 |
| Yeşilyol Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %14,0 | %74,4 | %104,9 | 41 |
| Yusufşeyh Köyü | Muharrem İnce | %94,9 | %5,1 | %97,5 | 40 |
| Yuva Köyü | Muharrem İnce | %97,1 | %2,9 | %94,4 | 36 |
| Zeliha Hatun Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %38,3 | %51,5 | %88,6 | 272 |
İlgili sonuçlar