Yıldızeli 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Yıldızeli sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %78,5 ile birinci, Muharrem İnce %17,2 ile ikinci; fark 61,3 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 26,1 puan üstünde. 132 mahalle ve köy arasından 99'unda Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Akçalı Köyü (%100,0); Muharrem İnce en güçlü Yusufoğlan Köyü (%98,7). Katılım %86,4 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yıldızeli 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Yıldızeli, Sivas, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Yıldızeli | Sivas | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 16.094 | %78,5 | %72,2 | %52,4 | +26,1 |
| Muharrem İnce | 3.519 | %17,2 | %19,8 | %30,8 | −13,6 |
| Meral Akşener | 680 | %3,3 | %6,1 | %7,4 | −4,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 155 | %0,8 | %1,4 | %0,9 | −0,1 |
| Selahattin Demirtaş | 33 | %0,2 | %0,3 | %8,3 | −8,2 |
| Doğu Perinçek | 23 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Yıldızeli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 153 | 24.212 | 20.910 | %86,4 | 20.504 | 406 |
Yıldızeli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçakale Köyü | Muharrem İnce | %16,7 | %83,3 | %100,0 | 12 |
| Akçalı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 | %0,0 | %85,9 | 92 |
| Akkoca Köyü | Muharrem İnce | %9,1 | %90,9 | %85,9 | 78 |
| Akören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 | %3,1 | %86,8 | 38 |
| Akpınar Köyü | Muharrem İnce | %4,2 | %93,8 | %96,0 | 50 |
| Akpınarbeleni Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 | %7,4 | %90,0 | 30 |
| Alaca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 13 |
| Altınoluk Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %98,1 | %1,9 | %93,1 | 58 |
| Arslandoğmuş Köyü | Muharrem İnce | %1,4 | %95,7 | %94,0 | 149 |
| Aşağıçakmak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %96,7 | %0,8 | %92,6 | 269 |
| Aşağıekecik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %98,5 | %0,7 | %81,0 | 174 |
| Avcıpınarı Köyü | Muharrem İnce | %7,6 | %89,9 | %91,9 | 86 |
| Bakırcıoğlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %99,1 | %0,0 | %95,0 | 119 |
| Banaz Köyü | Muharrem İnce | %0,6 | %97,6 | %90,0 | 190 |
| Başköy | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 | %1,8 | %74,0 | 77 |
| Bayat Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 | %1,8 | %94,9 | 292 |
| Bedel Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 | %2,2 | %83,2 | 322 |
| Belcik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 | %0,8 | %89,2 | 297 |
| Buğdayören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 | %1,5 | %100,0 | 67 |
| Büyükakören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %98,3 | %0,7 | %94,2 | 448 |
| Camii Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 | %19,5 | %78,0 | 537 |
| Cizözü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 | %2,2 | %93,8 | 48 |
| Cumhuriyet Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %99,4 | %0,0 | %81,4 | 204 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 | %8,2 | %74,7 | 455 |
| Çağlayan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 | %1,5 | %93,2 | 440 |
| Çamlıbel Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 | %8,5 | %79,2 | 308 |
| Çırçır Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 | %5,2 | %96,7 | 61 |
| Çobansaray Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %99,2 | %0,4 | %92,9 | 281 |
| Çöte Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 | %3,0 | %86,9 | 198 |
| Çubuk Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 | %8,7 | %91,4 | 116 |
| Çukursaray Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 | %1,5 | %84,0 | 237 |
| Danaören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 | %0,0 | %98,1 | 52 |
| Danişment Köyü | Muharrem İnce | %13,3 | %86,7 | %115,4 | 13 |
| Davulalan Köyü | Muharrem İnce | %1,9 | %96,9 | %96,4 | 168 |
| Delikkaya Köyü | Muharrem İnce | %8,0 | %88,0 | %96,2 | 26 |
| Demircilik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %99,1 | %0,0 | %87,2 | 125 |
| Demiroluk Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %98,2 | %0,0 | %87,5 | 64 |
| Demirözü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 | %4,3 | %87,3 | 55 |
| Dereköy | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 | %0,0 | %90,5 | 42 |
| Dikilitaş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %65,7 | %20,0 | %92,1 | 38 |
| Direkli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 | %0,8 | %95,0 | 261 |
| Direkli Sarıkaya Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 | %3,5 | %93,0 | 129 |
| Doğanlı Köyü | Muharrem İnce | %2,8 | %95,9 | %95,4 | 152 |
| Emirler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 | %0,0 | %97,3 | 37 |
| Erenler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 | %4,5 | %109,3 | 43 |
| Esençay Köyü | Muharrem İnce | %5,7 | %94,3 | %86,0 | 43 |
| Eşmebaşı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 | %3,7 | %83,3 | 395 |
| Fatihsultanmehmet Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 | %7,6 | %83,4 | 320 |
| Fevzi Çakmak Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 | %7,1 | %75,4 | 602 |
| Fındıcak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 | %8,3 | %96,0 | 25 |
| Geynik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %98,3 | %1,7 | %96,8 | 62 |
| Gökçeli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 | %9,4 | %87,2 | 39 |
| Gökkaya Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 | %0,0 | %87,9 | 58 |
| Güneykaya-Aydın Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 | %0,8 | %88,4 | 147 |
| Güneykaya-Kargın Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 | %2,8 | %86,1 | 519 |
| Güneykaya-Yenicamii Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 | %0,9 | %82,2 | 146 |
| Güneykaya-Yeşilyurt Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 | %2,2 | %80,7 | 171 |
| Halkaçayır Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 | %7,7 | %87,5 | 32 |
| Hamzaşeyh Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 | %1,1 | %92,2 | 102 |
| Ilıcaköy | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 | %13,0 | %101,9 | 53 |
| İğdecikler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 46 |
| İğnebey Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %99,2 | %0,0 | %94,0 | 267 |
| İncetaş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 | %1,1 | %100,0 | 88 |
| İslim Köyü | Muharrem İnce | %1,5 | %95,5 | %91,7 | 72 |
| Kadıköy | Recep Tayyip Erdoğan | %99,4 | %0,6 | %78,3 | 226 |
| Kadılı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 | %35,3 | %90,0 | 20 |
| Kaleköy | Muharrem İnce | %7,4 | %92,6 | %99,1 | 112 |
| Kalın Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 | %3,3 | %95,4 | 669 |
| Kaman Köyü | Muharrem İnce | %2,6 | %97,4 | %90,7 | 86 |
| Kapaklıkaya Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %98,1 | %1,9 | %91,2 | 57 |
| Kapı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 | %2,2 | %91,4 | 152 |
| Karacaören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %97,5 | %0,7 | %93,3 | 300 |
| Karakaya Köyü | Muharrem İnce | %2,3 | %96,6 | %92,7 | 96 |
| Karakoç Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 | %2,3 | %88,2 | 305 |
| Karalar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 | %5,1 | %87,9 | 439 |
| Karaleylek Köyü | Muharrem İnce | %8,1 | %86,5 | %112,1 | 33 |
| Karşıyaka Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 | %9,4 | %75,9 | 969 |
| Kavak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 | %12,3 | %72,6 | 675 |
| Kavakdere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 | %0,0 | %118,2 | 11 |
| Kayalıpınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 | %21,3 | %94,0 | 50 |
| Kerimmümin Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 | %0,0 | %96,0 | 226 |
| Kıldır Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %97,9 | %1,4 | %96,6 | 146 |
| Kırkpınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 | %0,0 | %92,3 | 39 |
| Kıvşak Köyü | Muharrem İnce | %4,3 | %91,5 | %94,0 | 50 |
| Kızılköy | Muharrem İnce | %4,2 | %93,1 | %96,1 | 76 |
| Killik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 | %2,3 | %89,7 | 97 |
| Kiremitli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 | %7,1 | %92,2 | 77 |
| Konaközü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 | %0,0 | %92,3 | 13 |
| Küçükakören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 14 |
| Kümbet Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %96,5 | %0,9 | %77,4 | 602 |
| Mehmetakifersoy Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 | %9,8 | %84,0 | 445 |
| Menteşe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 | %6,7 | %89,0 | 236 |
| Merkez Sarıkaya Köyü | Muharrem İnce | %2,0 | %98,0 | %100,0 | 101 |
| Merkezyeniköy | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 | %0,0 | %94,7 | 38 |
| Mumcuçiftliği Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 | %3,7 | %100,0 | 134 |
| Nallı Köyü | Muharrem İnce | %2,0 | %98,0 | %86,4 | 59 |
| Nevruz Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %99,3 | %0,0 | %86,0 | 164 |
| Nevruzyaylası Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 | %0,0 | %95,5 | 22 |
| Ortaçakmak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %95,6 | %0,0 | %96,7 | 120 |
| Ortaklar Köyü | Muharrem İnce | %15,4 | %84,6 | %86,8 | 76 |
| Reşadiye Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 | %5,4 | %84,1 | 435 |
| Salihiye Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 | %5,0 | %77,9 | 552 |
| Sandal Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %95,1 | %1,8 | %84,8 | 197 |
| Sarıçal Köyü | Muharrem İnce | %5,2 | %93,5 | %92,0 | 87 |
| Sarıyar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 | %0,6 | %82,5 | 959 |
| Selamet Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %98,3 | %1,2 | %93,0 | 186 |
| Seren Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 | %1,0 | %98,1 | 107 |
| Söğütpınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 | %5,7 | %92,1 | 38 |
| Subaşı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 | %0,0 | %89,3 | 159 |
| Şeyhhalil Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 | %2,2 | %69,5 | 538 |
| Tatköy | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 | %1,8 | %94,3 | 123 |
| Tayalan Köyü | Muharrem İnce | %12,5 | %87,5 | %100,0 | 16 |
| Topulyurdu Köyü | Muharrem İnce | %1,2 | %97,6 | %92,3 | 274 |
| Töngel Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 | %2,0 | %100,0 | 103 |
| Üyük Köyü | Muharrem İnce | %2,4 | %91,5 | %80,4 | 102 |
| Üyükyaylası Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 | %22,2 | %128,6 | 14 |
| Yağlıdere Köyü | Muharrem İnce | %3,7 | %93,8 | %90,2 | 184 |
| Yakacık Çavuşlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 | %0,0 | %99,0 | 210 |
| Yakupköy | Muharrem İnce | %1,9 | %98,1 | %89,6 | 115 |
| Yassıkara Köyü | Muharrem İnce | %7,1 | %92,9 | %82,4 | 51 |
| Yavu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 | %14,7 | %66,0 | 539 |
| Yaylagöze Köyü | Muharrem İnce | %4,5 | %93,2 | %104,8 | 42 |
| Yeniyapan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 | %0,5 | %93,5 | 230 |
| Yeşilalan Köyü | Muharrem İnce | %5,7 | %82,9 | %91,1 | 45 |
| Yılanlıkaya Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 | %3,7 | %96,6 | 29 |
| Yiğitler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 | %0,7 | %93,8 | 160 |
| Yolkaya Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 | %1,7 | %86,4 | 558 |
| Yukarıçakmak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 | %0,5 | %94,6 | 222 |
| Yukarıekecik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 | %2,8 | %86,6 | 254 |
| Yusufoğlan Köyü | Muharrem İnce | %0,4 | %98,7 | %93,3 | 481 |
| Yuvalıçayır Köyü | Muharrem İnce | %2,7 | %94,5 | %92,8 | 83 |
| Yücebaca Köyü | Muharrem İnce | %2,6 | %97,4 | %84,8 | 46 |
İlgili sonuçlar