Malkara 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Malkara sonuçlarında Muharrem İnce %45,9 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %40,3 ile ikinci; fark 5,6 puan. Muharrem İnce burada Türkiye ortalamasının (%30,8) 15,1 puan üstünde. Meral Akşener Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %12,4 (+5,0 puan). 77 mahalle ve köy arasından 51'inde Muharrem İnce önde. Muharrem İnce en güçlü Sarıpolat Mahallesi (%90,3); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Teteköy Mahallesi (%78,0). Katılım %90,4 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Malkara 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Malkara, Tekirdağ, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Malkara | Tekirdağ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Muharrem İnce | 16.757 | %45,9 | %47,2 | %30,8 | +15,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 14.704 | %40,3 | %40,3 | %52,4 | −12,1 |
| Meral Akşener | 4.531 | %12,4 | %7,5 | %7,4 | +5,0 |
| Selahattin Demirtaş | 267 | %0,7 | %4,3 | %8,3 | −7,6 |
| Temel Karamollaoğlu | 165 | %0,5 | %0,5 | %0,9 | −0,4 |
| Doğu Perinçek | 104 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
Malkara seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 154 | 41.622 | 37.620 | %90,4 | 36.528 | 1.092 |
Malkara mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Muharrem İnce | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahievren Mahallesi | Muharrem İnce | %45,1 | %36,2 | %89,7 | 271 |
| Ahmetpaşa Mahallesi | Muharrem İnce | %52,9 | %33,3 | %91,0 | 155 |
| Aksakal Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %24,8 | %67,3 | %95,2 | 168 |
| Alaybey Mahallesi | Muharrem İnce | %68,0 | %16,8 | %92,0 | 348 |
| Allıışık Mahallesi | Muharrem İnce | %56,2 | %27,7 | %93,8 | 145 |
| Bağpınarı Mahallesi | Muharrem İnce | %49,7 | %20,7 | %90,7 | 204 |
| Balabancık Mahallesi | Muharrem İnce | %56,5 | %28,5 | %90,1 | 973 |
| Ballı Mahallesi | Muharrem İnce | %51,1 | %29,4 | %87,5 | 489 |
| Ballısüle Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %13,7 | %68,5 | %81,1 | 95 |
| Batkın Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %40,6 | %46,4 | %88,2 | 161 |
| Bayramtepe Mahallesi | Muharrem İnce | %64,1 | %22,3 | %89,3 | 215 |
| Cami Atik Mahallesi | Muharrem İnce | %49,8 | %37,6 | %88,7 | 9.531 |
| Çavuşköy Mahallesi | Muharrem İnce | %52,8 | %35,1 | %91,5 | 317 |
| Çınaraltı Mahallesi | Muharrem İnce | %49,5 | %34,3 | %89,3 | 549 |
| Çınarlıdere Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %15,6 | %76,4 | %89,6 | 249 |
| Çimendere Mahallesi | Muharrem İnce | %75,9 | %18,6 | %93,1 | 260 |
| Danişment Mahallesi | Muharrem İnce | %56,7 | %29,0 | %96,4 | 253 |
| Davuteli Mahallesi | Muharrem İnce | %54,1 | %24,9 | %88,2 | 228 |
| Deliller Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %32,6 | %56,6 | %96,3 | 136 |
| Demircili Mahallesi | Muharrem İnce | %61,4 | %20,5 | %92,6 | 95 |
| Dereköy Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %30,1 | %44,1 | %90,2 | 112 |
| Deveci Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %41,9 | %47,3 | %87,3 | 410 |
| Develi Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %19,3 | %67,0 | %97,4 | 115 |
| Doğanköy Mahallesi | Muharrem İnce | %56,1 | %34,3 | %90,0 | 279 |
| Dolu Mahallesi | Muharrem İnce | %57,9 | %25,3 | %95,9 | 390 |
| Elmalı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %37,8 | %38,9 | %93,2 | 308 |
| Emirali Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %22,2 | %68,7 | %89,4 | 113 |
| Esendik Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %34,0 | %62,0 | %87,9 | 58 |
| Evrenbey Mahallesi | Muharrem İnce | %40,4 | %31,2 | %93,4 | 366 |
| Gazibey Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %42,1 | %45,8 | %89,4 | 3.770 |
| Gönence Mahallesi | Muharrem İnce | %53,0 | %32,0 | %90,3 | 290 |
| Gözsüz Mahallesi | Muharrem İnce | %58,6 | %24,1 | %95,0 | 601 |
| Güneşli Mahallesi | Muharrem İnce | %63,7 | %23,8 | %89,0 | 91 |
| Hacıevhat Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %35,6 | %52,5 | %90,1 | 6.463 |
| Hacısungur Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %27,7 | %46,3 | %90,0 | 280 |
| Halıç Mahallesi | Muharrem İnce | %53,4 | %38,0 | %91,3 | 183 |
| Hasköy Mahallesi | Muharrem İnce | %73,8 | %17,0 | %85,1 | 249 |
| Hemit Mahallesi | Muharrem İnce | %65,6 | %19,3 | %92,4 | 437 |
| Hereke Mahallesi | Muharrem İnce | %38,0 | %38,0 | %86,6 | 261 |
| Izgar Mahallesi | Muharrem İnce | %74,6 | %15,4 | %94,2 | 361 |
| İbribey Mahallesi | Muharrem İnce | %44,2 | %42,5 | %90,5 | 400 |
| İbrice Mahallesi | Muharrem İnce | %44,2 | %40,6 | %92,4 | 184 |
| İshakça Mahallesi | Muharrem İnce | %49,3 | %43,4 | %98,6 | 142 |
| Kadıköy Mahallesi | Muharrem İnce | %51,9 | %33,7 | %92,5 | 318 |
| Kalaycı Mahallesi | Muharrem İnce | %62,5 | %23,2 | %91,8 | 61 |
| Karacagür Mahallesi | Muharrem İnce | %44,1 | %32,3 | %90,4 | 228 |
| Karacahalil Mahallesi | Muharrem İnce | %56,6 | %18,6 | %94,4 | 394 |
| Karaiğdemir Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %39,2 | %45,1 | %90,2 | 174 |
| Karamurat Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %42,6 | %47,1 | %92,0 | 261 |
| Kavakçeşme Mahallesi | Muharrem İnce | %44,3 | %34,4 | %89,7 | 145 |
| Kermeyan Mahallesi | Muharrem İnce | %50,8 | %25,7 | %96,4 | 197 |
| Kırıkali Mahallesi | Muharrem İnce | %64,4 | %17,4 | %90,7 | 150 |
| Kiremitlik Mahallesi | Muharrem İnce | %43,5 | %39,0 | %89,8 | 176 |
| Kozyörük Mahallesi | Muharrem İnce | %38,2 | %32,2 | %90,2 | 1.097 |
| Kuyucu Mahallesi | Muharrem İnce | %58,5 | %26,8 | %97,7 | 44 |
| Küçükhıdır Mahallesi | Muharrem İnce | %57,3 | %28,0 | %88,2 | 186 |
| Kürtüllü Mahallesi | Muharrem İnce | %66,2 | %23,6 | %92,7 | 343 |
| Mestanlar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %21,3 | %67,7 | %93,4 | 183 |
| Müstecep Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %27,1 | %54,8 | %90,8 | 228 |
| Pirinççeşme Mahallesi | Muharrem İnce | %65,1 | %25,3 | %91,5 | 189 |
| Sağlamtaş Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %16,2 | %67,6 | %92,3 | 1.613 |
| Sarıpolat Mahallesi | Muharrem İnce | %90,3 | %3,2 | %93,5 | 168 |
| Sarıyar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %41,2 | %50,6 | %93,0 | 186 |
| Sarnıç Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %37,1 | %48,3 | %94,1 | 387 |
| Sırtbey Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %28,6 | %47,6 | %88,9 | 72 |
| Şahin Mahallesi | Muharrem İnce | %62,4 | %25,4 | %87,1 | 241 |
| Tekkeköy Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %33,6 | %55,8 | %88,0 | 133 |
| Teteköy Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %16,1 | %78,0 | %91,3 | 242 |
| Vakıfiğdemir Mahallesi | Muharrem İnce | %61,1 | %26,2 | %93,9 | 164 |
| Yaylagöne Mahallesi | Muharrem İnce | %79,5 | %13,1 | %93,9 | 538 |
| Yaylaköy Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %31,0 | %55,6 | %91,0 | 145 |
| Yeni Mahallesi | Muharrem İnce | %48,1 | %40,0 | %90,1 | 1.802 |
| Yenice Mahallesi | Muharrem İnce | %47,2 | %43,8 | %92,9 | 98 |
| Yenidibek Mahallesi | Muharrem İnce | %88,1 | %9,0 | %98,6 | 144 |
| Yılanlı Mahallesi | Muharrem İnce | %72,3 | %20,3 | %90,6 | 171 |
| Yörücek Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %33,7 | %56,0 | %87,8 | 197 |
| Yörük Mahallesi | Muharrem İnce | %55,2 | %35,8 | %89,7 | 242 |
İlgili sonuçlar