Muratlı 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Muratlı sonuçlarında Muharrem İnce %58,2 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %31,1 ile ikinci; fark 27,1 puan. Muharrem İnce burada Türkiye ortalamasının (%30,8) 27,4 puan üstünde. 20 mahalle ve köy arasından 20'sinde Muharrem İnce önde. Muharrem İnce en güçlü Aydınköy Mahallesi (%91,2); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Aşağısevindikli Mahallesi (%42,1). Katılım %91,4 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Muratlı 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Muratlı, Tekirdağ, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Muratlı | Tekirdağ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Muharrem İnce | 11.331 | %58,2 | %47,2 | %30,8 | +27,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.056 | %31,1 | %40,3 | %52,4 | −21,3 |
| Meral Akşener | 1.581 | %8,1 | %7,5 | %7,4 | +0,7 |
| Selahattin Demirtaş | 381 | %2,0 | %4,3 | %8,3 | −6,4 |
| Temel Karamollaoğlu | 60 | %0,3 | %0,5 | %0,9 | −0,6 |
| Doğu Perinçek | 52 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
Muratlı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 70 | 21.762 | 19.900 | %91,4 | 19.461 | 439 |
Muratlı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Muharrem İnce | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Arzulu Mahallesi | Muharrem İnce | %66,9 | %18,8 | %92,1 | 292 |
| Aşağısevindikli Mahallesi | Muharrem İnce | %45,8 | %42,1 | %91,6 | 915 |
| Aydınköy Mahallesi | Muharrem İnce | %91,2 | %4,9 | %97,2 | 212 |
| Balabanlı Mahallesi | Muharrem İnce | %68,8 | %20,4 | %89,1 | 256 |
| Ballıhoca Mahallesi | Muharrem İnce | %56,6 | %27,9 | %92,1 | 433 |
| Çevrimkaya Mahallesi | Muharrem İnce | %77,3 | %18,2 | %95,7 | 69 |
| Fatih Mahallesi | Muharrem İnce | %60,9 | %30,2 | %90,1 | 3.451 |
| Hanoğlu Mahallesi | Muharrem İnce | %60,4 | %27,0 | %94,3 | 122 |
| İnanlı Mahallesi | Muharrem İnce | %55,0 | %29,4 | %91,3 | 402 |
| İstiklal Kurtpınar Mahallesi | Muharrem İnce | %59,8 | %30,1 | %92,0 | 5.095 |
| Kazım Dirik Turan Mahallesi | Muharrem İnce | %49,1 | %40,5 | %90,4 | 3.279 |
| Kepenekli Mahallesi | Muharrem İnce | %69,6 | %12,7 | %98,1 | 104 |
| Kırkkepenekli Mahallesi | Muharrem İnce | %58,1 | %25,8 | %93,7 | 568 |
| Muradiye Mahallesi | Muharrem İnce | %57,5 | %32,1 | %91,2 | 5.155 |
| Müsellim Mahallesi | Muharrem İnce | %83,8 | %10,3 | %101,5 | 67 |
| Yavaşça Mahallesi | Muharrem İnce | %48,5 | %27,9 | %92,2 | 77 |
| Yeşilsırt Mahallesi | Muharrem İnce | %76,9 | %12,6 | %91,6 | 667 |
| Yukarısevindikli Mahallesi | Muharrem İnce | %54,4 | %30,5 | %94,1 | 455 |
| Yukarısırt Mahallesi | Muharrem İnce | %72,1 | %18,6 | %111,6 | 43 |
| Yurtbekler Mahallesi | Muharrem İnce | %61,8 | %24,7 | %90,0 | 100 |
İlgili sonuçlar