Sulusaray 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Sulusaray sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %81,8 ile birinci, Muharrem İnce %10,1 ile ikinci; fark 71,7 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 29,5 puan üstünde. 18 mahalle ve köy arasından 16'sında Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Uylubağı Köyü (%98,7); Muharrem İnce en güçlü Bayazıt Köyü (%95,9). Katılım %88,9 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sulusaray 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Sulusaray, Tokat, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Sulusaray | Tokat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.757 | %81,8 | %64,6 | %52,4 | +29,5 |
| Muharrem İnce | 465 | %10,1 | %25,3 | %30,8 | −20,7 |
| Meral Akşener | 300 | %6,5 | %8,6 | %7,4 | −0,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 49 | %1,1 | %1,0 | %0,9 | +0,2 |
| Doğu Perinçek | 13 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| Selahattin Demirtaş | 7 | %0,2 | %0,3 | %8,3 | −8,2 |
Sulusaray seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 25 | 5.310 | 4.720 | %88,9 | 4.591 | 129 |
Sulusaray mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alanyurt Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 | %0,4 | %89,2 | 259 |
| Alpudere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 | %5,4 | %92,3 | 261 |
| Arpacıkaraçay Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 | %0,0 | %98,7 | 75 |
| Balıkhisar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 | %0,0 | %88,9 | 153 |
| Ballıkaya Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 | %0,6 | %83,1 | 219 |
| Bayazıt Köyü | Muharrem İnce | %2,1 | %95,9 | %88,5 | 227 |
| Belpınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %96,5 | %0,0 | %88,5 | 131 |
| Buğdaylı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 | %1,0 | %100,0 | 110 |
| Çime Köyü | Muharrem İnce | %1,4 | %94,3 | %89,8 | 157 |
| Fatih Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %86,9 | %4,0 | %85,5 | 854 |
| Gaziosmanpaşa Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 | %6,0 | %88,1 | 1.249 |
| Ilıcak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 | %2,1 | %100,0 | 48 |
| Malum Seyit Tekke Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 | %2,0 | %92,4 | 897 |
| Menderes Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 | %6,6 | %89,6 | 297 |
| Sarıyaprak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 | %1,7 | %72,5 | 167 |
| Selimiye Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 | %2,6 | %102,6 | 38 |
| Tekkeyeni Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 | %2,7 | %96,2 | 78 |
| Uylubağı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %98,7 | %0,0 | %88,9 | 90 |
İlgili sonuçlar