Turhal 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Turhal sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %59,5 ile birinci, Muharrem İnce %29,4 ile ikinci; fark 30,1 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 7,1 puan üstünde. 87 mahalle ve köy arasından 61'inde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Kuzalan Köyü (%100,0); Muharrem İnce en güçlü Samurçay Köyü (%98,9). Katılım %90,0 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Turhal 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Turhal, Tokat, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Turhal | Tokat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 31.519 | %59,5 | %64,6 | %52,4 | +7,1 |
| Muharrem İnce | 15.592 | %29,4 | %25,3 | %30,8 | −1,3 |
| Meral Akşener | 4.821 | %9,1 | %8,6 | %7,4 | +1,7 |
| Temel Karamollaoğlu | 621 | %1,2 | %1,0 | %0,9 | +0,3 |
| Selahattin Demirtaş | 317 | %0,6 | %0,3 | %8,3 | −7,7 |
| Doğu Perinçek | 85 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
Turhal seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 210 | 60.401 | 54.352 | %90,0 | 52.955 | 1.397 |
Turhal mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağcaşar Köyü | Muharrem İnce | %2,4 | %90,6 | %89,5 | 95 |
| Akbuğday Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 | %1,8 | %95,0 | 60 |
| Akçatarla Köyü | Muharrem İnce | %4,5 | %94,9 | %98,4 | 185 |
| Arapören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 | %3,4 | %98,3 | 121 |
| Arzupınarı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 | %8,6 | %91,4 | 128 |
| Ataköy | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 | %5,7 | %94,6 | 74 |
| Ayranpınar Köyü | Muharrem İnce | %3,2 | %93,5 | %100,7 | 153 |
| Bağlarpınarı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 | %5,0 | %87,5 | 48 |
| Bahar Mahallesi | Muharrem İnce | %47,3 | %49,9 | %92,4 | 687 |
| Bahçebaşı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 | %7,1 | %91,6 | 155 |
| Borsa Mahallesi | Muharrem İnce | %19,0 | %75,4 | %89,8 | 373 |
| Boyacılar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 | %13,2 | %93,6 | 1.218 |
| Buzluk Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %47,2 | %36,1 | %105,4 | 37 |
| Camikebir Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 | %30,7 | %86,8 | 750 |
| Celal Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 | %22,6 | %84,9 | 1.021 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 | %26,8 | %88,1 | 8.707 |
| Çamlıca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 | %1,0 | %95,6 | 319 |
| Çarıksız Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 | %10,8 | %98,1 | 103 |
| Çayıraltı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %67,5 | %32,5 | %95,2 | 84 |
| Çaylı Köyü | Muharrem İnce | %1,2 | %97,8 | %96,5 | 724 |
| Çevlikler Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %45,5 | %42,9 | %90,8 | 1.213 |
| Çivril Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 | %4,1 | %94,6 | 522 |
| Dazya Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 | %8,6 | %92,5 | 186 |
| Derbentçi Köyü | Muharrem İnce | %2,2 | %94,1 | %98,6 | 139 |
| Dökmetepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 | %20,5 | %91,9 | 332 |
| Elalmış Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %52,6 | %21,1 | %96,7 | 61 |
| Emek Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 | %13,2 | %89,8 | 1.092 |
| Erenli Köyü | Muharrem İnce | %10,8 | %86,2 | %106,3 | 63 |
| Eriklitekke Köyü | Muharrem İnce | %2,2 | %97,8 | %101,1 | 89 |
| Fatih Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %45,6 | %42,6 | %91,7 | 1.013 |
| Gazi Osman Paşa Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 | %8,1 | %96,4 | 1.162 |
| Gökdere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 | %2,7 | %85,2 | 358 |
| Gündoğdu Mahallesi | Muharrem İnce | %17,3 | %79,1 | %91,8 | 649 |
| Güneş Mahallesi | Muharrem İnce | %34,0 | %62,0 | %97,4 | 344 |
| Gürsel Mahallesi | Muharrem İnce | %26,8 | %66,4 | %88,9 | 657 |
| Hacılar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 | %1,8 | %95,0 | 604 |
| Hamam Mahallesi | Muharrem İnce | %22,1 | %69,2 | %90,4 | 1.262 |
| Hamide Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 | %0,0 | %101,9 | 52 |
| Hasanlı Köyü | Muharrem İnce | %2,1 | %95,9 | %97,1 | 103 |
| Kalaycık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 | %7,9 | %88,3 | 324 |
| Kamalı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 | %2,7 | %84,1 | 138 |
| Kargın Köyü | Muharrem İnce | %5,0 | %93,3 | %96,8 | 63 |
| Kat Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 | %6,4 | %94,1 | 1.096 |
| Kayacık Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 | %13,1 | %81,2 | 1.323 |
| Kazancı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 | %0,0 | %91,8 | 61 |
| Kazım Karabekir Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 | %4,8 | %92,3 | 2.030 |
| Kızkayası Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 | %2,6 | %93,8 | 336 |
| Koruluk Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 | %1,2 | %95,4 | 175 |
| Kova Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 | %22,6 | %87,3 | 1.007 |
| Kuşoturağı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 | %2,9 | %91,0 | 200 |
| Kuytul Köyü | Muharrem İnce | %4,2 | %95,8 | %103,8 | 184 |
| Kuzalan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 | %0,0 | %91,7 | 12 |
| Maraşal Fevzi Çakmak Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 | %32,0 | %87,3 | 2.104 |
| Mevlana Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 | %15,7 | %87,4 | 1.536 |
| Meydan Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %49,3 | %43,3 | %89,0 | 1.120 |
| Mimar Sinan Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 | %24,0 | %89,0 | 4.080 |
| Müftü Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 | %8,2 | %88,7 | 2.046 |
| Necipköy | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 | %4,3 | %94,2 | 601 |
| Nurkavak Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 | %35,4 | %85,8 | 627 |
| Ormanözü Köyü | Muharrem İnce | %0,6 | %97,5 | %88,2 | 186 |
| Osmangazi Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %57,4 | %25,4 | %85,2 | 2.864 |
| Pazar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 | %13,2 | %91,9 | 382 |
| Ray Mahallesi | Muharrem İnce | %8,5 | %88,1 | %93,0 | 1.227 |
| Samurçay Köyü | Muharrem İnce | %0,0 | %98,9 | %97,9 | 95 |
| Sarıçiçek Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 | %5,0 | %107,9 | 38 |
| Sarıkaya Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 | %3,9 | %81,7 | 394 |
| Sütlüce Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %64,9 | %10,3 | %103,2 | 94 |
| Şatıroba Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 | %6,0 | %91,9 | 186 |
| Şenyurt-Asarcık Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 | %12,3 | %96,0 | 428 |
| Şenyurt-Karaevli Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 | %4,4 | %92,5 | 279 |
| Şenyurt-Ortaköy Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 | %4,2 | %93,4 | 391 |
| Şenyurt-Üçgözen Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 | %10,1 | %88,4 | 448 |
| Taşlıhüyük Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 | %15,4 | %80,3 | 66 |
| Tatlıcak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 | %2,8 | %87,3 | 465 |
| Uluöz Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 | %3,7 | %88,1 | 126 |
| Ulutepe Köyü | Muharrem İnce | %0,8 | %98,7 | %100,0 | 403 |
| Üçyol Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 | %1,3 | %96,5 | 578 |
| Varvara Mahallesi | Muharrem İnce | %46,8 | %47,9 | %90,3 | 872 |
| Yağlıalan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %48,8 | %42,2 | %94,4 | 178 |
| Yavuz Selim Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %60,1 | %27,7 | %86,1 | 2.314 |
| Yazıtepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 | %3,0 | %94,6 | 766 |
| Yeniceler Köyü | Muharrem İnce | %4,1 | %95,2 | %98,0 | 151 |
| Yeniköy | Muharrem İnce | %41,8 | %50,3 | %90,1 | 213 |
| Yenisu Köyü | Muharrem İnce | %2,7 | %94,0 | %91,3 | 839 |
| Yeşilalan Köyü | Muharrem İnce | %3,4 | %93,2 | %111,3 | 53 |
| Yeşilırmak Mahallesi | Muharrem İnce | %42,4 | %50,1 | %89,0 | 436 |
| Yunus Emre Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 | %12,9 | %90,7 | 1.923 |
İlgili sonuçlar