Sivaslı 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Sivaslı sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %50,4 ile birinci, Muharrem İnce %37,3 ile ikinci; fark 13,0 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 2,0 puan altında. Muharrem İnce Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %37,3 (+6,6 puan). 30 mahalle ve köy arasından 22'sinde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Azizler Köyü (%86,0); Muharrem İnce en güçlü Konak Mahallesi (%57,0). Katılım %91,2 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sivaslı 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Sivaslı, Uşak, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Sivaslı | Uşak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.875 | %50,4 | %51,5 | %52,4 | −2,0 |
| Muharrem İnce | 5.099 | %37,3 | %35,0 | %30,8 | +6,6 |
| Meral Akşener | 1.450 | %10,6 | %11,1 | %7,4 | +3,2 |
| Selahattin Demirtaş | 104 | %0,8 | %1,3 | %8,3 | −7,6 |
| Temel Karamollaoğlu | 80 | %0,6 | %0,9 | %0,9 | −0,3 |
| Doğu Perinçek | 46 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
Sivaslı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 54 | 15.605 | 14.238 | %91,2 | 13.654 | 584 |
Sivaslı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağaçbeyli Köyü | Muharrem İnce | %27,3 | %50,7 | %88,4 | 749 |
| Akarca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 | %17,2 | %89,7 | 78 |
| Akıncılar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %46,4 | %39,7 | %92,6 | 1.601 |
| Atatürk Mahallesi | Muharrem İnce | %34,4 | %53,5 | %91,9 | 840 |
| Azizler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %86,0 | %7,0 | %97,1 | 239 |
| Budaklar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 | %40,4 | %94,4 | 374 |
| Cinoğlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %64,5 | %29,8 | %96,0 | 375 |
| Eldeniz Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 | %24,2 | %89,1 | 741 |
| Erice Köyü | Muharrem İnce | %35,7 | %42,0 | %94,0 | 331 |
| Evrenli Mahallesi | Muharrem İnce | %40,3 | %50,1 | %92,1 | 1.464 |
| Gölbahçe Mahallesi | Muharrem İnce | %38,0 | %54,4 | %89,6 | 625 |
| Hacim Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %48,6 | %42,5 | %92,1 | 203 |
| Hanoğlu Köyü | Muharrem İnce | %30,3 | %55,5 | %95,8 | 167 |
| Karaboyalık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 | %22,8 | %94,1 | 205 |
| Ketenlik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %56,6 | %27,7 | %92,8 | 291 |
| Konak Mahallesi | Muharrem İnce | %33,0 | %57,0 | %92,3 | 690 |
| Kökez Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %66,2 | %28,0 | %95,1 | 244 |
| Özbeyli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 | %5,6 | %86,2 | 87 |
| Pınarbaşı-Fatih Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %43,6 | %43,2 | %93,1 | 771 |
| Pınarbaşı-Pınar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 | %32,9 | %92,2 | 680 |
| Salmanlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 | %11,4 | %98,4 | 184 |
| Samatlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 | %23,9 | %92,7 | 274 |
| Sazak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %49,1 | %42,2 | %88,4 | 138 |
| Selçikler-Gülbey Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 | %32,7 | %91,0 | 719 |
| Selçikler-Yıldıztepe Mahallesi | Muharrem İnce | %44,2 | %45,5 | %90,5 | 698 |
| Tatar-Atatürk Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 | %33,0 | %83,7 | 526 |
| Tatar-Dedeballar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 | %37,1 | %89,5 | 459 |
| Tatar-Fevzi Çakmak Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 | %25,1 | %78,5 | 521 |
| Yayalar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 | %12,3 | %91,6 | 1.253 |
| Yenierice Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %73,6 | %12,5 | %97,4 | 78 |
İlgili sonuçlar