Eşme 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Eşme sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %42,5 ile birinci, Muharrem İnce %42,4 ile ikinci; fark 0,2 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 9,8 puan altında. Muharrem İnce Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %42,4 (+11,6 puan). 68 mahalle ve köy arasından 33'ünde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Eşmetaş Köyü (%77,2); Muharrem İnce en güçlü Aydınlı Köyü (%81,9). Katılım %90,5 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Eşme 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Eşme, Uşak, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Eşme | Uşak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.285 | %42,5 | %51,5 | %52,4 | −9,8 |
| Muharrem İnce | 10.238 | %42,4 | %35,0 | %30,8 | +11,6 |
| Meral Akşener | 3.213 | %13,3 | %11,1 | %7,4 | +5,9 |
| Selahattin Demirtaş | 262 | %1,1 | %1,3 | %8,3 | −7,2 |
| Temel Karamollaoğlu | 104 | %0,4 | %0,9 | %0,9 | −0,5 |
| Doğu Perinçek | 71 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
Eşme seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 120 | 27.918 | 25.274 | %90,5 | 24.173 | 1.101 |
Eşme mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağabey Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 | %25,8 | %89,9 | 732 |
| Ahmetler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 | %19,1 | %91,3 | 863 |
| Akçaköy | Muharrem İnce | %35,1 | %61,4 | %98,3 | 60 |
| Alahabalı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 | %23,8 | %91,7 | 180 |
| Alıçlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %44,2 | %34,7 | %90,3 | 113 |
| Araplar Köyü | Muharrem İnce | %39,4 | %42,6 | %93,8 | 176 |
| Armutlu Köyü | Muharrem İnce | %37,9 | %47,3 | %86,9 | 700 |
| Aydınlı Köyü | Muharrem İnce | %13,9 | %81,9 | %101,4 | 71 |
| Balabancı Köyü | Muharrem İnce | %37,3 | %41,8 | %92,6 | 203 |
| Bekişli Köyü | Muharrem İnce | %21,3 | %66,9 | %94,4 | 143 |
| Bozlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 | %30,6 | %90,6 | 203 |
| Caberler Köyü | Muharrem İnce | %26,1 | %58,7 | %104,5 | 44 |
| Camili Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 | %27,3 | %94,4 | 36 |
| Cemalçavuş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %53,0 | %37,9 | %83,1 | 89 |
| Cevizli Köyü | Muharrem İnce | %18,8 | %74,1 | %95,7 | 93 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Muharrem İnce | %40,2 | %44,5 | %89,8 | 1.264 |
| Çaykışla Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 | %16,2 | %90,5 | 263 |
| Davutlar Köyü | Meral Akşener | %30,4 | %33,3 | %87,9 | 124 |
| Delibaşlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %44,4 | %29,8 | %96,8 | 186 |
| Dereköy | Recep Tayyip Erdoğan | %57,5 | %20,2 | %88,3 | 368 |
| Dereli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 | %28,5 | %96,0 | 177 |
| Dervişli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 | %23,1 | %94,1 | 440 |
| Elvanlar Mahallesi | Muharrem İnce | %36,8 | %47,2 | %90,2 | 1.771 |
| Emirli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 | %22,6 | %93,1 | 58 |
| Eşmeli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 | %23,9 | %92,4 | 211 |
| Eşmetaş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 | %13,2 | %84,8 | 237 |
| Gökçukur Köyü | Muharrem İnce | %33,3 | %58,3 | %104,3 | 23 |
| Güllü Köyü | Muharrem İnce | %33,4 | %49,3 | %92,9 | 751 |
| Güllübağ Köyü | Muharrem İnce | %26,9 | %60,9 | %93,8 | 403 |
| Güney Köyü | Muharrem İnce | %24,8 | %58,1 | %98,2 | 112 |
| Günyaka Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 | %29,8 | %91,7 | 133 |
| Hamamdere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %52,2 | %42,6 | %90,1 | 151 |
| Hardallı Köyü | Muharrem İnce | %27,1 | %66,7 | %100,0 | 48 |
| İsalar Köyü | Muharrem İnce | %18,7 | %70,7 | %96,3 | 81 |
| İstasyon Mahallesi | Muharrem İnce | %37,2 | %46,2 | %88,5 | 3.059 |
| Kandemirler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %48,8 | %40,0 | %92,8 | 139 |
| Karaahmetli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %50,4 | %38,2 | %93,1 | 937 |
| Karabacaklı Köyü | Muharrem İnce | %19,2 | %66,0 | %94,8 | 174 |
| Karacaömerli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 | %18,3 | %91,7 | 84 |
| Katrancılar Köyü | Muharrem İnce | %20,0 | %72,5 | %97,6 | 41 |
| Kayalı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 | %31,7 | %93,1 | 569 |
| Kayapınar Köyü | Muharrem İnce | %21,0 | %69,6 | %95,3 | 401 |
| Kazaklar Köyü | Muharrem İnce | %16,1 | %66,1 | %96,7 | 122 |
| Keklikli Köyü | Muharrem İnce | %39,7 | %43,9 | %88,7 | 283 |
| Kemer Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 | %32,5 | %90,8 | 316 |
| Kıranköy | Recep Tayyip Erdoğan | %46,9 | %38,0 | %88,8 | 528 |
| Kocabey Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %72,9 | %13,6 | %91,3 | 69 |
| Kolankaya Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 | %29,6 | %94,6 | 204 |
| Konak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 | %11,5 | %84,7 | 203 |
| Köseler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %60,4 | %35,2 | %96,0 | 101 |
| Köylüoğlu Köyü | Muharrem İnce | %29,6 | %67,2 | %94,4 | 269 |
| Manavlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %54,7 | %42,2 | %101,6 | 64 |
| Narıncalı Köyü | Meral Akşener | %25,0 | %33,3 | %94,2 | 52 |
| Narlı Köyü | Muharrem İnce | %29,2 | %62,0 | %93,5 | 153 |
| Oymalı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,1 | %9,8 | %92,1 | 190 |
| Puslu Köyü | Muharrem İnce | %38,4 | %46,3 | %85,8 | 310 |
| Saraycık Köyü | Muharrem İnce | %41,9 | %44,7 | %89,2 | 802 |
| Şehitalibey Mahallesi | Muharrem İnce | %36,0 | %50,2 | %86,1 | 2.971 |
| Şehitli Köyü | Muharrem İnce | %28,8 | %60,8 | %92,3 | 142 |
| Takmak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %42,6 | %39,6 | %90,5 | 431 |
| Uluyayla Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 | %16,1 | %96,7 | 391 |
| Üçeylül Mahallesi | Muharrem İnce | %39,5 | %44,1 | %89,6 | 1.767 |
| Yaylaköy | Muharrem İnce | %13,2 | %57,9 | %95,6 | 45 |
| Yeleğen-Hürriyet Mahallesi | Muharrem İnce | %26,5 | %60,0 | %94,2 | 992 |
| Yeleğen-İstiklal Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %44,0 | %28,1 | %88,3 | 677 |
| Yeleğen-Yıldırımlar Mahallesi | Muharrem İnce | %41,6 | %43,0 | %93,3 | 163 |
| Yeniköy | Muharrem İnce | %39,8 | %46,6 | %88,3 | 120 |
| Yeşilkavak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %45,2 | %41,0 | %93,5 | 642 |
İlgili sonuçlar