Eşme 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Eşme sonuçlarında AK Parti %38,7 ile birinci, CHP %35,1 ile ikinci; fark 3,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 2,9 puan altında. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %35,1 (+12,5 puan). 68 mahalle ve köy arasından 38'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Oymalı Köyü (%72,1); CHP en güçlü Gökçukur Köyü (%79,2). Katılım %90,5 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Eşme 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Eşme, Uşak, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Eşme | Uşak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 9.395 | %38,7 | %42,5 | %41,6 | −2,9 |
| CHP | 8.519 | %35,1 | %28,4 | %22,6 | +12,5 |
| İYİ Parti | 3.572 | %14,7 | %12,9 | %10,1 | +4,6 |
| MHP | 1.531 | %6,3 | %10,5 | %11,0 | −4,7 |
| HDP | 607 | %2,5 | %2,6 | %11,5 | −9,0 |
| Saadet | 183 | %0,8 | %1,4 | %1,3 | −0,6 |
| HÜDA PAR | 138 | %0,6 | %0,3 | %0,3 | +0,3 |
| Vatan Partisi | 116 | %0,5 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
Eşme seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 120 | 27.918 | 25.269 | %90,5 | 24.278 | 991 |
Eşme mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağabey Köyü | AK Parti | %53,6 | %20,7 | %89,8 | 732 |
| Ahmetler Köyü | AK Parti | %60,6 | %10,4 | %91,3 | 863 |
| Akçaköy | CHP | %29,6 | %57,4 | %98,3 | 60 |
| Alahabalı Köyü | AK Parti | %56,5 | %15,5 | %91,7 | 180 |
| Alıçlı Köyü | AK Parti | %43,6 | %24,8 | %90,3 | 113 |
| Araplar Köyü | AK Parti | %42,7 | %36,3 | %93,8 | 176 |
| Armutlu Köyü | CHP | %34,8 | %44,6 | %86,9 | 700 |
| Aydınlı Köyü | CHP | %13,9 | %66,7 | %101,4 | 71 |
| Balabancı Köyü | AK Parti | %36,5 | %33,7 | %92,6 | 203 |
| Bekişli Köyü | CHP | %16,8 | %75,2 | %94,4 | 143 |
| Bozlar Köyü | AK Parti | %57,1 | %26,9 | %90,6 | 203 |
| Caberler Köyü | CHP | %26,7 | %44,4 | %104,5 | 44 |
| Camili Köyü | AK Parti | %54,5 | %27,3 | %94,4 | 36 |
| Cemalçavuş Köyü | AK Parti | %46,5 | %28,2 | %83,1 | 89 |
| Cevizli Köyü | CHP | %17,4 | %73,3 | %95,7 | 93 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %36,2 | %36,0 | %89,8 | 1.264 |
| Çaykışla Köyü | AK Parti | %61,8 | %11,8 | %90,5 | 263 |
| Davutlar Köyü | İYİ Parti | %32,7 | %20,2 | %87,9 | 124 |
| Delibaşlı Köyü | AK Parti | %41,3 | %20,1 | %96,8 | 186 |
| Dereköy | AK Parti | %52,9 | %14,1 | %88,3 | 368 |
| Dereli Köyü | AK Parti | %58,9 | %22,2 | %96,0 | 177 |
| Dervişli Köyü | AK Parti | %55,9 | %18,2 | %94,1 | 440 |
| Elvanlar Mahallesi | CHP | %32,9 | %38,5 | %90,2 | 1.771 |
| Emirli Köyü | AK Parti | %65,4 | %21,2 | %93,1 | 58 |
| Eşmeli Köyü | AK Parti | %61,0 | %20,3 | %92,4 | 211 |
| Eşmetaş Köyü | AK Parti | %64,0 | %12,5 | %84,8 | 237 |
| Gökçukur Köyü | CHP | %16,7 | %79,2 | %104,3 | 23 |
| Güllü Köyü | CHP | %27,8 | %42,8 | %92,8 | 751 |
| Güllübağ Köyü | CHP | %21,0 | %50,7 | %93,8 | 403 |
| Güney Köyü | CHP | %21,2 | %62,5 | %98,2 | 112 |
| Günyaka Köyü | AK Parti | %55,9 | %22,9 | %91,7 | 133 |
| Hamamdere Köyü | AK Parti | %52,2 | %34,3 | %90,1 | 151 |
| Hardallı Köyü | CHP | %29,2 | %45,8 | %100,0 | 48 |
| İsalar Köyü | CHP | %20,5 | %66,7 | %96,3 | 81 |
| İstasyon Mahallesi | CHP | %32,9 | %36,2 | %88,5 | 3.059 |
| Kandemirler Köyü | AK Parti | %46,0 | %31,5 | %92,8 | 139 |
| Karaahmetli Köyü | AK Parti | %41,4 | %33,7 | %93,1 | 937 |
| Karabacaklı Köyü | CHP | %17,4 | %62,1 | %94,8 | 174 |
| Karacaömerli Köyü | AK Parti | %50,0 | %21,4 | %91,7 | 84 |
| Katrancılar Köyü | CHP | %25,0 | %67,5 | %97,6 | 41 |
| Kayalı Köyü | AK Parti | %53,3 | %25,9 | %93,1 | 569 |
| Kayapınar Köyü | CHP | %16,6 | %69,2 | %95,3 | 401 |
| Kazaklar Köyü | CHP | %14,4 | %61,3 | %96,7 | 122 |
| Keklikli Köyü | CHP | %30,8 | %37,5 | %88,7 | 283 |
| Kemer Mahallesi | AK Parti | %48,4 | %25,4 | %90,8 | 316 |
| Kıranköy | AK Parti | %41,7 | %35,5 | %88,8 | 528 |
| Kocabey Köyü | AK Parti | %67,2 | %9,8 | %91,3 | 69 |
| Kolankaya Köyü | AK Parti | %49,7 | %23,8 | %94,6 | 204 |
| Konak Köyü | AK Parti | %58,8 | %6,9 | %84,7 | 203 |
| Köseler Köyü | AK Parti | %47,9 | %20,2 | %96,0 | 101 |
| Köylüoğlu Köyü | CHP | %24,3 | %55,4 | %94,4 | 269 |
| Manavlı Köyü | AK Parti | %45,3 | %37,5 | %101,6 | 64 |
| Narıncalı Köyü | CHP | %17,0 | %36,2 | %94,2 | 52 |
| Narlı Köyü | CHP | %26,1 | %55,1 | %93,5 | 153 |
| Oymalı Köyü | AK Parti | %72,1 | %5,5 | %92,1 | 190 |
| Puslu Köyü | CHP | %34,0 | %38,4 | %85,8 | 310 |
| Saraycık Köyü | AK Parti | %40,6 | %30,8 | %89,0 | 802 |
| Şehitalibey Mahallesi | CHP | %32,8 | %38,7 | %86,1 | 2.971 |
| Şehitli Köyü | CHP | %22,2 | %55,6 | %92,3 | 142 |
| Takmak Köyü | AK Parti | %39,0 | %32,4 | %90,5 | 431 |
| Uluyayla Köyü | AK Parti | %63,7 | %14,8 | %96,7 | 391 |
| Üçeylül Mahallesi | AK Parti | %36,9 | %36,4 | %89,6 | 1.767 |
| Yaylaköy | CHP | %17,1 | %46,3 | %95,6 | 45 |
| Yeleğen-Hürriyet Mahallesi | CHP | %26,6 | %54,6 | %94,1 | 992 |
| Yeleğen-İstiklal Mahallesi | AK Parti | %38,0 | %23,9 | %88,2 | 677 |
| Yeleğen-Yıldırımlar Mahallesi | CHP | %39,9 | %40,5 | %93,3 | 163 |
| Yeniköy | CHP | %38,1 | %44,8 | %88,3 | 120 |
| Yeşilkavak Köyü | AK Parti | %46,0 | %35,9 | %93,5 | 642 |
İlgili sonuçlar