Uşak Merkez 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Uşak Merkez sonuçlarında AK Parti %43,6 ile birinci, CHP %26,0 ile ikinci; fark 17,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 2,0 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %26,0 (+3,4 puan). 112 mahalle ve köy arasından 95'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Sarıdere Köyü (%87,8); CHP en güçlü Karaköse Köyü (%60,0). Katılım %91,1 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Uşak Merkez 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Uşak Merkez, Uşak, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Uşak Merkez | Uşak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 68.431 | %43,6 | %42,5 | %41,6 | +2,0 |
| CHP | 40.857 | %26,0 | %28,4 | %22,6 | +3,4 |
| İYİ Parti | 19.854 | %12,6 | %12,9 | %10,1 | +2,6 |
| MHP | 17.824 | %11,4 | %10,5 | %11,0 | +0,4 |
| HDP | 4.917 | %3,1 | %2,6 | %11,5 | −8,4 |
| Saadet | 2.646 | %1,7 | %1,4 | %1,3 | +0,3 |
| Vatan Partisi | 370 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | +0,0 |
| HÜDA PAR | 288 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
Uşak Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 538 | 176.226 | 160.547 | %91,1 | 157.022 | 3.525 |
Uşak Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akbulak Köyü | AK Parti | %54,2 | %15,3 | %98,5 | 137 |
| Aktaş Köyü | AK Parti | %42,6 | %33,9 | %95,3 | 129 |
| Altıntaş Köyü | AK Parti | %63,4 | %8,6 | %98,4 | 182 |
| Atatürk Mahallesi | AK Parti | %42,2 | %26,0 | %91,8 | 15.419 |
| Aybey Mahallesi | AK Parti | %54,4 | %11,6 | %91,1 | 5.054 |
| Bağbaşı Köyü | AK Parti | %65,1 | %9,5 | %94,6 | 258 |
| Belkaya Köyü | AK Parti | %50,0 | %38,7 | %101,6 | 61 |
| Beylerhanı Köyü | AK Parti | %49,6 | %36,5 | %97,3 | 261 |
| Boyalı Köyü | AK Parti | %43,1 | %27,6 | %95,4 | 65 |
| Bozköy | AK Parti | %62,2 | %11,5 | %93,4 | 166 |
| Bozkurt Mahallesi | AK Parti | %53,8 | %14,7 | %91,7 | 929 |
| Bozkuş Köyü | CHP | %31,9 | %48,3 | %92,3 | 1.154 |
| Bölme-Karakuyu Mahallesi | AK Parti | %52,2 | %19,7 | %91,2 | 1.032 |
| Bölme-Kurşunluk Mahallesi | AK Parti | %48,6 | %21,8 | %88,2 | 1.319 |
| Buğdaylı Köyü | AK Parti | %84,7 | %10,2 | %93,9 | 66 |
| Ciğerdede Köyü | AK Parti | %67,0 | %12,1 | %95,7 | 372 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %30,2 | %39,5 | %91,1 | 21.646 |
| Çalıkhasan Köyü | AK Parti | %38,2 | %29,1 | %92,3 | 65 |
| Çamyazı Köyü | CHP | %25,0 | %59,7 | %94,2 | 137 |
| Çamyuva Köyü | AK Parti | %63,4 | %10,1 | %94,7 | 416 |
| Çarık Köyü | CHP | %31,7 | %38,2 | %93,0 | 344 |
| Çatalbayır Köyü | AK Parti | %66,0 | %21,0 | %92,9 | 113 |
| Çevre Köyü | CHP | %26,4 | %46,3 | %90,9 | 713 |
| Çınarcık Köyü | AK Parti | %57,7 | %11,3 | %98,6 | 72 |
| Çukurağıl Köyü | AK Parti | %40,4 | %14,1 | %87,5 | 120 |
| Dağdemirler Köyü | AK Parti | %43,0 | %13,3 | %93,2 | 177 |
| Dağyenice Köyü | AK Parti | %49,2 | %23,8 | %103,1 | 65 |
| Demirören Köyü | CHP | %32,7 | %46,9 | %96,1 | 51 |
| Derbent Köyü | AK Parti | %50,4 | %16,6 | %94,1 | 658 |
| Dışkaya Köyü | AK Parti | %40,4 | %15,7 | %98,9 | 92 |
| Dikilitaş Mahallesi | AK Parti | %55,6 | %17,8 | %91,0 | 12.162 |
| Durak Mahallesi | AK Parti | %36,6 | %32,7 | %87,8 | 2.336 |
| Eğlence Köyü | AK Parti | %75,7 | %4,8 | %97,2 | 250 |
| Elmacık Köyü | AK Parti | %40,5 | %21,9 | %91,9 | 234 |
| Elmalıdere Mahallesi | AK Parti | %45,1 | %15,3 | %89,5 | 6.775 |
| Emirfakılı Köyü | AK Parti | %40,7 | %35,0 | %96,9 | 129 |
| Eskigüney Köyü | AK Parti | %71,1 | %2,5 | %93,9 | 229 |
| Eskisaray Köyü | AK Parti | %77,2 | %5,4 | %95,7 | 278 |
| Eynehan Köyü | AK Parti | %71,2 | %5,4 | %96,6 | 119 |
| Fakılı Köyü | AK Parti | %74,4 | %14,7 | %96,4 | 139 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %37,1 | %30,5 | %91,4 | 11.967 |
| Fevzi Çakmak Mahallesi | AK Parti | %45,6 | %23,9 | %90,9 | 8.204 |
| Göğem Köyü | CHP | %33,0 | %44,6 | %92,0 | 250 |
| Gökçedal Köyü | AK Parti | %82,3 | %1,5 | %82,5 | 166 |
| Gökçetepe Köyü | AK Parti | %81,8 | %9,1 | %104,4 | 45 |
| Gücer Köyü | AK Parti | %45,4 | %16,2 | %94,9 | 197 |
| Güneli Köyü | CHP | %31,0 | %50,0 | %92,3 | 155 |
| Güre Köyü | AK Parti | %48,5 | %18,7 | %90,0 | 662 |
| Hacıkadem Köyü | AK Parti | %62,1 | %17,0 | %98,1 | 213 |
| Halilefendi Çiftliğiköyü | AK Parti | %48,0 | %28,0 | %103,8 | 26 |
| Hisar Köyü | AK Parti | %37,3 | %28,8 | %92,3 | 65 |
| Hocalar Köyü | CHP | %31,8 | %45,5 | %94,7 | 94 |
| Işık Mahallesi | AK Parti | %51,6 | %20,3 | %92,2 | 3.105 |
| İkisaray Köyü | AK Parti | %40,7 | %19,8 | %94,2 | 190 |
| İlyaslı Köyü | AK Parti | %74,5 | %7,7 | %92,7 | 1.348 |
| İslice Mahallesi | CHP | %29,2 | %37,0 | %83,8 | 1.564 |
| Kabaklar Köyü | AK Parti | %39,3 | %27,9 | %95,3 | 340 |
| Kalfa Köyü | CHP | %23,6 | %38,9 | %92,4 | 384 |
| Kapancık Köyü | AK Parti | %82,8 | %1,7 | %105,5 | 55 |
| Karaağaç Köyü | AK Parti | %53,0 | %22,1 | %88,2 | 297 |
| Karaağaç Mahallesi | AK Parti | %59,4 | %12,8 | %92,5 | 9.342 |
| Karabeyli Köyü | AK Parti | %78,3 | %4,3 | %100,0 | 69 |
| Karacahisar Köyü | AK Parti | %40,5 | %16,2 | %91,6 | 751 |
| Karahasan Köyü | AK Parti | %36,1 | %32,7 | %93,3 | 164 |
| Karaköse Köyü | CHP | %20,0 | %60,0 | %103,3 | 30 |
| Karakuyu Köyü | AK Parti | %38,4 | %36,8 | %96,4 | 560 |
| Karlık Köyü | AK Parti | %47,3 | %24,1 | %95,3 | 236 |
| Kayaağıl Köyü | AK Parti | %58,5 | %10,7 | %95,7 | 301 |
| Kediyünü Köyü | AK Parti | %51,8 | %24,1 | %97,0 | 266 |
| Kemalöz Mahallesi | AK Parti | %36,7 | %32,1 | %90,7 | 25.432 |
| Kılcan Köyü | AK Parti | %41,7 | %31,7 | %97,7 | 427 |
| Kırka Köyü | AK Parti | %52,1 | %31,3 | %93,9 | 181 |
| Kısık Köyü | AK Parti | %65,4 | %19,6 | %97,3 | 110 |
| Koyunbeyli Köyü | AK Parti | %53,9 | %8,3 | %90,3 | 472 |
| Köme Mahallesi | AK Parti | %46,8 | %24,7 | %88,7 | 1.028 |
| Köprübaşı Köyü | AK Parti | %78,6 | %5,4 | %100,0 | 59 |
| Kurtuluş Mahallesi | CHP | %26,8 | %44,2 | %85,6 | 1.749 |
| Kuyucak Köyü | AK Parti | %41,6 | %23,7 | %94,2 | 359 |
| Mehmet Akif Ersoy Mahallesi | AK Parti | %49,5 | %18,2 | %91,0 | 7.357 |
| Mende Köyü | AK Parti | %68,1 | %8,3 | %96,2 | 886 |
| Mesudiye Köyü | AK Parti | %68,8 | %7,6 | %95,4 | 392 |
| Mollamusa Köyü | AK Parti | %56,6 | %19,2 | %100,0 | 104 |
| Muharremşah Köyü | AK Parti | %38,7 | %26,0 | %87,9 | 696 |
| Ormandamı Köyü | AK Parti | %66,7 | %16,7 | %94,1 | 34 |
| Ortabağ Köyü | AK Parti | %53,7 | %22,6 | %94,2 | 191 |
| Ortaköy | MHP | %27,0 | %15,1 | %94,2 | 364 |
| Ovademirler Köyü | AK Parti | %39,6 | %21,8 | %93,9 | 955 |
| Örencik Köyü | AK Parti | %74,7 | %7,6 | %91,0 | 89 |
| Özdemir Mahallesi | AK Parti | %42,7 | %21,2 | %88,4 | 483 |
| Paçacılar Köyü | AK Parti | %79,5 | %4,5 | %93,1 | 420 |
| Sarayaltı Mahallesi | AK Parti | %48,1 | %20,5 | %89,8 | 5.787 |
| Sarıdere Köyü | AK Parti | %87,8 | %2,4 | %100,0 | 82 |
| Selikler Köyü | AK Parti | %47,9 | %27,1 | %93,4 | 106 |
| Selviler Köyü | AK Parti | %48,3 | %17,2 | %114,8 | 27 |
| Selvioğlu Köyü | AK Parti | %65,1 | %14,6 | %94,1 | 304 |
| Sirge Köyü | CHP | %26,9 | %35,9 | %93,3 | 179 |
| Sorkun Köyü | AK Parti | %70,0 | %6,5 | %96,1 | 334 |
| Susuzören Köyü | AK Parti | %57,7 | %14,4 | %95,9 | 410 |
| Şükraniye Köyü | AK Parti | %77,7 | %10,7 | %92,4 | 119 |
| Taşkonak Köyü | AK Parti | %64,2 | %17,9 | %93,2 | 177 |
| Ulucak Köyü | AK Parti | %57,8 | %16,4 | %91,6 | 275 |
| Üçkuyular Köyü | AK Parti | %63,5 | %17,2 | %95,4 | 216 |
| Ünalan Mahallesi | AK Parti | %36,1 | %34,3 | %88,0 | 9.532 |
| Ürün Köyü | AK Parti | %58,3 | %16,7 | %99,2 | 127 |
| Yapağılar Köyü | AK Parti | %60,5 | %12,4 | %95,3 | 632 |
| Yaşamışlar Köyü | AK Parti | %47,9 | %16,9 | %96,2 | 78 |
| Yavi Köyü | AK Parti | %44,2 | %24,7 | %96,4 | 169 |
| Yeniköy | AK Parti | %73,6 | %6,6 | %90,7 | 225 |
| Yenişehir Köyü | AK Parti | %58,6 | %18,2 | %90,5 | 241 |
| Yeşildere Köyü | CHP | %26,5 | %51,5 | %94,1 | 153 |
| Yoncalı Köyü | CHP | %30,0 | %38,0 | %94,6 | 166 |
| Zahman Köyü | AK Parti | %74,0 | %13,5 | %85,3 | 129 |
İlgili sonuçlar