Marmara 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Marmara sonuçlarında CHP %38,1 ile birinci, AK Parti %37,1 ile ikinci; fark 1,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%22,6) 15,5 puan üstünde. 14 mahalle ve köy arasından 7'sinde CHP önde. CHP en güçlü Avşa Mahallesi (%57,9); AK Parti en güçlü Asmalı Mahallesi (%62,4). Katılım %89,7 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Marmara 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Marmara, Balıkesir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Marmara | Balıkesir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 2.636 | %38,1 | %30,6 | %22,6 | +15,5 |
| AK Parti | 2.562 | %37,1 | %40,4 | %41,6 | −4,5 |
| İYİ Parti | 726 | %10,5 | %14,9 | %10,1 | +0,4 |
| MHP | 435 | %6,3 | %7,4 | %11,0 | −4,7 |
| HDP | 400 | %5,8 | %3,8 | %11,5 | −5,7 |
| Saadet | 42 | %0,6 | %1,2 | %1,3 | −0,7 |
| Vatan Partisi | 15 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,0 |
| HÜDA PAR | 14 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,2 | −0,1 |
Marmara seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 29 | 7.880 | 7.070 | %89,7 | 6.913 | 157 |
Marmara mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abroz Mahallesi | AK Parti | %26,7 | %43,8 | %83,4 | 181 |
| Asmalı Mahallesi | AK Parti | %17,0 | %62,4 | %91,7 | 157 |
| Avşa Mahallesi | CHP | %57,9 | %21,1 | %90,7 | 839 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %55,9 | %27,3 | %92,2 | 462 |
| Çınarlı Mahallesi | AK Parti | %29,9 | %47,8 | %90,6 | 491 |
| Deniz Mahallesi | CHP | %52,2 | %18,5 | %90,7 | 1.422 |
| Ekinlik Mahallesi | AK Parti | %21,5 | %52,7 | %96,0 | 100 |
| Gündoğdu Mahallesi | CHP | %44,7 | %35,9 | %84,0 | 287 |
| Hürriyet Mahallesi | CHP | %54,7 | %27,5 | %90,2 | 492 |
| Okullar Mahallesi | CHP | %53,9 | %25,3 | %88,0 | 540 |
| Saraylar Mahallesi | AK Parti | %8,2 | %61,3 | %87,5 | 1.524 |
| Topağaç Mahallesi | AK Parti | %21,9 | %46,9 | %93,4 | 482 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %44,2 | %33,6 | %82,8 | 337 |
| Yiğitler Mahallesi | AK Parti | %34,4 | %44,3 | %94,5 | 566 |
İlgili sonuçlar