Marmara 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Marmara sonuçlarında Muharrem İnce %45,5 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %44,0 ile ikinci; fark 1,5 puan. Muharrem İnce burada Türkiye ortalamasının (%30,8) 14,7 puan üstünde. 14 mahalle ve köy arasından 7'sinde Muharrem İnce önde. Muharrem İnce en güçlü Avşa Mahallesi (%67,2); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Saraylar Mahallesi (%77,8). Katılım %89,8 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Marmara 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Marmara, Balıkesir, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Marmara | Balıkesir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Muharrem İnce | 3.151 | %45,5 | %39,5 | %30,8 | +14,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.047 | %44,0 | %47,4 | %52,4 | −8,4 |
| Meral Akşener | 449 | %6,5 | %10,4 | %7,4 | −0,9 |
| Selahattin Demirtaş | 238 | %3,4 | %1,7 | %8,3 | −4,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 22 | %0,3 | %0,8 | %0,9 | −0,6 |
| Doğu Perinçek | 16 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | +0,0 |
Marmara seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 29 | 7.880 | 7.075 | %89,8 | 6.923 | 152 |
Marmara mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Muharrem İnce | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abroz Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %32,9 | %61,6 | %83,4 | 181 |
| Asmalı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %25,5 | %70,2 | %91,7 | 157 |
| Avşa Mahallesi | Muharrem İnce | %67,2 | %24,2 | %90,7 | 839 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Muharrem İnce | %62,9 | %30,6 | %92,2 | 462 |
| Çınarlı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %41,6 | %51,7 | %90,8 | 491 |
| Deniz Mahallesi | Muharrem İnce | %60,1 | %21,8 | %90,7 | 1.422 |
| Ekinlik Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %34,0 | %58,5 | %96,0 | 100 |
| Gündoğdu Mahallesi | Muharrem İnce | %52,1 | %38,1 | %84,3 | 287 |
| Hürriyet Mahallesi | Muharrem İnce | %60,0 | %29,7 | %90,2 | 492 |
| Okullar Mahallesi | Muharrem İnce | %60,2 | %29,6 | %88,0 | 540 |
| Saraylar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %12,4 | %77,8 | %87,5 | 1.524 |
| Topağaç Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %30,0 | %57,0 | %93,6 | 482 |
| Yeni Mahallesi | Muharrem İnce | %51,6 | %39,0 | %82,8 | 337 |
| Yiğitler Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %42,8 | %51,7 | %94,9 | 566 |
İlgili sonuçlar