Burhaniye 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Burhaniye sonuçlarında Muharrem İnce %52,3 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %35,5 ile ikinci; fark 16,8 puan. Muharrem İnce burada Türkiye ortalamasının (%30,8) 21,5 puan üstünde. 38 mahalle ve köy arasından 19'unda Muharrem İnce önde. Muharrem İnce en güçlü Tahtacı Mahallesi (%85,0); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Karadere Mahallesi (%83,2). Katılım %90,2 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Burhaniye 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Burhaniye, Balıkesir, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Burhaniye | Balıkesir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Muharrem İnce | 22.132 | %52,3 | %39,5 | %30,8 | +21,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 15.009 | %35,5 | %47,4 | %52,4 | −16,9 |
| Meral Akşener | 3.546 | %8,4 | %10,4 | %7,4 | +1,0 |
| Selahattin Demirtaş | 1.339 | %3,2 | %1,7 | %8,3 | −5,2 |
| Temel Karamollaoğlu | 149 | %0,4 | %0,8 | %0,9 | −0,5 |
| Doğu Perinçek | 137 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
Burhaniye seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 148 | 47.905 | 43.216 | %90,2 | 42.312 | 904 |
Burhaniye mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Muharrem İnce | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağacık Mahallesi | Muharrem İnce | %49,4 | %44,2 | %90,1 | 181 |
| Avunduk Mahallesi | Muharrem İnce | %61,0 | %26,8 | %93,5 | 46 |
| Bahadınlı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %26,9 | %67,0 | %96,1 | 518 |
| Bahçelievler Mahallesi | Muharrem İnce | %56,4 | %29,9 | %89,6 | 8.412 |
| Börezli Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %33,7 | %51,0 | %88,4 | 1.108 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %27,8 | %55,6 | %91,0 | 4.177 |
| Çallı Mahallesi | Muharrem İnce | %50,0 | %45,0 | %111,1 | 18 |
| Çamtepe Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %34,8 | %39,1 | %100,0 | 76 |
| Çoruk Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %43,4 | %43,4 | %92,6 | 309 |
| Damlalı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %20,5 | %62,5 | %103,3 | 91 |
| Dutluca Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %8,2 | %82,6 | %89,4 | 245 |
| Geriş Mahallesi | Muharrem İnce | %47,1 | %42,2 | %91,5 | 1.664 |
| Hacıahmet Mahallesi | Muharrem İnce | %47,5 | %37,5 | %88,4 | 2.882 |
| Hacıbozlar Mahallesi | Muharrem İnce | %69,6 | %21,0 | %99,3 | 143 |
| Hisarköy Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %33,1 | %54,9 | %94,1 | 153 |
| Hürriyet Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %26,7 | %54,4 | %89,8 | 600 |
| İskele Mahallesi | Muharrem İnce | %71,2 | %18,8 | %89,9 | 2.279 |
| Karadere Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %9,3 | %83,2 | %97,3 | 475 |
| Kırtık Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %11,6 | %79,8 | %95,7 | 187 |
| Kızıklı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %34,5 | %51,3 | %90,9 | 1.352 |
| Kocacami Mahallesi | Muharrem İnce | %55,2 | %33,4 | %88,0 | 3.686 |
| Kurucaoluk Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %17,3 | %76,9 | %88,0 | 184 |
| Kuyucak Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %43,8 | %50,0 | %97,1 | 35 |
| Kuyumcu Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %37,9 | %43,3 | %90,3 | 349 |
| Mahkeme Mahallesi | Muharrem İnce | %51,2 | %37,4 | %88,4 | 4.150 |
| Memiş Mahallesi | Muharrem İnce | %46,3 | %43,0 | %88,8 | 2.543 |
| Öğretmenler Mahallesi | Muharrem İnce | %69,0 | %20,6 | %89,8 | 4.111 |
| Ören Mahallesi | Muharrem İnce | %75,4 | %16,2 | %91,0 | 2.592 |
| Pelitköy Mahallesi | Muharrem İnce | %75,4 | %17,1 | %93,6 | 2.833 |
| Sübeylidere Mahallesi | Muharrem İnce | %46,8 | %40,7 | %97,4 | 228 |
| Şahinler Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %42,7 | %46,5 | %95,6 | 226 |
| Şarköy Mahallesi | Muharrem İnce | %50,3 | %36,7 | %94,0 | 463 |
| Tahtacı Mahallesi | Muharrem İnce | %85,0 | %9,7 | %98,4 | 122 |
| Taylıeli Mahallesi | Muharrem İnce | %60,6 | %28,8 | %90,3 | 238 |
| Yabancılar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %25,0 | %55,2 | %96,7 | 122 |
| Yaylacık Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %28,9 | %37,4 | %93,1 | 217 |
| Yunus Mahallesi | Muharrem İnce | %52,1 | %32,1 | %86,7 | 758 |
| Yunuslar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %37,0 | %57,1 | %93,2 | 132 |
İlgili sonuçlar