Balya 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Balya sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %48,7 ile birinci, Muharrem İnce %36,8 ile ikinci; fark 11,9 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 3,7 puan altında. Muharrem İnce Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %36,8 (+6,1 puan). 46 mahalle ve köy arasından 31'inde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Narlı Mahallesi (%85,9); Muharrem İnce en güçlü Kocabük Mahallesi (%94,7). Katılım %93,2 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Balya 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Balya, Balıkesir, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Balya | Balıkesir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.888 | %48,7 | %47,4 | %52,4 | −3,7 |
| Muharrem İnce | 3.697 | %36,8 | %39,5 | %30,8 | +6,1 |
| Meral Akşener | 1.199 | %11,9 | %10,4 | %7,4 | +4,5 |
| Selahattin Demirtaş | 126 | %1,3 | %1,7 | %8,3 | −7,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 77 | %0,8 | %0,8 | %0,9 | −0,1 |
| Doğu Perinçek | 48 | %0,5 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
Balya seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 58 | 11.265 | 10.498 | %93,2 | 10.035 | 463 |
Balya mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akbaş Mahallesi | Muharrem İnce | %21,8 | %70,5 | %95,3 | 171 |
| Alidemirci Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 | %17,0 | %95,0 | 242 |
| Bengiler Mahallesi | Muharrem İnce | %24,7 | %59,8 | %93,9 | 327 |
| Çakallar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 | %13,4 | %92,4 | 291 |
| Çalova Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 | %21,6 | %91,4 | 185 |
| Çamavşar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 | %27,0 | %94,9 | 564 |
| Çamucu Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %70,2 | %15,7 | %97,7 | 346 |
| Çarmık Mahallesi | Muharrem İnce | %14,4 | %66,8 | %92,5 | 428 |
| Çiğdem Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %45,0 | %36,7 | %83,6 | 73 |
| Çukurcak Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 | %22,9 | %94,5 | 55 |
| Danişment Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 | %32,9 | %93,4 | 442 |
| Değirmendere Mahallesi | Muharrem İnce | %19,0 | %72,0 | %97,5 | 199 |
| Dereköy Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %66,6 | %16,8 | %92,5 | 563 |
| Doğanlar Mahallesi | Muharrem İnce | %22,4 | %70,1 | %92,2 | 370 |
| Enverpaşa Mahallesi | Muharrem İnce | %37,7 | %44,6 | %89,8 | 669 |
| Farsak Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %63,7 | %15,4 | %94,0 | 100 |
| Gökmusa Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 | %7,1 | %95,6 | 91 |
| Göktepe Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 | %28,4 | %92,5 | 93 |
| Göloba Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %65,8 | %20,8 | %90,6 | 138 |
| Habipler Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %49,5 | %10,7 | %96,2 | 239 |
| Hacıhüseyin Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 | %7,2 | %98,0 | 407 |
| Havutbaşı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %56,1 | %33,3 | %93,0 | 142 |
| Ilıca Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %43,2 | %38,4 | %89,0 | 436 |
| Kadıköy Mahallesi | Muharrem İnce | %25,8 | %64,9 | %94,0 | 166 |
| Karacahisar Mahallesi | Muharrem İnce | %38,5 | %43,3 | %94,6 | 112 |
| Karlık Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 | %18,6 | %93,8 | 48 |
| Kaşıkçı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 | %10,9 | %96,5 | 57 |
| Kavakalanı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 | %20,1 | %88,2 | 170 |
| Kayalar Mahallesi | Muharrem İnce | %25,8 | %58,9 | %93,8 | 485 |
| Kayapınar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 | %13,0 | %93,0 | 128 |
| Koca Camii Mahallesi | Muharrem İnce | %33,7 | %48,0 | %90,7 | 599 |
| Kocabük Mahallesi | Muharrem İnce | %3,2 | %94,7 | %98,5 | 196 |
| Koyuneri Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 | %36,6 | %90,8 | 348 |
| Mancılık Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %47,9 | %42,2 | %96,1 | 386 |
| Medrese Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 | %10,8 | %95,0 | 80 |
| Müstecap Mahallesi | Muharrem İnce | %6,7 | %87,8 | %97,6 | 170 |
| Narlı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 | %6,9 | %96,2 | 261 |
| Orhanlar Mahallesi | Muharrem İnce | %33,6 | %48,0 | %92,5 | 293 |
| Örenköy Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %57,3 | %26,8 | %98,3 | 172 |
| Patlak Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %44,4 | %36,1 | %93,2 | 44 |
| Semizköy Mahallesi | Muharrem İnce | %35,6 | %50,7 | %89,0 | 91 |
| Söbücealan Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 | %14,3 | %95,5 | 44 |
| Yarışalanı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 | %10,0 | %95,1 | 123 |
| Yaylacık Mahallesi | Muharrem İnce | %39,4 | %50,0 | %90,8 | 251 |
| Yazlık Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 | %27,6 | %88,4 | 69 |
| Yenikavak Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 | %7,8 | %88,5 | 401 |
İlgili sonuçlar