Çerkeş 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Çerkeş sonuçlarında AK Parti %55,5 ile birinci, MHP %16,3 ile ikinci; fark 39,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 14,0 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %16,3 (+5,3 puan). 63 mahalle ve köy arasından 62'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çakmak Köyü (%87,1); MHP en güçlü Bozoğlu Köyü (%38,5). Katılım %83,8 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çerkeş 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Çerkeş, Çankırı, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çerkeş | Çankırı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.336 | %55,5 | %58,3 | %41,6 | +14,0 |
| MHP | 1.562 | %16,3 | %19,6 | %11,0 | +5,3 |
| İYİ Parti | 1.154 | %12,0 | %12,0 | %10,1 | +1,9 |
| CHP | 1.142 | %11,9 | %6,3 | %22,6 | −10,8 |
| Saadet | 130 | %1,4 | %1,1 | %1,3 | +0,0 |
| HDP | 70 | %0,7 | %0,6 | %11,5 | −10,8 |
| Vatan Partisi | 38 | %0,4 | %0,2 | %0,2 | +0,2 |
| HÜDA PAR | 28 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
Çerkeş seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 77 | 11.799 | 9.893 | %83,8 | 9.611 | 282 |
Çerkeş mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afşar Köyü | AK Parti | %76,9 | %5,8 | %96,3 | 54 |
| Ağaca Köyü | AK Parti | %72,5 | %9,8 | %81,7 | 71 |
| Akbaş Köyü | AK Parti | %68,2 | %13,6 | %88,9 | 27 |
| Akhasan Köyü | AK Parti | %63,3 | %4,1 | %90,7 | 54 |
| Aliözü Köyü | AK Parti | %67,9 | %16,7 | %87,5 | 96 |
| Aydınlar Köyü | AK Parti | %72,2 | %13,9 | %100,0 | 72 |
| Bayındır Köyü | AK Parti | %64,1 | %15,5 | %88,2 | 119 |
| Bedil Köyü | AK Parti | %51,4 | %8,3 | %98,6 | 73 |
| Belkavak Köyü | AK Parti | %65,6 | %17,2 | %86,7 | 75 |
| Beymelik Köyü | AK Parti | %58,6 | %1,7 | %80,0 | 80 |
| Bozoğlu Köyü | AK Parti | %55,0 | %38,5 | %79,3 | 140 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %58,5 | %15,2 | %85,4 | 917 |
| Çakmak Köyü | AK Parti | %87,1 | %0,0 | %86,5 | 37 |
| Çalcıören Köyü | AK Parti | %76,2 | %19,0 | %78,2 | 55 |
| Çaylı Köyü | AK Parti | %64,9 | %10,8 | %95,1 | 41 |
| Çördük Köyü | AK Parti | %72,0 | %4,0 | %92,6 | 27 |
| Dağçukurören Köyü | AK Parti | %73,4 | %14,1 | %98,5 | 66 |
| Dikenli Köyü | AK Parti | %72,9 | %15,7 | %88,9 | 81 |
| Dodurga Köyü | AK Parti | %69,6 | %13,0 | %100,0 | 25 |
| Fındıcak Köyü | AK Parti | %48,4 | %16,1 | %86,5 | 37 |
| Gelik Ovacık Köyü | AK Parti | %46,2 | %26,2 | %98,6 | 70 |
| Gökçeler Köyü | AK Parti | %62,1 | %7,6 | %88,5 | 78 |
| Göynükçukuru Köyü | AK Parti | %62,6 | %7,8 | %78,3 | 152 |
| Güzelyurt Köyü | AK Parti | %71,1 | %21,1 | %82,8 | 309 |
| Hacılar Köyü | AK Parti | %72,9 | %16,5 | %80,3 | 173 |
| Halkaoğlu Köyü | AK Parti | %48,6 | %25,7 | %83,7 | 43 |
| İdris Mahallesi | AK Parti | %55,2 | %11,4 | %86,4 | 242 |
| İstasyon Mahallesi | AK Parti | %48,8 | %19,2 | %82,7 | 649 |
| Kabakköy | AK Parti | %68,6 | %14,3 | %97,4 | 38 |
| Kadıköy | AK Parti | %51,2 | %28,0 | %81,6 | 103 |
| Kadıözü Köyü | AK Parti | %76,0 | %16,0 | %90,7 | 140 |
| Karacahüyük Köyü | AK Parti | %84,6 | %15,4 | %92,9 | 28 |
| Karalar Mahallesi | AK Parti | %48,7 | %22,0 | %80,8 | 702 |
| Karamuklu Mahallesi | AK Parti | %45,9 | %17,2 | %81,9 | 1.189 |
| Karamustafa Köyü | AK Parti | %77,6 | %6,0 | %94,4 | 72 |
| Karaşar Köyü | AK Parti | %81,3 | %0,0 | %123,1 | 13 |
| Karga Köyü | AK Parti | %80,8 | %12,1 | %86,1 | 115 |
| Kısaç Köyü | AK Parti | %70,3 | %13,5 | %87,4 | 87 |
| Kiremitçi Köyü | AK Parti | %56,9 | %19,7 | %93,9 | 147 |
| Kurtlar Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %13,6 | %80,6 | 160 |
| Kuzdere Köyü | AK Parti | %66,7 | %8,3 | %94,8 | 77 |
| Kuzören Köyü | AK Parti | %85,7 | %0,0 | %93,8 | 16 |
| Meydanköy | AK Parti | %75,0 | %5,6 | %94,7 | 38 |
| Okçular Mahallesi | AK Parti | %48,9 | %9,2 | %76,2 | 239 |
| Örenköy | CHP | %31,7 | %5,5 | %82,4 | 204 |
| Örenli Köyü | AK Parti | %61,9 | %15,2 | %79,4 | 136 |
| Saçak-Kayabaşı Mahallesi | AK Parti | %51,8 | %11,7 | %74,9 | 347 |
| Saçak-Yeni Mahallesi | AK Parti | %54,5 | %9,0 | %79,9 | 379 |
| Saraycık Köyü | AK Parti | %58,5 | %14,2 | %82,7 | 231 |
| Şeyhdoğan Köyü | AK Parti | %65,3 | %10,7 | %61,5 | 130 |
| Taşanlar Köyü | AK Parti | %46,9 | %9,4 | %106,3 | 32 |
| Turbaşı Köyü | AK Parti | %57,3 | %23,2 | %80,8 | 104 |
| Uluköy | AK Parti | %75,0 | %20,0 | %111,1 | 18 |
| Ulusu Mahallesi | AK Parti | %51,2 | %22,0 | %85,3 | 544 |
| Yakuplar Köyü | AK Parti | %71,8 | %10,7 | %88,3 | 120 |
| Yalıözü Köyü | AK Parti | %49,7 | %24,5 | %79,0 | 195 |
| Yeni Kent Mahallesi | AK Parti | %48,7 | %19,5 | %85,6 | 1.201 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %48,5 | %16,1 | %80,9 | 682 |
| Yeniköy | AK Parti | %71,0 | %8,4 | %85,2 | 128 |
| Yeşilöz Köyü | AK Parti | %58,7 | %17,3 | %78,4 | 97 |
| Yıprak Köyü | AK Parti | %62,2 | %2,7 | %108,3 | 36 |
| Yoncalı Köyü | AK Parti | %53,1 | %23,5 | %88,5 | 96 |
| Yumaklı Köyü | AK Parti | %53,3 | %16,0 | %85,9 | 92 |
İlgili sonuçlar