Kurşunlu 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Kurşunlu sonuçlarında AK Parti %62,8 ile birinci, MHP %15,4 ile ikinci; fark 47,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 21,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,4 (+4,4 puan). 38 mahalle ve köy arasından 36'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çukurca Köyü (%91,9); MHP en güçlü Hacı Bekir Mahallesi (%34,8). Katılım %88,0 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kurşunlu 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Kurşunlu, Çankırı, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kurşunlu | Çankırı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.583 | %62,8 | %58,3 | %41,6 | +21,3 |
| MHP | 876 | %15,4 | %19,6 | %11,0 | +4,4 |
| CHP | 512 | %9,0 | %6,3 | %22,6 | −13,7 |
| İYİ Parti | 508 | %8,9 | %12,0 | %10,1 | −1,2 |
| Saadet | 51 | %0,9 | %1,1 | %1,3 | −0,5 |
| HDP | 30 | %0,5 | %0,6 | %11,5 | −11,0 |
| HÜDA PAR | 20 | %0,4 | %0,2 | %0,3 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 16 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
Kurşunlu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 45 | 6.624 | 5.831 | %88,0 | 5.701 | 130 |
Kurşunlu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağılözü Köyü | AK Parti | %74,2 | %12,9 | %100,0 | 31 |
| Başovacık Köyü | AK Parti | %72,3 | %12,8 | %77,0 | 61 |
| Bereket Köyü | AK Parti | %42,6 | %6,4 | %98,0 | 49 |
| Beşpınar Mahallesi | AK Parti | %71,2 | %16,7 | %89,5 | 76 |
| Cömertler Mahallesi | AK Parti | %61,8 | %15,2 | %83,6 | 1.228 |
| Çal Mahallesi | CHP | %33,0 | %11,4 | %90,9 | 99 |
| Çatkese Köyü | AK Parti | %65,7 | %16,4 | %99,3 | 137 |
| Çavundur Köyü | AK Parti | %63,7 | %22,4 | %91,4 | 291 |
| Çaylıca Köyü | AK Parti | %77,6 | %14,1 | %87,6 | 97 |
| Çırdak Köyü | AK Parti | %65,7 | %8,6 | %102,8 | 36 |
| Çiyni Köyü | AK Parti | %62,0 | %12,0 | %94,4 | 54 |
| Çukurca Köyü | AK Parti | %91,9 | %5,4 | %84,1 | 44 |
| Dağören Köyü | AK Parti | %62,5 | %25,0 | %82,8 | 29 |
| Demirciören Köyü | AK Parti | %65,2 | %27,3 | %98,6 | 69 |
| Dumanlı Köyü | AK Parti | %75,2 | %13,7 | %89,4 | 264 |
| Erenler Mahallesi | AK Parti | %55,2 | %20,2 | %84,3 | 395 |
| Eskiahır Köyü | AK Parti | %37,3 | %9,0 | %93,3 | 75 |
| Göllüce Köyü | AK Parti | %83,3 | %8,3 | %84,1 | 44 |
| Hacı Bekir Mahallesi | MHP | %34,0 | %34,8 | %82,6 | 172 |
| Hacımuslu Köyü | AK Parti | %71,6 | %8,3 | %86,7 | 128 |
| Hocahasan Köyü | AK Parti | %82,0 | %10,2 | %88,8 | 197 |
| İğdir Köyü | AK Parti | %59,6 | %25,0 | %96,4 | 55 |
| Kale Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %22,4 | %86,2 | 189 |
| Kalekapu Mahallesi | AK Parti | %50,7 | %18,9 | %84,4 | 326 |
| Kapaklı Köyü | AK Parti | %87,5 | %4,5 | %87,4 | 103 |
| Kızılca Köyü | AK Parti | %79,4 | %7,9 | %86,5 | 74 |
| Köpürlü Köyü | AK Parti | %66,8 | %13,5 | %80,6 | 242 |
| Madenli Köyü | AK Parti | %68,4 | %7,9 | %102,6 | 38 |
| Müslüm Mahallesi | AK Parti | %51,7 | %16,8 | %87,0 | 745 |
| Sarıalan Köyü | AK Parti | %64,9 | %9,1 | %97,7 | 86 |
| Sivricek Köyü | AK Parti | %84,4 | %6,5 | %86,7 | 181 |
| Sumucak Köyü | AK Parti | %75,7 | %8,7 | %92,9 | 126 |
| Sünürlü Köyü | AK Parti | %82,1 | %12,1 | %94,6 | 148 |
| Taşkaracalar Köyü | AK Parti | %88,6 | %7,2 | %97,1 | 244 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %41,2 | %20,6 | %88,0 | 233 |
| Yeşil Mahallesi | AK Parti | %44,7 | %25,9 | %106,0 | 84 |
| Yeşilören Köyü | AK Parti | %62,2 | %6,7 | %91,8 | 49 |
| Yeşilöz Köyü | AK Parti | %72,2 | %10,2 | %88,8 | 125 |
İlgili sonuçlar