Beyağaç 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Beyağaç sonuçlarında AK Parti %45,9 ile birinci, CHP %24,3 ile ikinci; fark 21,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 4,4 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,5 (+7,4 puan). 15 mahalle ve köy arasından 10'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Pınarönü Mahallesi (%70,6); CHP en güçlü Hürriyet Mahallesi (%44,0). Katılım %91,2 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Beyağaç 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Beyağaç, Denizli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Beyağaç | Denizli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.081 | %45,9 | %39,8 | %41,6 | +4,4 |
| CHP | 1.100 | %24,3 | %28,2 | %22,6 | +1,6 |
| İYİ Parti | 791 | %17,5 | %16,7 | %10,1 | +7,4 |
| MHP | 384 | %8,5 | %9,1 | %11,0 | −2,5 |
| HDP | 33 | %0,7 | %3,6 | %11,5 | −10,8 |
| Saadet | 29 | %0,6 | %0,8 | %1,3 | −0,7 |
| Vatan Partisi | 26 | %0,6 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
| HÜDA PAR | 22 | %0,5 | %0,3 | %0,3 | +0,2 |
| Bağımsızlar | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Beyağaç seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 22 | 5.217 | 4.757 | %91,2 | 4.529 | 228 |
Beyağaç mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %38,2 | %32,7 | %96,3 | 240 |
| Çamlık Mahallesi | AK Parti | %41,6 | %29,9 | %95,4 | 173 |
| Eşenler Mahallesi | AK Parti | %66,8 | %12,4 | %90,7 | 430 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %27,7 | %39,2 | %90,2 | 427 |
| Geriçam Mahallesi | CHP | %38,8 | %40,6 | %97,3 | 296 |
| Hürriyet Mahallesi | CHP | %32,6 | %44,0 | %95,0 | 199 |
| Kapuz Mahallesi | AK Parti | %56,0 | %10,5 | %91,7 | 471 |
| Kızılcaağaç Mahallesi | AK Parti | %55,9 | %13,9 | %91,0 | 587 |
| Pınarönü Mahallesi | AK Parti | %70,6 | %13,2 | %95,9 | 74 |
| Sazak Mahallesi | AK Parti | %49,5 | %13,5 | %88,1 | 662 |
| Subaşı Mahallesi | AK Parti | %41,2 | %30,7 | %97,5 | 119 |
| Uzunoluk Mahallesi | AK Parti | %56,7 | %19,2 | %88,7 | 565 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %26,7 | %34,5 | %86,3 | 432 |
| Yeniçeşme Mahallesi | AK Parti | %50,2 | %27,1 | %94,0 | 232 |
| Zafer Mahallesi | CHP | %25,3 | %35,5 | %90,6 | 310 |
İlgili sonuçlar