Sarayköy 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Sarayköy sonuçlarında CHP %35,9 ile birinci, AK Parti %29,7 ile ikinci; fark 6,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%22,6) 13,3 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %16,0 (+5,9 puan). 32 mahalle ve köy arasından 17'sinde CHP önde. CHP en güçlü Uyanık Mahallesi (%64,1); AK Parti en güçlü Altıntepe Mahallesi (%50,9). Katılım %91,7 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sarayköy 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Sarayköy, Denizli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Sarayköy | Denizli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 7.385 | %35,9 | %28,2 | %22,6 | +13,3 |
| AK Parti | 6.111 | %29,7 | %39,8 | %41,6 | −11,8 |
| İYİ Parti | 3.292 | %16,0 | %16,7 | %10,1 | +5,9 |
| MHP | 1.724 | %8,4 | %9,1 | %11,0 | −2,6 |
| HDP | 1.592 | %7,7 | %3,6 | %11,5 | −3,8 |
| Saadet | 106 | %0,5 | %0,8 | %1,3 | −0,8 |
| Vatan Partisi | 82 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| HÜDA PAR | 62 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 4 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Sarayköy seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 78 | 23.029 | 21.115 | %91,7 | 20.556 | 559 |
Sarayköy mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Acıdere Mahallesi | CHP | %43,1 | %27,5 | %93,1 | 58 |
| Acısu Mahallesi | HDP | %1,5 | %25,0 | %88,3 | 162 |
| Ada Mahallesi | CHP | %53,0 | %32,1 | %91,0 | 354 |
| Ahmetli Mahallesi | AK Parti | %34,4 | %35,6 | %93,4 | 471 |
| Altıntepe Mahallesi | AK Parti | %13,3 | %50,9 | %96,4 | 306 |
| Aşağı Mahallesi | CHP | %39,0 | %28,3 | %92,7 | 1.974 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %42,4 | %25,6 | %90,1 | 3.381 |
| Bala Mahallesi | CHP | %39,7 | %27,0 | %90,4 | 3.599 |
| Beylerbeyi Mahallesi | CHP | %44,2 | %29,7 | %94,7 | 868 |
| Caber Mahallesi | CHP | %60,5 | %26,3 | %97,5 | 122 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %23,3 | %33,8 | %90,4 | 3.078 |
| Duacılı Mahallesi | CHP | %32,4 | %32,1 | %94,6 | 1.348 |
| Gerali Mahallesi | CHP | %40,3 | %36,7 | %94,1 | 422 |
| Hasköy Mahallesi | CHP | %43,3 | %30,4 | %95,3 | 490 |
| Hisar Mahallesi | AK Parti | %24,8 | %44,5 | %90,6 | 254 |
| Kabaağaç Mahallesi | AK Parti | %21,6 | %37,0 | %96,0 | 249 |
| Karakıran Mahallesi | İYİ Parti | %31,9 | %22,7 | %95,4 | 196 |
| Karataş Mahallesi | AK Parti | %31,1 | %47,9 | %97,7 | 132 |
| Köprübaşı Mahallesi | AK Parti | %21,1 | %36,8 | %92,0 | 351 |
| Kumluca Mahallesi | İYİ Parti | %20,3 | %25,3 | %98,8 | 84 |
| Sakarya Mahallesi | AK Parti | %21,6 | %30,4 | %89,1 | 606 |
| Sazak Mahallesi | AK Parti | %34,0 | %36,2 | %101,0 | 97 |
| Sığma Mahallesi | CHP | %42,6 | %23,1 | %90,2 | 701 |
| Tekke Mahallesi | AK Parti | %12,3 | %43,2 | %91,8 | 97 |
| Tepeköy Mahallesi | CHP | %37,7 | %33,6 | %93,5 | 247 |
| Tırkaz Mahallesi | İYİ Parti | %17,9 | %19,5 | %91,6 | 143 |
| Tosunlar Mahallesi | CHP | %41,8 | %30,8 | %94,7 | 582 |
| Trafo Mahallesi | AK Parti | %17,4 | %46,1 | %91,1 | 282 |
| Turan Mahallesi | CHP | %38,5 | %26,8 | %91,1 | 1.857 |
| Uyanık Mahallesi | CHP | %64,1 | %14,3 | %83,5 | 376 |
| Yakayurt Mahallesi | CHP | %49,4 | %21,2 | %107,3 | 82 |
| Yeşilyurt Mahallesi | CHP | %50,8 | %18,6 | %98,3 | 60 |
İlgili sonuçlar