Çamoluk 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Çamoluk sonuçlarında AK Parti %78,0 ile birinci, MHP %8,5 ile ikinci; fark 69,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 36,4 puan üstünde. 35 mahalle ve köy arasından 32'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Karadikmen Köyü (%95,6); MHP en güçlü Çakılkaya Köyü (%37,2). Katılım %86,0 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çamoluk 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Çamoluk, Giresun, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çamoluk | Giresun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.791 | %78,0 | %52,7 | %41,6 | +36,4 |
| MHP | 412 | %8,5 | %10,7 | %11,0 | −2,5 |
| CHP | 248 | %5,1 | %17,7 | %22,6 | −17,5 |
| İYİ Parti | 187 | %3,8 | %14,6 | %10,1 | −6,2 |
| Saadet | 115 | %2,4 | %1,3 | %1,3 | +1,0 |
| Vatan Partisi | 16 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 15 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | −0,0 |
| HDP | 8 | %0,2 | %1,1 | %11,5 | −11,4 |
Çamoluk seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 37 | 5.760 | 4.952 | %86,0 | 4.863 | 89 |
Çamoluk mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akyapı Köyü | AK Parti | %77,8 | %10,1 | %83,6 | 128 |
| Bayır Köyü | AK Parti | %86,6 | %4,5 | %84,5 | 161 |
| Çakılkaya Köyü | AK Parti | %50,4 | %37,2 | %71,9 | 196 |
| Daldibi Köyü | AK Parti | %91,4 | %0,0 | %97,2 | 36 |
| Dulundas Mahallesi | AK Parti | %83,0 | %8,0 | %78,0 | 118 |
| Eğnir Köyü | AK Parti | %85,2 | %6,6 | %83,6 | 73 |
| Fındıklı Köyü | AK Parti | %79,5 | %9,1 | %95,7 | 46 |
| Gücer Köyü | AK Parti | %88,9 | %5,1 | %95,9 | 122 |
| Gürçalı Köyü | AK Parti | %89,1 | %3,9 | %83,9 | 155 |
| Hacıahmetoğlu Köyü | AK Parti | %75,9 | %11,3 | %81,3 | 171 |
| Hacıören Köyü | AK Parti | %45,3 | %7,8 | %87,3 | 79 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %65,5 | %10,9 | %90,5 | 63 |
| Kaledere Köyü | AK Parti | %94,4 | %3,2 | %93,4 | 136 |
| Karadikmen Köyü | AK Parti | %95,6 | %2,2 | %82,8 | 274 |
| Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %70,0 | %11,0 | %76,7 | 348 |
| Kayacık Köyü | CHP | %3,1 | %0,0 | %100,0 | 33 |
| Kaynar Köyü | CHP | %20,0 | %3,3 | %78,9 | 76 |
| Kılıçtutan Köyü | AK Parti | %75,7 | %15,3 | %87,5 | 128 |
| Koçak Köyü | AK Parti | %93,5 | %5,2 | %90,6 | 85 |
| Köroğlu Mahallesi | AK Parti | %92,0 | %2,5 | %82,3 | 198 |
| Kurtuluş Mahallesi | AK Parti | %56,3 | %17,5 | %76,3 | 465 |
| Kurukol Mahallesi | AK Parti | %93,4 | %1,5 | %84,7 | 163 |
| Kutluca Köyü | AK Parti | %87,7 | %6,4 | %86,0 | 222 |
| Okçaören Köyü | CHP | %7,3 | %2,4 | %97,8 | 46 |
| Ozanköy | AK Parti | %83,3 | %1,7 | %91,2 | 68 |
| Pınarlı Köyü | AK Parti | %72,5 | %11,7 | %85,1 | 141 |
| Sarpkaya Köyü | AK Parti | %86,8 | %9,3 | %92,3 | 221 |
| Taşçılar Köyü | AK Parti | %92,4 | %3,8 | %96,3 | 82 |
| Taşdemir Köyü | AK Parti | %80,5 | %9,7 | %91,7 | 180 |
| Usluca Köyü | AK Parti | %83,1 | %5,0 | %95,1 | 324 |
| Yazılar Mahallesi | AK Parti | %68,3 | %9,7 | %80,5 | 365 |
| Yenice Köyü | AK Parti | %85,2 | %6,1 | %92,6 | 557 |
| Yeniköy | AK Parti | %92,1 | %4,8 | %97,7 | 129 |
| Yusufeli Köyü | AK Parti | %73,1 | %17,2 | %89,5 | 105 |
| Yuvacık Mahallesi | AK Parti | %77,0 | %6,6 | %92,4 | 66 |
İlgili sonuçlar