Eynesil 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Eynesil sonuçlarında AK Parti %55,3 ile birinci, CHP %21,5 ile ikinci; fark 33,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 13,7 puan üstünde. 23 mahalle ve köy arasından 21'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yarımca Köyü (%83,9); CHP en güçlü Ören-Yakuplu Mahallesi (%52,6). Katılım %85,4 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Eynesil 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Eynesil, Giresun, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Eynesil | Giresun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.732 | %55,3 | %52,7 | %41,6 | +13,7 |
| CHP | 1.836 | %21,5 | %17,7 | %22,6 | −1,2 |
| İYİ Parti | 876 | %10,2 | %14,6 | %10,1 | +0,2 |
| MHP | 735 | %8,6 | %10,7 | %11,0 | −2,4 |
| Saadet | 136 | %1,6 | %1,3 | %1,3 | +0,2 |
| HDP | 80 | %0,9 | %1,1 | %11,5 | −10,6 |
| Vatan Partisi | 24 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 24 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | −0,0 |
Eynesil seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 37 | 10.339 | 8.827 | %85,4 | 8.555 | 272 |
Eynesil mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adaköy | AK Parti | %62,4 | %15,1 | %87,0 | 108 |
| Altınlı Mahallesi | AK Parti | %41,5 | %36,2 | %87,3 | 731 |
| Aralık Köyü | AK Parti | %58,0 | %26,9 | %90,7 | 463 |
| Balcılı Köyü | AK Parti | %61,7 | %15,8 | %77,9 | 244 |
| Boztepe Mahallesi | AK Parti | %41,3 | %35,9 | %87,6 | 670 |
| Çorapçılar Köyü | AK Parti | %62,3 | %17,1 | %87,2 | 234 |
| Derebaşı Mahallesi | AK Parti | %58,6 | %22,1 | %85,2 | 614 |
| Dereköy | AK Parti | %70,8 | %10,4 | %87,0 | 247 |
| Gümüşçay Mahallesi | AK Parti | %49,4 | %21,5 | %81,1 | 2.825 |
| İshaklı Köyü | AK Parti | %70,9 | %6,9 | %84,0 | 562 |
| Kekiktepe Köyü | AK Parti | %51,1 | %21,3 | %83,7 | 399 |
| Kemaliye Köyü | AK Parti | %76,0 | %10,5 | %90,9 | 197 |
| Kemerli Köyü | AK Parti | %76,6 | %9,0 | %93,0 | 242 |
| Köseli Mahallesi | AK Parti | %56,6 | %21,0 | %83,7 | 681 |
| Kösemen Köyü | CHP | %29,2 | %43,1 | %89,3 | 84 |
| Ören-Belen Mahallesi | AK Parti | %80,1 | %2,5 | %90,7 | 377 |
| Ören-Camidüzü Mahallesi | AK Parti | %51,7 | %27,7 | %85,7 | 364 |
| Ören-Erzikıranı Mahallesi | AK Parti | %43,2 | %6,8 | %97,8 | 93 |
| Ören-Kıran Mahallesi | AK Parti | %54,7 | %20,6 | %91,4 | 362 |
| Ören-Sokak Mahallesi | AK Parti | %70,0 | %12,4 | %92,0 | 188 |
| Ören-Tamyanı Mahallesi | AK Parti | %70,6 | %8,8 | %87,1 | 201 |
| Ören-Yakuplu Mahallesi | CHP | %25,0 | %52,6 | %86,3 | 277 |
| Yarımca Köyü | AK Parti | %83,9 | %2,1 | %83,5 | 176 |
İlgili sonuçlar