İnciraltı Mahallesi 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
İnciraltı Mahallesi sonuçlarında CHP %41,6 ile birinci, AK Parti %20,4 ile ikinci; fark 21,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%22,5) 19,1 puan üstünde. HDP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %20,3 (+8,6 puan). CHP oy oranında Balçova ilçesindeki 8 mahalle ve köy arasında 8'inci sırada. 3 sandık, 938 kayıtlı seçmen. Katılım %76,1 (Türkiye %85,9).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | İnciraltı Mahallesi | Balçova | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 293 | %41,6 | %52,4 | %41,8 | %22,5 | +19,1 |
| AK Parti | 144 | %20,4 | %19,4 | %27,4 | %41,8 | −21,4 |
| HDP | 143 | %20,3 | %11,1 | %11,3 | %11,7 | +8,6 |
| İYİ Parti | 65 | %9,2 | %10,9 | %11,0 | %9,9 | −0,7 |
| MHP | 43 | %6,1 | %4,1 | %6,1 | %10,9 | −4,8 |
| Saadet | 4 | %0,6 | %0,7 | %0,8 | %1,3 | −0,8 |
| HÜDA PAR | 3 | %0,4 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 2 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| Bağımsızlar | 1 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 3 | 938 | 714 | %76,1 | 705 | 9 |
Balçova ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- İnciraltı Mahallesi 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
- Balçova sonuçları
- Bahçelerarası Mahallesi seçim sonuçları
- Çetin Emeç Mahallesi seçim sonuçları
- Eğitim Mahallesi seçim sonuçları
- Fevzi Çakmak Mahallesi seçim sonuçları
- Korutürk Mahallesi seçim sonuçları
- Onur Mahallesi seçim sonuçları
- Teleferik Mahallesi seçim sonuçları
- İzmir sonuçları
- Türkiye geneli 2018 Milletvekili Seçimi