Onur Mahallesi 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Onur Mahallesi sonuçlarında CHP %53,6 ile birinci, AK Parti %19,2 ile ikinci; fark 34,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%22,6) 31,0 puan üstünde. CHP oy oranında Balçova ilçesindeki 8 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 39 sandık, 13.831 kayıtlı seçmen. Katılım %89,7 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Onur Mahallesi | Balçova | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 6.567 | %53,6 | %52,4 | %41,8 | %22,6 | +31,0 |
| AK Parti | 2.356 | %19,2 | %19,4 | %27,4 | %41,6 | −22,3 |
| İYİ Parti | 1.415 | %11,5 | %10,9 | %11,0 | %10,1 | +1,5 |
| HDP | 1.179 | %9,6 | %11,1 | %11,3 | %11,5 | −1,9 |
| MHP | 485 | %4,0 | %4,1 | %6,1 | %11,0 | −7,0 |
| Saadet | 85 | %0,7 | %0,7 | %0,8 | %1,3 | −0,7 |
| Vatan Partisi | 38 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| Bağımsızlar | 12 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| HÜDA PAR | 5 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,3 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 39 | 13.831 | 12.409 | %89,7 | 12.252 | 157 |
Balçova ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Onur Mahallesi 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
- Balçova sonuçları
- Bahçelerarası Mahallesi seçim sonuçları
- Çetin Emeç Mahallesi seçim sonuçları
- Eğitim Mahallesi seçim sonuçları
- Fevzi Çakmak Mahallesi seçim sonuçları
- İnciraltı Mahallesi seçim sonuçları
- Korutürk Mahallesi seçim sonuçları
- Teleferik Mahallesi seçim sonuçları
- İzmir sonuçları
- Türkiye geneli 2018 Milletvekili Seçimi